Γ’ Εθνική: Τέταρτη συνεχόμενη ήττα για την ΑΕ Κομοτηνής αυτή την φορά από την Χαλκηδόνα στην παράταση

Νέα ήττα στην παράταση αυτή την φορά γνώρισε η ΑΕ Κομοτηνής στην έδρα της από την Χαλκηδόνα με 86-91, (κανονικός αγώνας 77-77) χαλώντας τις θετικές εντυπώσεις στο τέλος του πρωταθλήματος από ολόκληρη την θετική πορέια στην σεζόν.

Η ομάδα της Κομοτηνής μπήκε δυνατά στο δεύτερο δεκάλεπτο μετα το αναγνωριστικό πρώτο (14-15), και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 41-31 και στο 30′ με 65-56. Το κακό ξεκίνημα στο τέταρτο δεκάλεπτο έφερε την Χαλκηδόνα μπροστά στο 35′ με 70-72 κανοντας ένα σερί 5-16, με τις δυο ομάδες να πάνε στην παράταση με το σκορ στο 77-77.

Εκεί η ΑΕ Κομοτηνής δεν μπόρεσε και ηττήθηκε με 86-91, μένοντας στην όγδοη θέση με 35 βαθμούς, ενω η Χαλκηδόνα έφτασε τους 33 βαθμούς.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 41-31, 65-56, 77-77, 86-91

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Λαδάς

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κουκοβίνος): Σταματέλος 2, Χονδρόπουλος 14, Κουτσοβασίλης 14 (3), Σιμάκης 25 (4), Τελούδης 6, Χατζηπαυλίδης 6 (2), Θεοδωρίδης 13, Χατζηδημητρίου 5, Καπαρελιότης.

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ (Οκλαλιώτης): Μαρκίδης 6, Σιδηρόπουλος 11 (2), Δέτσικας 20, Μπατάκος 14, Μακαλέκας 6 (2), Μαραπίδης 32 (7), Ευαγγελίδης Αλεξιάδης 2, Λαϊδης, Παπαδόπουλος Σ., Παναγόπουλος, Μιδιαρίδης.