ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όσα έγιναν στον αγώνα Έβρος Σουφλίου – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Με νίκη πέρασε μέσα από την έδρα του Σουφλίου ο Εθνικός Αλεξανδρούπολης, για την τέταρτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου του πρωταθλήματος ανδρών της ΕΚΑΣΑΜΑΘ.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από την αρχή το προβάδισμα διψήφια διαφορά πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά οι γηπεδούχοι με ένα επιμέρους 22-14 στην δεύτερη περίοδο μείωσαν στους πέντε στο ημίχρονο.

Στην τρίτη περίοδο ήταν και πάλι οι φιλοξενούμενοι που με ένα επιμέρους 25-14 διεύρυναν το προβάδισμά τους και παρά το γεγονός ότι χαλάρωσαν στο τέλος αλλά και ότι απουσίαζε για ακόμα ένα παιχνίδι ο στρατευμένος σέντερ τους Γιάννης Φυσέκης, έφτασαν σε μια εύκολη νίκη.

Διαιτητές: Χατζόπουλος – Αποστολίδης.

Τα δεκάλεπτα: 9 – 22, 31 – 36 (ημίχρονο), 45 – 61, 68 – 73 (τελικό αποτέλεσμα)

ΈΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ  (Σταμάτης Τσιακίρης): Ποιμενίδης, Καραμπάτσας, Τσιακίρης, Δημόπουλος, Τιάκας, Τσιρόπουλας, Νταβρανίκας, Ντομανίδης, Κοντορεπανίδης, Πιστιάλκας, Τσομπανίδης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Γιώργος Κανδύλης): Θεολογίδης, Σιταρίδης, Οικονόμου, Δουρδούλης, Φωτιάδης, Ταρλιδης, Δαλακούρας, Μαντζάκης, Δεληδήμος, Κανδύλης, Παλαμπαλίδης.