LIVE η Γ’ Εθνική: Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας και Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Ν. Αγιονερίου

Παρακολουθήστε από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας και Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Ν. Αγιονερίου για την 31η αγωνιστική του πρωταθλήματος του πρώτου ομίλου της Γ’ Εθνικής, καθώς και την εξέλιξη στα υπόλοιπα παιχνίδια.

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα ενημερωθείτε για τα παιχνίδια της 31ης αγωνιστικής στην Γ’ Εθνική, έστω και αν τα πάντα έχουν κριθεί για τις δύο ομάδες της Θράκης αλλά και αναφορικά με την πρώτη θέση που οδηγεί στην Football League.

Ωρα 15:45 Τέσσερις αγωνιστικές πριν το φινάλε, οι ήδη υποβιβασμένοι Εθνικός Αλεξανδρούπολης και Έβρος Σουφλίου αγωνίζονται αμφότεροι εντός έδρας, ο πρώτος απέναντι στον συνονόματο Εθνικό Αγιονεριου που θέλει να εξασφαλίσει την παραμoνή, ενώ ο δεύτερος εναντίον της δυνατής Δόξας Δράμας που θέλει να παραμείνει δεύτερη μέχρι τέλους.

Ωρα 15:55 Ο δέκατος τέταρτος Εθνικός Αλεξανδρούπολης με μόλις 27 βαθμούς, θέλει μια καλή εμφάνιση και γιατί όχι την νίκη μετα τις δυο ισοπαλίες εκτός έδρας σε Καβάλα και Ηρακλή Αμπελοκήπων, απέναντι σε έναν αντίπαλο που θέλει βαθμούς για να καθαρίσει την παραμονή τρεις αγώνες πριν το τέλος.

Ωρα 16:03 O Εθνικός σε δεκατρια παιχνίδια στο «Φώτης Κοσμάς» έχει εντός έδρας μόλις 3 νίκες, έξι ισοπαλίες και πέντε ήττες. Ο Εθνικός Αγιονερίου έχει 43 βαθμούς και βρίσκεται 5 βαθμούς πάνω από την Κοζάνη και 6 από το Κοκκινόχωμα και θέλει βαθμούς για να εξασφαλιστεί και μαθηματικά στα επόμενα 4 παιχνίδια του. Στον πρώτο γυρο οι δυο ομάδες έμειναν στο 0-0 στο Κιλκίς.

Ωρα 16:11 Ο Έβρος Σουφλίου που στα τελευταία παιχνίδια του δείχνει μεγάλη βελτίωση αν εξαιρέσουμε το εντός έδρας παιχνίδι με το Βυζάντιο Κοκκινοχώματος έρχεταιαπό διπλό στην Φλώρινα επί της Θύελλας Φιλώτα. Η ομάδα του Έβρου συνολικά σε δεκατρεις εντός έδρας αγώνες έχει 3 νίκες, 2 ισοπαλίες και 8 ήττες οι περισσότερες με μεγάλα σκορ.  Η Δόξα Δράμας θέλει την νίκη ώστε να διατηρήσει το προβαδισμα για την δευτερη θέση απέναντι στον Νέστο Χρυσούπολης, από τον οποίο έχει προβαδισμα 2 πόντων (υπολογίζεται ο αγώνας με τον Εθνικό Γαζώρου), αλλά και δυσκολότερο πρόγραμμα. Στον πρώτο γύρο η Δόξα επικράτησε 4-2 στην Δράμα του Εβρου Σουφλίου.

Ωρα 16:20 Συνοπτικά το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής του Α’ Ομίλου: Έβρος Σουφλίου – Δόξα Δράμας, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Νέου Αγιονερίου, Άρης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος, Απόλλων Κρύας Βρύσης – Απόλλων Καλαμαριάς, Κοζάνη – Νέστος Χρυσούπολης, Καβάλα – Καμπανιακός, Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εορδαϊκός.Ρεπό έχει η Θύελλα Φιλώτα, ενώ Εθνικός Σερρών – Λαγκαδάς 0-3 α.α.

Ωρα 16:28 Oι συνθέσεις στο Σουφλί:

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Στάθης Μιχαηλίδης): Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Πετκίδης, Λειβαδιώτης, Λίτσιος, Χιζανασβίλι, Δροσάκης, Μερτίκας, Τζελέπης, Εμρέ και Ζυγκερίδης

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Βιτλής, Γκαρακλίδης, Μουτεσίδης, Χαριτωνίδης, Σπάσιτς, Παπαζούδης, Παπαδόπουλος, Γαιδαρτζής, Κουμπρόγλου και Μαρκόπουλος.

Ωρα 16:35 Εναρξη αγώνων.

Ωρα 16:40 Οι συνθέσεις στην Αλεξανδρούπολη με μικρή καθυστέρηση:
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γ. Σαργιαννίδης): Καλαϊτζίδης, Θάνος, Γκαϊτατζής, Κατρανίτσας, Τσορμπατζίδης, Δούπας, Αμπραχαμιάν, Τορομανίδης, Χελιδόνης,Τσαμουρλίδης, Συμιτζάκης, .

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γουναρίδης, Μπουζούρας, Παλάσκας, Κοντσίδης, Μπελίτσας Κουκουλέκης, Στεφανίδης, Κουτσάγιας, Κοτσαρίδης, Λουιζίδης, Παπαδημητρίου.

Ωρα 16:44 Γκολ στο Σουφλί! Ανοίγει το σκορ ο Εβρος στο 8′ με πλασε ο συνήθης ύποπτος ο Ζιγκερίδης. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 1-0

Ωρα 16:45 Κακό ξεκίνημα για τον Νέστο που χάνει 2-0 στο πρωτο δεκάλεπτο.

Ωρα 16:50′ Στο 15′ παραμένει το μηδέν στο “Φώτης Κοσμάς”

Ωρα 16:53 Μειώνει ο Γκατζολάρι με πέναλτι σε 2-1 για τον Νέστο στην Κοζάνη.

Ωρα 16:55 Ανοίγει το σκορ στο 21′ ο Κυβελίδης στο Χαριλάου για τον Άρη απέναντι στο Κοκκινόχωμα

Ωρα 17:00 Σε ένα μέτριο παιχνίδι στην Αλεξανδρούπολη παραμένει το 0-0

Ωρα 17:01 Στο Σουφλί πιέζει η δόξα και στο 23′ εχει δοκάρι σε κεφαλιά του Χαριτωνίδη.

Ωρα 17:03 Γκολ στο Σουφλί! Ισοφαρίζει για την Δόξα με κεφαλιά στο 26′ ο Γαίδαρτζής. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 1-1

Ωρα 17:09 Στην Αλεξανδρούπολη αναγκαστική αλλαγή για τον Εθνικό στο 33′, με τον Μαμούτ να περνά στην θέση του Δούπα.

Ωρα 17:11 Ανοίγει το σκορ η Καβάλα στο παιχνίδι με τον Καμπανιακό

Ωρα 17:20 Γκολ στο Σουφλί! Παίρνει προβάδισμα η Δόξα με κεφαλιά του Κουμπρόγλου στο 44′. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 1-2

Ωρα 17:22 Ημίχρονο στην Αλεξανδρούπολη. Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι οι δυο ομάδες παραμένουν στο μηδέν. Αποτέλεσμα Ημιχρόνου Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Ν. Αγιονερίου 0-0

Ωρα 17:23 Ημίχρονο στο Σουφλί. Με ανατροπή η Δόξα προηγείται στο σκορ. Αποτέλεσμα Ημιχρόνου Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 1-2

Ωρα 17:35 Εναρξη δεύτερου μέρους στα περισσότερα παιχνίδια.

Ωρα 17:40 Γκολ στην Αλεξανδρούπολη. Ανοιγουν το σκορ οι φιλοξενούμενοι με σκορερ τον Στεφανίδη με πέναλτι στο 48′. Κόκκινη ο Θάνος για χέρι.  Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Ν. Αγιονερίου 0-1

Ωρα 17:42 Γκολ στο Σουφλί! Ισοφαρίζει με σουτ στο 50′ ο Τσελέπης. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 2-2

Ωρα 17:50 Εχουμε κάποια τέρματα Απόλλων Κρύας Βρύσης – Απόλλων Καλαμαριάς 0-1 και Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εορδαϊκός 0-1

Ωρα 17:53 Στην Αλεξανδρούπολη παραμένει το 0-1 με τον Εθνικό έχοντας το αριθμητικό μειονέκτημα να μην μπορεί να απειλήσει τον έμπειρο Γουναρίδη παρά με μακρινά σουτ.

Ωρα 17:59 Στο Σουφλί σε ένα ανοιχτό παιχνίδι το σκορ βρίσκεται στο 2-2 στο 70′.

Ωρα 18:01 Γκολ στο Σουφλί! Ανατροπή για το Σουφλί που κάνει το 3-2 στο 72′ με αυτογκολ του Χαριτωνίδη. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 3-2

Ωρα 18:06 Γκολ στο Σουφλί! Εκπληκτικό το Σουφλί που κάνει το 4-2 στο 76′ με τον Ζιγκερίδη και πάλι. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 4-2

Ωρα 18:08 Τα μέχρι στιγμής αποτελέσματα περίπου 10 λεπτά πριν το τέλος. Έβρος Σουφλίου – Δόξα Δράμας 4-2, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Εθνικός Νέου Αγιονερίου 0-1, Άρης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 1-0, Απόλλων Κρύας Βρύσης – Απόλλων Καλαμαριάς 0-2, Κοζάνη – Νέστος Χρυσούπολης 3-1, Καβάλα – Καμπανιακός 2-0 και Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εορδαϊκός 0-1.

Ωρα 18:18 Τελικό αποτελεσμα και νίκη σωτηρίας για τον Εορδαικό.  Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εορδαϊκός 0-1

Ωρα 18:19 Μπήκαμε καθυστερήσεις στην Αλεξανδρούπολη με το σκορ να παραμένει 0-1 για το Αγιονέρι.

Ωρα 18:21Γκολ στο Σουφλί! Μειώνει ο πρωην του Πανθρακικού Μαρκόπουλος για την Δόξα στο 89′. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 4-3

Ωρα 18:24 Γκολ στο Σουφλί! Εκπληκτικό ματς στο Σουφλί ο Γαιδαρτζής με κεφαλιά ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις  με το 19ο φετινό του τέρμα. Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 4-4

Ωρα 18:26 Νέα τελικά αποτελέσματα Άρης – Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 2-0, Απόλλων Κρύας Βρύσης – Απόλλων Καλαμαριάς 0-2, Κοζάνη – Νέστος Χρυσούπολης 3-1 και Καβάλα – Καμπανιακός 2-0. Περιμένουμε να τελειωσουν και τα παιχνίδια του Έβρου.

Ωρα 18:27 Τελικό στην Αλεξανδρούπολη. Ο Εθνικός γνώρισε την έκτη του εντός έδρας ήττα στο πρωτάθλημα, ενω το Αγιονέρι εξασφαλισε σε μεγάλο ποσοστό την παραμονή. Τελικό αποτέλεσμα Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Εθνικός Ν. Αγιονερίου 0-1

Ωρα 18:29 Τελικο και στο Σουφλί. Σε ένα από τα καλύτερα παιχνίδια του πρωταθλήματος με οχτώ τέρματα Σουφλί και Δόξα Δράμας μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις. Τελικό αποτέλεσμα Έβρος Σουφλίου-Δόξα Δράμας 4-4