A2 Γυναικών: Το αναλυτικό πρόγραμμα για Νίκη Αλεξανδρούπολης και ΑΟ Νέας Βύσσας

 

Πραγματοποιήθηκε το μεσημέρι της Τετάρτης στα γραφεία της ΕΟΠΕ η κλήρωση για το νέο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών, όπου θα έχουμε διπλή συμμετοχή από τον Έβρο χάρη στην παρουσία της Νίκης Αλεξανδρούπολης και τον ΑΟ Νέας Βύσσας.

Ως γνωστόν, οι ομάδες της κατηγορίας έχουν χωριστεί σε τέσσερις ομίλους με τις δύο θρακιώτικες να μετέχουν στον 2ο υποόμιλο του Βορείου Ομίλου και να ξεκινούν αμφότερες με εντός έδρας παιχνίδια τις υποχρεώσεις τους απέναντι σε ιστορικές ομάδες της Θεσσαλονίκης.

Αναλυτικά η 1η αγωνιστική: Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΧΑΝΘ, ΜΑΣ Νέα Γενεά – ΣΑΑΚ Ανατόλια, ΓΑΣ Αρχέλαος – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης, Ναύαρχος Βότσης – ΑΣΚ Λαγκαδάς. Το μεταξύ των δύο ομάδων του Έβρου ντέρμπι θα διεξαχθεί στις 10 Δεκεμβρίου στην Αλεξανδρούπολη και τρεις μήνες μετά, στις 10 Μαρτίου, στη Νέα Βύσσα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα ανά αγωνιστική για τις δύο ομάδες της Θράκης:

1η αγωνιστική (5-6/11/2016): Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΧΑΝΘ, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης,

2η αγωνιστική (12-13/11/2016): Ναύαρχος Βότση – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – ΑΟ Νέας Βύσσας

3η αγωνιστική (19-20/11/2016): Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΑΣΚ Λαγκαδά, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΣΑΑΚ Ανατόλια

4η αγωνιστική (26-27/11/2016): Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΜΑΣ Νέα Γενιά, ΧΑΝΘ – ΑΟ Νέας Βύσσας

5η αγωνιστική (3-4/12/2016):  ΓΑΣ Αρχέλαος – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Νέας Βύσσας – Ναύαρχος Βότσης

6η αγωνιστική (10-11/12/2016):  Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΑΟ Νέας Βύσσας

7η αγωνιστική (17-18/12/2016): ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΜΑΣ Νέα Γενιά

8η αγωνιστική (21-22/1/2017): Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου, ΜΑΣ Αρχέλαος – ΑΟ Νέας Βύσσας

9η αγωνιστική (28-29/1/2017):  ΣΑΑΚ Ανατόλια – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΑΣΚ Λαγκαδά

10η αγωνιστική (4-5/2/2016): ΧΑΝΘ – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης- ΑΟ Νέας Βύσσας

11η αγωνιστική (11-12/2/2016): Νίκη Αλεξανδρούπολης – Ναύαρχος Βότση, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΔΑΣ Ωραιοκάστρου

12η αγωνιστική (18-19/2/2016): ΑΣΚ Λαγκαδά – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΣΑΑΚ Ανατόλια – ΑΟ Νέας Βύσσας

13η αγωνιστική (25-26/2/2017): ΜΑΣ Νέα Γενιά – Νίκη Αλεξανδρούπολης , ΑΟ Νέας Βύσσας  – ΧΑΝΘ

14η αγωνιστική (3-4/3/2017):  Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΓΑΣ Αρχέλαος, Ναύαρχος Βότσης – ΑΟ Νέας Βύσσας

15η αγωνιστική (10-11/3/2017):  ΑΟ Νέας Βύσσας – Νίκη Αλεξανδρούπολης

16η αγωνιστική (17-18/3/2017): Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης,  ΜΑΣ Νέα Γενιά – ΑΟ Νέας Βύσσας

17η αγωνιστική (25-26/3/2017): ΔΑΣ Ωραιοκάστρου – Νίκη Αλεξανδρούπολης, ΑΟ Νέας Βύσσας – ΜΑΣ Αρχέλαος

18η αγωνιστική (1-2/4/2017):  Νίκη Αλεξανδρούπολης – ΣΑΑΚ Ανατόλια, ΑΣΚ Λαγκαδά – ΑΟ Νέας Βύσσας.

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here