Α2 Ανδρών: Νίκη παραμονής στο τάι μπρέικ για την ΑΕ Κομοτηνής στον Εύοσμο!

Μια πολύ σημαντική νίκη παραμονής πέτυχε η ΑΕ Κομοτηνής στον Εύοσμο επί του Αίαντα με 2-3 και εξασφάλισε μαθηματικά την κατηγορία, σε αντίθεση με τους Θεσσαλονικείς που μάλλον αποχαιρετούν την κατηγορία, αφού θέλουν τρίποντο την τελευταία αγωνιστική επί του Πήγασου.

Ο αγώνας ήταν συναρπαστικός σε όλη την διάρκειά του αφού οι δυο ομάδες καίγονταν για την νίκη. Ο Αίαντας μπήκε δυνατά το παιχνίδι παιρνοντας το πρώτο σετ 25-20, ωστόσο η ΑΕ Κομοτηνής απάντησε εύκολα (16-25) σε 1-1. Οι γηπεδούχοι παρα το άγχος τους πήραν το δεύτερο σετ 25-22, και το μετέφεραν στους Θρακιώτες οι οποίοι ωστόσο έδειξαν αξιοθαύμαστη ψυχραιμία και πήραν επίσης ευκολα το τέταρτο σετ 17-25 ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο πέμπτο σετ ξέροντας όλοι στο γήπεδο ότι η ΧΑΝΘ είναι στο 2-2 με την Ελπίδα, έγινε μεγάλη μάχη με την ΑΕΚ να είναι μπροστά στο σκορ από την αρχή του σετ κατακτώντας αυτό αλλα και μια νίκη “χρυσάφι” που τους διατηρεί και την νέα σεζόν στην Α2 κατηγορία.

Τα σετ: 2-3 (25-20, 16-25, 25-22, 17-25, 12-15)