LIVE: Αναγέννηση Θαλασσιάς-Νέστος, Δόξα Δράμας-Ν. Σιδηροχώρι και Οδυσσέας Αναγέννησης-Εβρος Σουφλίου

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τους νοκ άουτ αγώνες για το Κύπελλο Ερασιτεχνών Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης, Δόξα Δράμας – Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και Οδυσσέας Αναγέννησης – Έβρος Σουφλίου. Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στην Θαλασσιά, λαμβάνει ενημέρωση από Δράμα και Σέρρες και μεταδίδει…

Καλησπέρα! Από αυτήν την ανάρτηση θα πληροφορηθείτε την εξέλιξη στα παιχνίδια των τριών ομάδων της Θράκης στην πρεμιέρα της β’ φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Ωρα 14:05  Η πρώτη φάση ήταν αυτή που διεξήχθη κατά τόπους σε κάθε νομό, με την ανάδειξη του κάθε κυπελλούχου. Στην ΕΠΣ Έβρου τον τίτλο κατέκτησε το Σουφλί, στην Ροδόπη η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου και στην Ξάνθη η Αναγέννηση Θαλασσιάς.

Ωρα 14:08  Η κυπελλούχος ΕΠΣ Ξάνθης καλείται να φιλοξενήσει σε νοκ άουτ παιχνίδι τον περσινό νικητή του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, άρα κάτοχο του τίτλου και φετινού κυπελλούχου της ΕΠΣ Καβάλας Νέστου Χρυσούπολης.

Ωρα 14:11  Η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου νίκησε στον τελικό της ΕΠΣ Θράκης την Δόξα Προσκυνητών και καλείται να παίξει με μια άλλη Δόξα, την πιο ιστορική της χώρας, αυτήν της Δράμας στην μακεδονική πόλη.

Ωρα 14:14  Ο Έβρος Σουφλίου είναι ουραγός στην Γ’ Εθνική, κατέκτησε όμως πριν δύο εβδομάδες το κύπελλο και θα παίξει στο Σιδηρόκαστρο με τον κυπελλούχο της ΕΠΣ Σερρών Οδυσσέα Αναγέννησης.

Ωρα 14:20  Η διοργάνωση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών φέτος έχει αλλάξει χαρακτήρα και έχει επιστρέψει στην παιλιά της μορφή. Μετέχουν και ομάδες Γ’ Εθνικής και ο νικητής θα εξασφαλίσει συμμετοχή στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.

Ωρα 14:24  Αυτό σημαίνει ότι Σιδηροχώρι και Θαλασσιά αν φτάσουν να κατακτήσουν το τρόπαιο, θα ανέβουν κατηγορία ακόμα και αν δεν κατακτήσουν το πρωτάθλημα της Ένωσής τους!

Ωρα 14:27  Δεν είναι σίγουρο ότι ισχύει αυτό και για τον Έβρο Σουφλίου που μετέχει φέτος στην Γ’ Εθνική και όλα δείχνουν ότι υποβιβάζεται, καθώς υπάρχει ασάφεια με τον ΚΑΠ να ορίζει ότι όποιος υποβιβάζεται για αγωνιστικούς λόγους δεν παραμένει για κανέναν λόγο στην κατηγορία και να έρχεται σε αντίθεση έτσι με την προκήρυξη του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Ωρα 14:31  Μισή ώρα πριν την έναρξη των ματς, θυμίζουμε ότι σε περίπτωση ισοπαλίας θα ακολουθήσουν παράταση και πέναλτι καθώς πρεπει οπωσδήποτε από κάθε αγώνα να βγει νικητής

Ωρα 14:35 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες απο την Δράμα. Για την ομάδα της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου ο Σάκης Σκουλής επέλεξε τους: Ποιμενίδης, Αμοιρόπουλος, Μαραγκός, Λέφης, Σουλτανίδης, Δεμερτζίδης, Γάϊδας, Παππούς, Χατζηπαπάς, Ξενοδοχίδης, Δανίδης.

Ωρα 14:38 Για την Δόξα Δράμας ο Κώστας Βασιλακάκης επέλεξε τους: Καράδαης, Κελεσίδης, Βιτλής, Χαριτωνίδης, Βραμέντζαλης, Μπάμπουρας, Σπάσιτς, Σάντος, Πετρόπουλος, Αθανασιάδης, Μαρκόπουλος.

Ωρα 14:41 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες απο το Σιδηρόκαστρο. Για τον Έβρο Σουφλίου ξεκινάνε οι: Μπινόπουλος, Μπάμνιος, Φακίτσας, Λειβαδιώτης, Λίτσιος, Χατζάκος, Μεμέτ, Δραγανίδης, Μερτίκας, Χιζανασβίλι, Ζυγκερίδης.

Ωρα 14:44 Για την ομάδα του Οδυσσέα Αναγέννηση Σερρών ξεκινάνε οι: Σαμαράς, Πασούδης, Μπάση, Μιλένκοβιτς, Ζάντσιος, Μπίντσης, Κούτλας, Μουρατίδης, Τσιφτελίδης, Βεζυρόπουλος, Παναγιωτίδης

Ωρα 14:47 Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες απο το παιχνίδι της Θαλασσιάς. Για την γηπεδούχο Αναγέννηση ο Γιάννης Αποστολίδης έχει επιλέξει τους: Ηλιάσκο, Μπαϊρακταρίδης, Κοτζάκελης, Σαρηγιαννίδης Αλ., Ματζαρίδης, Τουργαίδης Κ., Χατζηπαρασκευάς, Πεντεζίδης Παν., Σαρηγιαννίδης Π., Κιαχίδης

Ωρα 14:49 Για τον Νέστο Χρυσούπολης ο Σάκης Παπαβασιλείου επέλεξε τους: Αϊβαζίδη, Κούτρα, Μαρκάκη, Φραγκούλη, Γαμβρελή, Παπαδάτο, Λάσπατζη, Γκατζολάρι, Λαζαρίδης Γ., Κούτεφ, Τζοσκούν Κιοσέ.

Ωρα 15:03 Έναρξη του αγώνα στο Σιδηρόκαστρο.

Ωρα 15:04 Πριν την έναρξη του αγώνα στην Θαλασσιά η ομάδα του Νέστου τίμησε τον παλιό της ποδοσφαιριστή, όπως και της Θαλασσιάς, Κώστα Τουργαίδη, πατέρα των Στέλιου και Κωνσταντίνου που αγωνίζονται στην Αναγέννηση.

Ωρα 15:05 Έναρξη του αγώνα στην Δράμα.

15:06 Έναρξη του αγώνα στην Θαλασσιά

Ωρα 14:14 Γκολ στην Δράμα. Σέντρα ακριβείας του Σάντος και εύκολα από κοντά ο Αθανασιάδης θα ανοίξει το σκορ για την Δόξα με την συμπλήρωση 9′ λεπτών αγώνα.  Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 1-0

15:20 Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι για τον Ματζαρίδη της Αναγέννησης Θαλασσιάς.

15:26 Γκοοοοοοοοοοοοοολ στην Θαλασσιά. Καταπληκτική μπαλιά του Πέτρου Σαρηγιαννίδη για τον Παναγιώτη Πεντεζίδη που βγήκε απέναντι στον Αϊβαζίδη και με εύστοχο πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Ξάνθης. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-0

Ωρα 15:32 Γκολ στην Δράμα. Πολύ ωραία προσπάθεια του Σπάσιτς που θα διπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του.  Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  2-0

Ωρα 15:39 Κάρτα για τον Μπαϊρακταρίδη της Αναγέννησης και τον Λάσπατζη του Νέστου για δυνατή μονομαχία.

Ωρα 15:48 Κάρτα για τον Ντάνιελ Κούτεφ του Νέστου Χρυσούπολης που κλώτσησε την μπάλα μακριά μετά απο υπόδειξη φάουλ εις βάρος του.

Ωρα 15:52 Τέλος ημιχρόνου στην Θαλασσιά. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-0

Ωρα 15:54 Τέλος ημιχρόνου στο Σιδηρόκαστρο. Οδυσσέας Αναγέννησης – Έβρος Σουφλίου 0-0

Ωρα 15:55 Τέλος ημιχρόνου στην Δράμα. Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  2-0

Ωρα 16:05 Έναρξη δευτέρου μέρους στην Θαλασσιά. Με διπλή αλλαγή για τον Νέστο με τους Τάσο Δεσύλλα και Γιάννη Μπουλγκούρα να περνάν στο παιχνίδι αντί των Γιώργου Λαζαρίδη και Λάζαρου Γκατζολάρι.

Ωρα 16:06 Έναρξη του δευτέρου μέρους στην Δράμα.

Ώρα 16:07 Έναρξη του δευτέρου μέρους  στο Σιδηρόκαστρο.

Ωρα 16:14 Γκολ στην Δράμα. Ασυνεννοησία στην άμυνας της ομάδας του Σιδηροχωρίου θα μπει στην φάση ο που με προβολή θα “καθαρίσει” το ματς.  Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 3-0

Ωρα 16:15 Πρώτη αλλαγή για την Θαλασσιά με τον Χριστοφορίδη να περνά στο ματς αντί του Κιαχίδη.

Ωρα 16:17 Με δέκα παίκτες θα μείνει η Αναγέννηση, καθώς θα αποβληθεί με δεύτερη κίτρινη ο Σάββας Μπαϊρακταρίδης.

Ωρα 16:19 Γκολ στην Θαλασσιά. Απο το φάουλ που κέρδισαν οι φιλοξενούμενοι και την αποβολή του Μπαϊρακταρίδη, καταφέρνουν να φέρουν το ματς στα ίσια, καθώς ο Δεσύλλας εκτέλεσε το φάουλ ο Τάσος Φραγκούλης που βρισκόταν στο δεύτερο δοκάρι με σουτ ισοφάρισε για τον Νέστο. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης 1-1

Ωρα 16:24 Πέναλτι κερδίζει η ομάδα της Δράμας, σε ανατροπή του Βιτλή απο τον Λέφη.

Ωρα 16:25 Γκολ στην Δράμα. Εύστοχος απο τα 11μέτρα ο Πετρόπουλος.  Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 4-0

Ωρα 16:26 Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η ομάδα της Χρυσούπολης με τον Αλέξη Μελισσόπουλο να περνά στο ματς αντί του Τζοσκούν Κιοσέ.

Ωρα 16:29 Δεύτερη αλλαγή για την Θαλασσιά στο 69′ με τον Κελλίδη να περνά στο ματς αντί του Χατζηπαρασκευά

Ωρα 16:33 Κίτρινη κάρτα για τον Παπαδάτο της Χρυσούπολης.

Ωρα 16:44 Γκοοοοοολ στην Δράμα. Μειώνει η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου με κεφαλιά του Μαυρόπουλου μετά απο σέντρα του Μαραγκού.  Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου 4-1

Ωρα 16:45 Δοκάρι για τον Νέστο Χρυσούπολης, με την κεφαλιά του Μελισσόπουλου να καταλήγει στο δεξί δοκάρι του Ηλιάσκου και στην συνέχεια στα χέρια του κίπερ της Θαλασσιάς.

Ωρα 16:47 Γκοοοοοολ στο Σιδηρόκαστρο. Ο Έβρος Σουφλίου ανοίγει το σκορ με τέρμα του Λειβαδιώτη στο 82′. Οδυσσέας Αναγέννησης – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 16:53 Τέλος κανονικής διάρκειας στην Θαλασσιά, ισόπαλες οι δύο ομάδες οπότε πάμε παράταση. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-1

Ωρα 16:54 Τέλος αγώνα στην Δράμα, η Κυπελλούχος της ΕΠΣ Θράκης δεν τα κατάφερε απέναντι στην ιστορική και δυνατή ομάδα της Δόξας Δράμας. Δόξα Δράμας – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου  4-1

Ωρα 16:55 Τέλος αγώνα στο Σιδηρόκαστρο. Ο Έβρος Σουφλίου παίρνει την πρόκριση για την επόμενη φάση  που θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την Δόξα Δράμας. Οδυσσέας Αναγέννησης – Έβρος Σουφλίου 0-1

Ωρα 16:59 Έναρξη πρώτου μέρους παράτασης.

Ωρα 17:00 Γκολ στην Θαλασσιά. Με την έναρξη της παράτασης ο Νέστος παίρνει προβάδισμα στο σκορ, με τον Αλέξη Μελισσόπουλο μετά απο πάσα του Κούτεφ.Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-2

Ωρα 17:14 Τέλος πρώτου μέρους παράτασης. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-2

Ωρα 17:16 Έναρξη δευτέρου μέρους παράτασης, με αλλαγή για την Θαλασσιά με τον Παπαδημητρίου να περνά στο ματς αντί του Πεντεζίδη.

Ωρα 17:18 Γκολ στην Θαλασσιά. Όπως στο πρώτο μέρος έτσι και στο δεύτερο της παράτασης  ομάδα του Νέστου σκοράρει, αυτή την φορά με κεφαλιά του Δεσύλλα, πολλά παράπονα απο τους γηπεδούχους για οφσάιντ. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-3

Ωρα 17:30 Γκολ στην Θαλασσιά. Ο Μελισσόπουλος προλαβαίνει την έξοδο του Ηλιάσκου και με πλασέ δίνει μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη του Νέστου.  Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-4

Ωρα 17:31 Τέλος αγώνα στην Θαλασσιά, η Αναγέννηση Θαλασσιάς πάλεψε στα ίσια τον ισχυρό Νέστο Χρυσούπολης που κέρδισε στην παράταση. Αναγέννηση Θαλασσιάς – Νέστος Χρυσούπολης  1-4

Ωρα 17:35 Σας ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας μέχρι και αυτή την ώρα, μείνετε στο ThrakiSportS θα ακολουθήσει πλήρες ρεπορτάζ απο τις τρείς αναμετρήσεις.