ΕΣΠΕΘΡ: Νίκη στα χαρτιά της ΑΕ Κομοτηνής επί της ΓΕΑ, δεν πάει στις Σέρρες ο Έβρος Σουφλίου

Δύο αγώνες που είχαν προγραμματιστεί αυτήν την Κυριακή για τα πρωταθλήματα εφήβων και παίδων της ΕΣΠΕ Θράκης και Ανατολικής Μακεδονίας δεν θα διεξαχθούν, καθώς οι φιλοξενούμενοι δήλωσαν αδυναμία να πάνε στις έδρες των γηπεδούχων και χάνουν τα συγκεκριμένα ματς με 3-0 σετ στα χαρτιά.

Η πρώτη αναμέτρηση είναι αυτή ανάμεσα σε Ελπίδα Σερρών και Έβρο Σουφλίου, που είχε προγραμματιστεί για τις 14:00 το μεσημέρι της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο Ομόνοιας Σερρών. Η ομάδα από το Σουφλί δεν θα ταξιδέψει στις Σέρρες, όπως ειδοποίησε τους γηπεδούχους αλλά και την διοργανώτρια αρχή.

Αντίστοιχη ενημέρωση έκανε και η ΓΕ Αλεξανδρούπολης για την αναμέτρηση του Β’ Ομίλου του Πρωταθλήματος Παίδων, που είχε προγραμματιστεί για τις 10.00 το πρωί της Κυριακής στο κλειστό γυμναστήριο Κομοτηνής. Έτσι η τοπική ΑΕΚ θα πάρει στα χαρτιά τους βαθμούς της νίκης με 3-0 σετ στα χαρτιά.

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΤΑ ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΣΠΕΘΡ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ