Γ’ Εθνική: Υγιεινός περίπατος για την ΑΕ Κομοτηνής με αντίπαλο τον Νέο Σκοπό

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα και την έκτη στο πρωτάθλημα πέτυχε η Αθλητικη Ένωση Κομοτηνής, κερδίζοντας πολύ εύκολα 79-51 τον Ορφέα Ν. Σκοπού που έμεινε στις τέσσερις νίκες, κάνοντας ακόμα ένα σημαντικό βήμα παραμονής!

Ο αγώνας είχε ενδιαφέρον μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο (17-12), γιατί οι παίχτες του Θέμη Κουκοβίνου πάτησαν γκάζι έκλεισαν το ημίχρονο στο +15 (37-22), και παίζοντας φοβερή άμυνα η διαφορά εκτινάκθηκε στο +31 στο 30′ (59-28) και πήραν μια πολύ εύκολη νίκη (79-51) που πριν το παιχνίδι με τίποτα δεν θα περίμεναν.

Φοβερός ο Κουτσοβασίλης με 17 πόντους και 21 ριμπάουντ όπως και οι Τελούδης και Σταματέλος με 17 και 14 πόντους αντίστοιχα. Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Γαζέτας και Πετανίδου

Δεκάλεπτα: 17-12, 37-22 (ημίχρονο), 59-28, 79-51 (τελικό αποτέλεσμα)

ΑΕ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ (Κουκοβίνος): Σταματέλος 14 (3), Χονδρόπουλος 8 (1), Κουτσοβασίλης 17 (1τρ., 21ρ.), Γεροντίτης 2, Σιμάκης 10, Τελούδης 17 (1), Καναράς 1, Βάκρινος, Χατζηπουλίδης 4, Τερζίδης 4, Θεοδωρίδης, Βαχαρίδης 2.

ΟΡΦΕΑΣ Ν. ΣΚΟΠΟΥ (Κοκολιός): Πεχλιβάνης 8 (1), Παππάς 11 (1), Δεμερτζής 11 (1), Σουλούγκας , Χατζής 12 (2), Τσανάκας, Καβαργύρης, Αποστόλου 3 (1), Ιωσηφίδης, Κηπουρός, Γουλιανός, Καντσουρίδης.