Τεσσάρα της Δόξας Προσκυνητών επί του Ορφέα Ξάνθης στο φιλικό “Ελ Θράκικο” της Γ΄ Εθνικής

Ευρεία φιλική εντός έδρας νίκη επί του Ορφέα Ξάνθης με 4-1 πέτυχε η Δόξα Προσκυνητών, σε αναμέτρηση που πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων που θα αγωνιστούν μαζί και στο πρωτάθλημα.

Αυτή ήταν η τρίτη νίκη για τη Δόξα Προσκυνητών σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ για τον Ορφέα Ξάνθης αυτή ήταν η δεύτερη συνεχόμενη ήττα, μετά το 3-0 από την Καβάλα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τη Δόξα Προσκυνητών ήταν ο Βάσκος, ο οποίος σε δεκατρία λεπτά στο πρώτο ημίχρονο (από το 20΄ έως το 33΄) πέτυχε τρία τέρματα, κάνοντας χατ-τρικ.

Το τέταρτο τέρμα για τη Δόξα πέτυχε ο Ανυφαντάκης, ενώ για τον Ορφέα Ξάνθης σκόραρε ο Καραγκιόζης.