LIVE από το Xanthi FC Arena η φιλική αναμέτρηση: ΑΟ Ξάνθη – ΠΑΟΚ 0-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην φιλική αναμέτρηση Ξάνθης – ΠΑΟΚ που διεξάγεται στο Xanthi FC Arena των Πηγαδίων, μετά την αναβολή της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Ο αγώνας υπενθυμίζεται ότι ΔΕΝ έχει τηλεοπτική κάλυψη.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε τις επόμενες ώρες την εξέλιξη στο φιλικό της Ξάνθης με τον ΠΑΟΚ.

Ωρα 18:38  Κανονικά αυτήν την ώρα θα μετράγαμε αντίστροφα για την έναρξη του πρωταθλήματος και το ματς Ηρακλή – Ξάνθης αλλά ας όψεται η απόφαση Κοντονή.

Ωρα 18:41  Η αναμέτρηση θα αρχίσει σε είκοσι λεπτά κάτω από αφόρητη ζέστη, με την ομάδα του ΠΑΟΚ να προέρχεται από την μεγαλειώδη εκτός έδρας ευρωπαϊκή της νίκη που την φέρνει με το ενάμισι πόδι στους ομίλους του Europa League.

Ωρα 18:44 Η ενδεκάδα της Ξάνθης: Ζίβκοβιτς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας Τόρες Πάμπλο, Τριάδης, Κώστας, Βασιλακάκης, Ράνος, Φλίσκας, Νιέτο, Ορφανίδης.

Ωρα 18:46 Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ:  Μπρκιτς, Ζάιρο, Μαλεζάς, Περέιρα, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Μυστακίδης, Βαρέλα, Κίτσιου, Πέλκας, Κάνιας.

Ωρα 18:49  Στον πάγκο της Ξάνθης  για τον Ράτσβαν Λουτσέσκου βρίσκονται οι Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Younes, Hamza, Σολτάνι, Λουσέρο, Περέιρα, Χατζητερζόγλου

Ωρα 18:51  Στον πάγκο του ΠΑΟΚ για τον Βλάνταν Ίβιτς είναι οι Σιαμπάνης, Κουλούρης, Κυριλλίδης, Κοροβέσης, Ματθαίου, Δεληγιαννίδης, Πούγγουρας

Ωρα 18:55  Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο Ευάγγελος Κιοτζένης, με βοηθούς τους Κούλα Χασάν και Ιλίας Εμπλιούκ της ΕΠΣ Ξάνθης και τέταρτο τον Χρήστο Γκράνα της ΕΠΣ Θράκης

Ωρα 18:58  Περιμένουμε την είσοδο των δύο ομάδων με τους διαιτητές ενώ λίγος είναι ο κόσμος στο γήπεδο για να παρακολουθήσει τον αγώνα.

Ωρα 19:02  Η γενική είσοδος έχει οριστεί στα 8 ευρώ αλλά έχουμε πέσει και σε μέρα που έχουμε αγωνιστική δραστηριότητα για το Κύπελλο ΕΠΣ Ξάνθης και πολλοί ερασιτέχνες ποδοσφαιριστές που θα ήθελαν να έρθουν, δεν θα το κάνουν λόγω των αγώνων τους.

Ωρα 19:04  Πάμε στην έναρξη της αναμέτρησης

1′  Σέντρα στο φιλικό παιχνίδι

3′ Υποψία ευκαιρίας για την Ξάνθη. Μετά από σέντρα του Τριάδη ο Ράνος πετάχτηκε με προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα έφυγε άουτ

10′  Χωρίς κάτι ιδιαίτερο και για τις δύο ομάδες στα πρώτα λεπτά. Ίσως λίγο πιο απειλητική η Ξάνθη, χωρίς κάτι σπουδαίο μέχρι στιγμής

11′  Πρώτη υποψια ευκαιρίας για τον ΠΑΟΚ. ο Ζάιρο έκανε το σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και έτσι δεν ανησύχησε ο Ζίβκοβιτς

14′  Ανεκμετάλλευτο περνά ένα κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.

15′ Νέα προσπάθεια για ΠΑΟΚ. Κλέβει την μπάλα ο Ζάιρο, μπαίνει στην περιοχή όμως το πλασέ του ήταν αδύναμο και μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς.

20′ Ευκαιρία η Ξάνθη, σουτ του Τριάδη, δεν είχε κανένα πρόβλημα ο Μπρκιτς και μπλόκαρε τη μπάλα.

23′  Διακοπή στον αγώνα ακριβώς στα μισά του πρώτου ημιχρόνου για να πιουν νερό οι παίκτες

28′  Στα δίχτυα της Ξάνθης η μπάλα από κεφαλιά του Βαρέλα αλλά αφού είχε προηγηθεί επθετικό φάουλ των παικτών του ΠΑΟΚ

31΄ Πλασέ του Περέιρα, η μπάλα άουτ

32΄ Σούτ από τον Μπίσεσβαρ διώχνει ο Ζίβκοβιτς. Πιέζει ο ΠΑΟΚ

34΄ Καλή ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, καθώς μετά από σέντρα του Γιαννούλη πετάχτηκε ο Περέιρα στο ύψος της μικρής περιοχής και πλάσαρε, με τον Ζίβκοβιτς να κάνει μία εντυπωσιακή απόκρουση

38΄ Ευκαιρία για την Ξάνθη μετά από αρκετά λεπτά, με τον Μπαξεβανίδη να σουτάρει και τον Μπρκιτς να διώχνει

41΄ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη από τετ-α-τετ του Νιέτο, με τον Μπρκιτς να διώχνει με το αριστερό του πόδι

45΄ Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες, σε ένα παιχνίδι όμως με πολλές φάσεις. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ξάνθη – ΠΑΟΚ 0-0

46΄ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου. Έχει περάσει ο Κοροβέσης στη θέση του Κάνιας για τον ΠΑΟΚ. Για την Ξάνθη αγωνίζονται οι Ζαρόπουλος, Παπαγεωργίου, Γιουνές, Σολτάνι, Λουσέρο, Χατζητερζόγλου, Γουάλας, Λάζιτς, Ορφανίδης, Λισγάρας και Καμαρά

51΄ Κεφαλιά του Λισγάρα, η μπάλα άουτ

52΄ Νέα κεφαλιά από τον Σολτάνι, μπλοκάρει ο Μπρκιτς

55΄ Τετ-α-τετ του Γιουνές, αποκρούει ο Μπρκιτς. Δυνατή στο πρώτο δεκάλεπτο του δευτέρου ημιχρόνου η Ξάνθη

59΄ Σουτ του Ζάιρο, διώχνει ο Ζαρόπουλος

61΄ Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης συξ θέση του Περέιρα

62΄ Σουτ από τον  Γιουνές, η μπάλα άουτ

64΄ Κεφαλιά από τον Μυστακίδη, η μπάλα άουτ

70΄ Υπάρχει διακοπή όπως και στο πρώτο ημίχρονο για να πιούν νερό οι παίκτες

73΄ Νέα αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Δεληγιαννίδης στη θέση του Μπίσεσβαρ

76΄ Ο Μπρκιτς κρατάει και πάλι το μηδέ, καθώς νικάει και πάλι με τα πόδια τον Γιουνές σε  τετ-α-τετ

78΄ Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟκ. Οι Ματθαίου, Πούγγουρας και Κυριλλίδης περνάνε στις θέσεις των Ζάιρο, Μαλεζά και Πέλκα

90΄ Τέλος του αγώνα, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες χωρίς τέρματα. Καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο πρώτο ημίχρονο. Ανέβηκε πολύ και έχασε πολλές ευκαιρίες η Ξάνθη στο δεύτετερο ημίχρονο. Τελικό αποτέλεσμα: Ξάνθη ΠΑΟΚ 0-0

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Ακολουθεί ρεπορτάζ από το σημερινό φιλικό. Καλό βράδυ