ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το αναλυτικό πρόγραμμα των πλέι οφ και του φάιναλ φορ του Πρωταθλήματος Ανδρών

Έγινε γνωστό από την ΕΚΑΣΑΜΑΘ το πρόγραμμα των play off του πρωταθλήματος των ανδρών, με το πρώτο τζάμπολ να γίνεται το Σάββατο 8 Μαΐου. Οι δεύτεροι αγώνες θα διεξαχθούν την Τετάρτη 11 Μαΐου, ενώ αν χρειαστεί σε κάποιο ζευγάρι τρίτο παιχνίδι, αυτό θα γίνει την Κυριακή 15 Μαΐου.

Επίσης έγινε γνωστό ότι η ημιτελική φάση και τελική φάση θα διεξαχθούν το διήμερο 28 και 29 Μαΐου, έχοντας χαρακτήρα Final Four.

Εντύπωση πάντως προκαλεί το γεγονός ότι στο ζευγάρι Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο η ΕΚΑΣΑΜΑΘ όρισε το τρίτο παιχνίδι, εφόσον χρειαστεί, 23 ώρες μετά το τζάμπολ του τελικού του Κυπέλλου, όπου συμμετέχει η ομάδα της Καβάλας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των play off ανά ζευγάρι, αλλά και των υπολοίπων φάσεων που απομένουν:

Πανσερραϊκός – Αίας Κομοτηνής (Β1)

08/05/2016  ΔΑΚ Σερρών  Ώρα 17:00  Πανσερραΐκος – Αίας Κομοτηνής

11/05/2016  ΔΑΚ Κομοτηνής  Ώρα 18:00  Αίας Κομοτηνής – Πανσερραϊκός

15/05/2016  ΔΑΚ Σερρών  18:00  Πανσερραϊκός – Αίας Κομοτηνής (εφόσον χρειαστεί)

Τιτάνες Δράμας –  Θύελλα Φερών (Β2)

08/05/2016  ΔΓΑ Δράμας  Ώρα 18:00  Τιτάνες Δράμας – Θύελλα Φερών

11/05/2016  Κ.Γ. Φερών  Ώρα 18:00  Θύελλα Φερών – Τιτάνες Δράμας

15/05/2016  ΔΓΑ Δράμας  Ώρα 18:00  Τιτάνες Δράμας – Θύελλα Φερών (εφόσον χρειαστεί)

Αρίων Ξάνθης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Β3)

08/05/2016  Κ.Γ. Μπαλτατζή  Ώρα 18:00  Αρίων Ξάνθης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου

11/05/2016  Κ.Γ. Σιδ/στρου  Ώρα 18:00  Ρούπελ Σιδηροκάστρου – Αρίων Ξάνθης

15/05/2016  Κ.Γ. Μπαλτατζή  Ώρα 18:00  Αρίων Ξάνθης – Ρούπελ Σιδηροκάστρου (εφόσον χρειαστεί)

Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο (Β4)

08/05/2016  ΔΑΚ Ποταμουδίων  Ώρα 18:00  Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο

11/05/2016  Κ.Γ. Γεωργιανής  Ώρα 18:00  Παγγαίο – Αστέρας Καβάλας

15/05/2016  ΔΑΚ Ποταμουδίων  Ώρα 18:00  Αστέρας Καβάλας – Παγγαίο (εφόσον χρειαστεί)

Ημιτελική Φάση (28/05/2016)

Νικητής Β1 – Νικητής Β3 (Γ1)

Νικητής Β2 – Νικητής Β4 (Γ2)

Μικρός Τελικός (29/05/2016)

Ηττημένος Γ1 – Ηττημένος Γ2

Μεγάλος Τελικός (29/05/2016)

Νικητής Γ1 – Νικητής Γ2

Материалы по теме:

Είδαν (και φωτογραφήθηκαν με) Ομπράντοβιτς και Ιτούδη τα αδέρφια Παϊτάρη
Τα αδέρφια Παϊτάρη, Φίλιππος και Γιάννης, έδωσαν το «παρών» στο Διεθνές Σεμινάριο του ΣΕΠΚ «Αθήνα 2019» στο οποίο ομιλητές μεταξύ άλλων ήταν οι Ζέλιμιρ ...
Α2 Γυναικών: Ήττα στην παράταση για την Ασπίδα στην πρεμιέρα
Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης - Συγκλονιστικό παιχνίδι στο κλειστό του Ευμοίρου "Χριστίνα Χριστοδούλου" με την ομάδα της Ασπίς 2001 να γνωρίζει την ...
Το μεσημέρι η κλήρωση για τις γυναίκες της Ασπίδας Ξάνθης
  Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Μπάμπης Ευφραιμίδης -  Στα γραφεία της ΕΟΚ στη Θεσσαλονίκη θα γίνει το μεσημέρι της Δευτέρας η ...
Β’ Εθνική: Ο β΄ γύρος στοιχίζει στην Ασπίδα Ξάνθης! Η βαθμολογία στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος
  Το απόλυτο στα εναπομείνοντα παιχνιδια της θέλει η Ασπίδα Ξάνθης, αρχικά απέναντι στα Πεύκα και εφόσον επικρατήσει στον Λαγκαδά απέναντι στον Ερμή με την ...
Live από το Παγκόσμιο Βετεράνων: Ιταλία-Ξάνθη και Λετονία-ΑΕ Κομοτηνής
Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης -  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη τους αγώνες Βετεράνοι Εθνικής Ιταλίας - Βετεράνοι ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here