Υποψήφιοι για το ΔΣ του ΣΕΓΑΣ ο Πατερόπουλος του Εθνικού Αλεξανδρούπολης και ο Μαρτινίδης του Ρήσου Κομοτηνής

 

Από τον ΣΕΓΑΣ ανακοινώθηκαν οι υποψήφιοι για τις εκλογές του νέου ΔΣ συμβουλίου που θα γίνουν στις 23 Σεπτεμβρίου στο Λουτράκι. Συνολικά 32 άτομα διεκδικούν τις 21 θέσεις του συμβουλίου, ανάμεσά τους και δύο Θρακιώτες.

Πολλές πιθανότητες συγκεντρώνει η υποψηφιότητα του Κώστα Πατερόπουλου από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης (φωτογραφία). Ως υποψήφιος κατεβαίνει επίσης ο Κώστας Μαρτινίδης από τον Ρήσο Κομοτηνής.

Είναι πολύ σημαντική υπόθεση η Θράκη να καταφέρει να έχει εκπροσώπηση στο ΔΣ του ΣΕΓΑΣ και για τον λόγο αυτόν αφενός οι έξι όλοι κι όλοι θρακιώτικοι σύλλογοι με δικαίωμα ψήφου θα πρέπει να συσπειρωθούν για αυτόν τον σκοπό, αλλά και να φροντίσουν με όσες γνωριμίες διαθέτουν στις άλλες περιοχές της Ανατολικής Μακεδονίας και γενικά της Β. Ελλάδος να ενισχύσουν τις θρακιώτικες υποψηφιότητες.

 

Οι υποψήφιοι (με αλφαβητική σειρά)
1. Παναγιώτης Αντωνακάκης (ΟΦΗ)
2. Δημήτρης Αποστολόπουλος (Ενιπέας Λιτοχώρου)
3. Πολυξένη Αργειτάκη (ΓΣ Τα Λύκαια Μεγαλόπολης)
4. Βασίλης Βόσσος (ΓΣ Αστέρας 90 Αιγάλεω)
5. Θεόδωρος Γκατζίδης (ΑΣ Φίλιππος Βέροιας)
6. Παναγιώτης Δημάκος (Φιλαθλητικός Σύλλογος Καλλιθέας)
7. Σπύρος Καλοζούμης (ΑΟ Μεγάρων)
8. Μαρίκα Καρδαρά (0ΦΚΑ Οδυσσέας)
9. Γιώργος Κατσιμπάρδης (ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου)
10. Σπύρος Κέλλης (ΑΦ Θέρμης Αδωνις)
11. Γιάννης Λιούμπας (ΟΦΚΑ Σέρρες)
12. Γιάννης Μαμουζέλος (Πανελλήνιος ΓΣ)
13. Κώστας Μαρτινίδης (ΠΑΣ Ρήσσος Κομοτηνής)
14. Κώστας Μίχος (ΕΟ Δόξα Περδίκας)
15. Γιάννης Μπόλας (ΑΣ Αργολίδα 2000)
16. Σάββας Νικολαίδης (ΑΟ Χρυσούπολης)
17. Κώστας Παναγόπουλος (ΑΟ Φιλοθέης)
18. Δημήτρης Πάππας (ΑΟ Μυκόνου)
19. Κώστας Πατερόπουλος (ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης)
20. Μιχάλης Παυλούς (ΓΣ Νέων Λέρου)
21. Παρασκευή Παχατουρίδου (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου)
22. Ιάκωβος Πετσούλας (ΓΣ Δεσκάτης)
23. Δημήτρης Πουλόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
24. Αθανάσιος Ράπτης (Φιλαθλητικός Αργους Ορεστικού)
25. Βασίλης Σεβαστής (ΑΣ «Ο Καζώνης» Καλύμνου)
26. Γιάννης Σταματόπουλος (ΓΣ Γλυφάδας)
27. Αναστάσιος Τερτζόπουλος (ΣΚΑ Δράμας)
28. Δήμητρα Τσούγκα (ΓΣ Νεάπολη Χαλκίδας)
29. Νίκος Τσώνης (ΓΣ Νίκη Βύρωνα)
30. Βασίλης Φίλιππας (ΓΣ Κηφισιάς)
31. Δημήτρης Χαχάμης (ΓΣ Τρικάλων)
32. Γιάννης Ψωμιάδης (ΣΕΔΑΣ Περάματος)

Για την εξελεγκτική επιτροπή
Λουκάς Αναστασιάδης (Ομιλος Πρωταθλητών Θεσσαλονίκης)
Βασίλης Δοβλέτογλου (ΑΟ Δίας Ολυμπιακού Χωριού)
Σωτήρης Λυκοτόμαρος (Εθνικός ΓΣ)
Σπυρίδων Μίχος (ΓΑ Ερμής Ιλίου)
Φωτεινή Παπαδάκη (Λιβυκός Ιεράπετρας)

Για την ΕΟΕ
Γιάννης Σταματόπουλος -Τακτικός
Νίκος Τσώνης -Τακτικός
Ξένια Αργειτάκη – Αναληρωματική

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here