Γ’ Εθνίκη: Με όπλο την επίθεση πέρασε από την Αρετσού ο ΓΑΣ Κομοτηνή

Παρά τις πολλές και σημαντικές απουσίες ο ΓΑΣ Κομοτηνή δεν είχε πρόβλημα και παίζοντας πολύ καλά σε άμυνα και επίθεση στο δεύτερο ημίχρονο Κέρδισε με 69-89 την Αρετσού και παρέμεινε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μεγάλο παιχνίδι από τον Καραμπέκη που πέτυχε 36 πόντους.

Η Αρετσού ξεκίνησε καλύτερα το παιχνίδι και προηγήθηκε στο τέλος της πρώτης περιόδου με 24-20. Στη δεύτερη περίοδο ο ΓΑΣ βελτίωσε την αμυντική του λειτουργία καθώς δέχθηκε μόλις 14 πόντους και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου με 38-44.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΓΑΣ συνέχισε να βρίσκει πολλές λύσεις στην επίθεση και έφτασε τη διαφορά για πρώτη φορά σε διψήφιο αριθμό κλείνοντας την τρίτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 58-68. Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΓΑΣ βελτίωσαν και πάλι την αμυντική τους λειτουργία και ανέβασαν και άλλο τη διαφορά, φτάνοντας στο τελικό 69-89.

Δεκάλεπτα: 24-20, 38-44 (ημίχρονο), 58-68, 69-89 (τελικό αποτέλεσμα)

Διαιτητές: Πιτσίλκας Β-Σαρακενίδης

ΑΡΕΤΣΟΥ (Πετρόπουλος): Πετρίδης 8 (2), Οικονόμου 2, Αποστόλου 1, Λελικούσης, Σταράκης, Ντομόπουλος 7, Στυλιανίδης 9 (1), Παντελιάδης 2, Καραδήμας 25 (4), Φωτόπουλος 15 (2).

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗ (Βελή- Ντίνας): Γκουτσίδης, Λελούδης, Μπούντας 6, Λεχούδης 5 (1), Καραμπέκης 36 (1), Μπεκρής 14 (2), Καλατζής 12 (3), Στασινόπουλος 16, Πασχαλινόπουλος.