ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όσα έγιναν στη νίκη του Εθνικού Αλεξανδρούπολης επί της ΑΕ Κομοτηνής στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος

Σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης νίκησε με 61-53 την ΑΕ Κομοτηνής στην πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος.

Οι δύο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ στην αρχή του αγώνα, όμως στη δεύτερη περίοδο ο Εθνικός κατάφερε και πήρε διαφορά, κλείνοντας το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 31-23.

Η ΑΕ Κομοτηνής αντέδρασε, έπαιξε πολύ καλή άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση πέρασε στο τέλος της τρίτης περιόδου μπροστά με 42-45. Όμως οι παίκτες του Εθνικού έπαιξαν καλή άμυνα στο τελευταίο δεκάλεπτο και κατάφεραν να παρουν εκ νέου το προβάδισμα, φτάνοντας στο τελικό 61-53.

Δεκάλεπτα: 15-13, 31-23 (ημίχρονο), 42-45, 61-53 (τελικό αποτέλεσμα)

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ταλιαντζής):Μελένιος, Στράτος, Τουτουκσής 19(2), Καλιτσάρης 7, Ματουσίδης,Αλαμάνος, Αστροπεκάκης 13, Σιταρίδης 4, Ηρακλέους 9(1), Τεπελής, Κεσανλής 9, Πεπούδης

Α.Ε. ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Πανταζής): Τσατλίδης 6(1), Καραμανλής 14, Γκιρίτσης, Κάλτσος, Λεπίδας, Φωτακάκης, Αγγελάκης, Σεκιριέ 15(2), Λαγαμτζής 18, Ξανθόπουλος.