Ντεμπούτο με γκολ στην εκπνοή για τον Ράνο στην Κύπρο(+photos)

Ιδανικό ήταν το ντεμπούτο του Ξανθιώτη επιθετικού Αντώνη Ράνου στην Κύπρο και τον Άρη Λεμεσού, καθώς απο την πρώτη του κιόλας εμφάνιση με τα πράσινα του Άρη έγινε… ήρωας καθώς με δικό του γκολ η ομάδα της Λεμεσού απέφυγε την εντός έδρας ήττα απο την Δόξα Κατωκοπιάς.

Η ομάδα της Δόξας σε μια κακή αναμέτρηση ποιοτικά κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 54′ χάρις σε τέρμα του Καρλίτος, με τον προπονητή του Άρη τρία λεπτά αργότερα να περνά στο παιχνίδι τον δανεικό απο την Skoda Ξάνθη Αντώνη Ράνο, που στις καθυστερήσεις του αγώνα θα εκμεταλλευτεί λάθος του τερματοφύλακα της Δόξας Χατζηφραγκίσκου και με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Ο Ξανθιώτης επιθετικός χρειάστηκε μόλις 33′ λεπτά συμμετοχής για να πετύχει το πρώτο του γκολ με την Κυπριακή ομάδα, και να δικαιώσει τους ανθρώπους της για την επιλογή τους. Δείτε παρακάτω μερικές στιγμές του Αντώνη Ράνου μέσα απο φωτογραφίες της κυπριακής σελίδας kerkida.net