LIVE η Γ’ Εθνική: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής και ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες της ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής και ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής Ανδρών.

Καλησπέρα! Μέσα από αυτήν την ανάρτηση θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη στους αγώνες και των τριών ομάδων της Θράκης που μετέχουν στην Γ’ Εθνική.

Ωρα 16:52  Οι ομάδες της Θράκης θυμίζουμε ξεκινησαν με νίκη στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και αντιμετωπίζουν την Κυριακή η Ασπίδα την ΧΑΝΘ στη Θεσσαλονίκη, ο ΓΑΣ την Αρετσού στην Κομοτηνή και η ΑΕΚ τους Ίκαρους στις Σέρρες.

Ωρα 16:55  Αν και όλα τα παιχνίδια ξεκινούν στις έξι το απόγευμα (κοινή ώρα έναρξης), ειδικά για απόψε η έναρξη στην αναμέτρηση ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης έχει οριστεί για μία ώρα νωρίτερα, στις πέντε. Για αυτό και άνοιξε το live από τόσο νωρίς, ώστε να σας ενημερώνουμε άμεσα από τώρα για την εξέλιξη και αυτού του αγώνα και στην συνέχεια των υπόλοιπων.

Ωρα 16:59  Σε μια ώρα θα ξεκινήσουν στο κλειστό Κομοτηνής η αναμέτρηση του ΓΑΣ Κομοτηνή με την Αρετσού ενώ την ίδια ώρα η ΑΕ Κομοτηνής θα δοκιμαστεί εκτός έδρας με τους Ίκαρους Σερρών.

Ωρα 17:03  Το ματς ξεκίνησε στην στην Θεσσαλονίκη ανάμεσα σε ΧΑΝΘ και Ασπίδα. Πεντάδα για τους Ξανθιώτες: Παπαδάκης, Χατζημιχαηλίδης, Στεφανίδης, Πετς και Κουμπάνης.

Ωρα 17:07  Θυμίζουμε όλο το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης, Αγία Βαρβάρα  – Χαλκηδόνα, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής, ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού, Γαλατιστα – Ελευθερούπολη, Ζέφυρος – ΒΑΟ και  Ορφέας Νέου Σκοπού – Γέφυρας.

Ωρα 17:09  Στην Θεσσαλονίκη στο ξεκίνημα της αναμέτρησης οι δυο ομάδες πάνε πόντο πόντο, Αυτήν την στιγμή η ΧΑΝΘ προηγείται με 6-5 της Ασπίδας 6’30” πριν το τέλος του δεκαλέπτου.

Ωρα 17:14  Ισόπαλες 10-10 είναι ΧΑΝΘ και Ασπίδα τρία λεπτά και 20 δευτερόλεπτα πριν το τέλος του δεκαλέπτου.

Ώρα 17:18 Τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με την Ασπίδα να είναι μπροστά με τρεις πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 12-15.

Ώρα 17:25 Συνεχίζει να βρίσκεται μπροστά η Ασπίδα στην αρχή του δευτέρου δεκαλέπτου, 15-18 το σκορ, 7’23” πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ώρα 17:33 Ακόμα 4’51” για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 21-22.

Ώρα 17:44 Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στη Θεσσαλονίκη, με τη ΧΑΝΘ να προηγείται με ένα καλάθι της Ασπίδας Ξάνθης. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 31-29.

Ώρα 17:48 Σε λίγο ξεκινάνε και οι δύο αγώνες των ομάδων της Κομοτηνής. Ο ΓΑΣ Κομοτηνή φιλοξενεί την Αρετσού, ενώ η ΑΕ Κομοτηνής αγωνίζεται στις Σέρρες με τους Ίκαρους.

Ώρα 17:54 Διαιτητές στην Κομοτηνή είναι οι Κατρακάρης και Μπακάλης, ενώ στις Σέρρες οι Δαμίγος και Μαραθιώτης.

Ώρα 17:59 Πεντάδες στην Κομοτηνή. Για τον ΓΑΣ ξεκινάνε οι Λεχούδης, Καραμπέκης, Μπεκρής, Καλατζής και Στασινόπουλος, ενώ για την Αρετσού οι Πετρίδης, Ντομόπουλος, Στυλιανίδης, Σταφυλάς και Φώτογλου.

Ώρα 18:08 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να προηγείται με 11-4.

Ώρα 18:10 Πεντάλεπτο και στις Σέρρες, με του Ίκαρους να είναι μπροστά με 8-5.

Ώρα 18:16 Τέλος πρώτου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να ελέγχει το παιχνίδι. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού 19-11.

Ώρα 18:22 Μόλις τελείωσε το πρώτο δεκάλεπτο και στις Σέρρες, με την ΑΕ Κομοτηνής να βρίσκεται πίσω στο σκορ με τρεις πόντους. Αποτέλεσμα πρώτου δεκαλέπτου: Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 13-10.

Ώρα 18:25 Τέλος τρίτου δεκαλέπτου στη Θεσσαλονίκη, με την Ασπίδα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με τρεις πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 47-44.

Ώρα 18:27 Πέντε λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου στην Κομοτηνή και ο ΓΑΣ προηγείται με 25-11, χωρίς να έχει δεχθεί ακόμα πόντο στο δεύτερο δεκάλεπτο.

Ώρα 18:34 Πέντε λεπτά για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και στις Σέρρες, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 20-14.

Ώρα 18:42 Τέλος του δεύτερου δεκαλέπτου στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να προηγείται με διψήφια διαφορά και να έχει βάλει τις βάσεις για μία εύκολη νίκη. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού 34-20.

Ώρα 18:47 Ημίχρονο και στις Σέρρες, με τους Ίκαρους να προηγούνται με διψήφια διαφορά, έχοντας εγκλωβίσει τους παίκτες της ΑΕ Κομοτηνής. Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου: Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 26-16.

Ώρα 18:51 Αν και βρίσκονταν συνεχώς κοντά στο σκορ, τελικά η Ασπίδα Ξάνθης δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε από τη ΧΑΝΘ με έξι πόνοτυς. Τελικό αποτέλεσμα: ΧΑΝΘ – Ασπίδα Ξάνθης 62-56.

Ώρα 19:04 Πέντε λεπτά για το τέλος της τρίτης περιόδου στην Κομοτηνή και ο ΓΑΣ προηγείται με 50-24.

Ώρα 19:08 Πέντε λεπτά στο τρίτο δεκάλεπτο και στις Σέρρες, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 34-26.

Ώρα 19:17 Τέλος του τρίτου δεκαλέπτου στις Σέρρες, με τους Ίκαρους να προηγούνται με έντεκα πόντους. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 46-35.

Ώρα 19:19 Τέλος της τρίτης περιόδου και στην Κομοτηνή, με τον ΓΑΣ να ελέγχει το σκορ και το παιχνίδι. Αποτέλεσμα τρίτου δεκαλέπτου: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού 55-39.

‘Ωρα 19:27 Πέντε λεπτά στην Κομοτηνή για τη λήξη, ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού 61-43.

Ώρα 19:30 Πέντε λεπτά ακόμα και στις Σέρρες, Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 57-42.

Ώρα 19:38 Τέλος του αγώνα στην Κομοτηνή και εύκολη νίκη για τον ΓΑΣ. Τελικό αποτέλεσμα: ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρετσού 74-53.

Ώρα 19:45 Τέλος του αγώνα και στις Σέρρες, με τους Ίκαρους Σερρών να επικρατούν της ΑΕ Κομοτηνής. Τελικό αποτέλεσμα: Ίκαροι Σερρών – ΑΕ Κομοτηνής 70-65.

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Ακολουθούν ρεπορτάζ από τις τρεις αναμετρήσεις των ομάδων της Θράκης.