Super League: Εντός έδρας ήττα για τους νέους της Ξάνθης από τον Πανιώνιο

Τη δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα των νέων γνώρισε η Κ20 της Ξάνθης, η οποία ηττήθηκε στα Πηγάδια με 1-2 από τον Πανιώνιο.

Η ομάδα της Ξάνθης προηγήθηκε στο 16΄ με τον Σαμπανίδη, όμως η ομάδα της Νέας Σμύρνης με δύο γρήγορα τέρματα στο 34΄ με τον Αντωνακόπουλο και στο 37΄ με τον Οικονομίδη γύρισε το παιχνίδι και παρά την κατοχή της μπάλας από τους γηπεδούχους κράτησε το αποτέλεσμα, ενώ ήταν πολύ επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις.

Η αλήθεια είναι ότι οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να φτάσουν στην ισοφάριση και είχαν ευκαιρίες να τα καταφέρουν, όμως η πιο κλασική χάθηκε στις καθυστερήσεις από τους φιλοξενούμενους. Ο Πανιώνιος στις καθυστερήσεις βρέθηκε κοντά στο 1-3 αλλά ο Σταθάκης με την απόκρουση στο πέναλτι του Βουκελάτου δεν το επέτρεψε.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Τσοπουλίδης της ΕΠΣ Ξάνθης με βοηθούς τους Ιλιάς Εμπλιούκ  και Χουσεΐν Κούλα.

ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Χασάνογλου (81′ Καλαϊτζίδης), Παπάζογλου, Βαφειάδης, Σβάρνας, Παπαδόπουλος (55′ Καπτέλι), Μελισσόπουλος, Κώστας, Σαμπανίδης, Ιωσηφίδης, Χατζηχασάνογλου (71′ Τζιβανόπουλος).