LIVE από τη Νέα Σμύρνη: Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση Πανιώνιος – Πανθρακικός για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League.

Καλησπέρα από τη Νέα Σμύρνη όπου ο Πανθρακικός καλείται να αντιμετωπίσει σε ένα ματς “ζωής ή θανάτου”, όπως το έχει χαρακτηρίσει ο νέος του προπονητής Δημήτρης Ελευθερόπουλος, τον Πανιώνιο.

Ωρα 17:50  Οι δύο ομάδες κάνουν προθέρμανση.

Ωρα 17:57 Η ενδεκάδα του Πανιωνίου: Παπαδόπουλος, Μπουμάλ, Αργυρόπουλος, Οικονόμου, Μπακασέτας, Ρισβάνης, Χατζηισαΐας, Μητρόπουλος, Κόρμπος, Καραμάνος, Βιγιάλμπα

Ωρα 18:00 Η ενδεκάδα του Πανθρακικού: Αθανασιάδης, Μελίσσης, Τσερέα, Ποτουρίδης, Μεχία, Χαβίτο, Μάρτινς, Ντιγκινί, Μπαϊκαρά, Μαρκόπουλος, Χασομέρης

Ωρα 18:05 Στον πάγκο για τον Πανιώνιο οι Διούδης, Τασουλής, Σιώπης, Ανσαριφάρντ, Χαλκιαδάκης, Βλάχος, Ντουρμισάι

Ωρα 18:08 Στον πάγκο για τον Πανθρακικό οι Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Χρήστου, Νικόλτσης, Λαδάκης, Φερνάντεθ, Ηλιάδης

Ωρα 18:11 Πριν λίγο ο Παναθηναικός κέρδισε 1-0 δύσκολα και μέσα σε αποδοκιμασίες τον Πλατανιά του Παράσχου και Γκουτσίδη.

Ωρα 18:14 Έτοιμες για την έναρξη οι δυο ομάδες

1′ Έναρξη του αγώνα

6′ Ωραίο γέμισμα του Μάρτινς, ο Ντιγκινί δεν βρήκε όπως ήθελε την μπάλα και αυτή έφυγε άουτ. Πρώτη υποψία ευκαιρίας στο παιχνίδι από τον Πανθρακικό

7′ Πρώτη υποψία ευκαιρίας και για Πανιώνιο. Ο Βιγιάλμπα βγήκε απέναντι στον Αθανασιάδη, ο οποίος διάβασε τη φάση και πρόλαβε να διώξει πριν γίνει απειλητικός, βγαίνοντας έξω από την περιοχή

12′  Ευκαιρία για Πανθρακικό με ένα σουτ του Ντιγκινί, αρκετά δραστήριου σε αυτό το πρώτο διάστημα, πέρασε όμως άουτ.

20′ Ευκαιρία για Πανιώνιο. Ο Καραμάνος βρήκε ωραία τον Βιγιάλμπα, όμως η άμυνα του Πανθρακικού καλά στημένη διώχνει

21′ Δοκάρι για τον Πανιώνιο. Ωραία ανάπτυξη της ομάδας της Νέας Σμύρνης, η μπάλα έφτασε στον Βιγιάλμπα, που έκανε το σουτ και την είδε να σταματάει στο δεξί δοκάρι

25′  Με ελαφριά κατοχή για τον Πανιώνιο το παιχνίδι μέχρι στιγμής, που έχει και την πιο χαρακτηριστική ευκαιρία, αλλά και ο Πανθρακικός δείχνει καλά στημένος και διαβασμένο το ματς από τον Ελευθερόπουλο

27′ Κίτρινη στον Μπαϊκαρά

36′ Προϋποθέσεις καλής ευκαιρίες για τον Πανιώνιο, ο Βιγιάλμπα δεν έκανε καλό κοντρόλ και χάθηκε όμως η δυνατότητα να σκοράρει

39′  Γκολ για τον Πανιώνιο. Ο Καραμάνος σκόρερ, έστειλε μέσα από την περιοχή την μπάλα στον ουρανό των διχτύων του Αθανασιάδη.Ο Μπουμάλ βρήκε τον Μπακασέτα, αυτός έκανε το παράλληλο γύρισμα στον Καραμάνο και εκείνος με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Πανθρακικού, αν και ο Αθανασιάδης προσπάθησε να αλλοιώσει την πορεία της μπάλας. Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-0

40‘  Εξαλλα πανηγύρισαν το γκολ του Πανιωνίου οι παίκτες αλλά και ο Ουζουνίδης, φανερός ο εκνευρισμός και η απογοήτευση στον Ελευθερόπουλο που παρακολοθούσε όρθιος μπροστά από τον πάγκο του το παιχνίδι

45′  Από τον πάγκο του Πανιωνίου αποβλήθηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο διευθυντής ποδοσφαιρικού τμήματος, Νίκος Ζαμάνης. Προφανώς για διαμαρτυρία…

45+1′  Τέλος ημιχρόνου, χωρίς να κρατηθούν ιδιαίτερες καθυστερήσεις παρά μόνο μερικά δευτερόλεπτα. Αποτέλεσμα πρώτου μέρους: Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-0

Ωρα 19:07  Ανοιξαν και οι προβολείς στη Νέα Σμύρνη καθώς το σκοτάδι θα αρχίσει να πέφτει σε λίγο, ενώ έχουν κάνει και κάποια πυκνλά σύννεφα στο βάθος την εμφάνιοσή τους αλλά δεν αναμένεται να επηρεάσουν τις καιρικές συνθήκες του αγώνα, που είναι ιδανικές για ποδόσφαιρο

Ωρα 19:11  Στο άλλο παιχνίδι που διεξάγεται αυτήν την ώρα, ο Λεβαδειακός προηγείται του Αστέρα Τρίπολης με 1-0 με γκολ του Μάντζιου στις καθυστερήσεις.

Ωρα 19:16  Πάμε για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο αυτή τη φορά στην σέντρα

46′  Εναρξη δευτέρου ημιχρόνου με μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Σουτ από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο Αθανασιάδης

47′  Υποψία ευκαιρίας για τον πανθρακικό, Κεφαλιά του Μαρκόπουλου, άουτ

49′ Σέντρα του Βιγιάλμπα, ο Ποτουρίδης γύρισε επικίνδυνα με το στήθος στον Αθανασιάδη ο οποίος έπεσε και μπλόκαρε σχετικά εντυπωσιακά

52′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Μαρκόπουλου, ο Βάλτερ

53′  Στο άλλο παιχνίδι ο Λεβαδειακός κάνει το 2-0 επί του Αστέρα Τρίπολης. Υπενθυμίζεται ότι ο Λεβαδειακός του Άκη Μάντζιου είναι ο επόμενος αντίπαλος για τον Πανθρακικό.

54′ Κίτρινη στον Μεχία

56′ Κίτρινη στον Μητρόπουλο για διαμαρτυρία

63′ O Πανθρακικός ανέβηκε κάπως χωρίς όμως τη μεγάλη φάση. Ο Πανιώνιος δείχνει να αφήνει χώρο στους κομοτηναίους για να παιξει στην αντεπίθεση.

65′ Αλλαγή για τον Πανθρακικό με τον Μάρτινς να δίνει τη θέση του στον Ηλιάδη

70′ Αλλαγή και για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μπουμάλ, ο Μπρόυνο Χαλκιαδάκης.

72‘ Σέντρα του Χαβίτο αλλά ο Ντεγκινί δεν μπορεί να κάνει την προβολή.

74′ Ο Λεβαδειακός με 2 γκολ του Μάντζιου προηγείται 2-0 του Αστέρα Τρίπολης και έτσι η ομάδα των Μάντζιου-Πλαβούκου δείχνει να παίρνει το τρίποντο φτάνοντας του 6 βαθμούς. Πλεον αν μείνουν έτσι τα αποτελέσματα ο Πανθρακικός έχοντας σχετικά βατό πρόγραμμα παραμένει τελευταίος με 1 βαθμό μαζί με τον Πλατανιά.

75′ Κίτρινη στον Σερφά

78′ Στη θέση του τραυματία Βιγιάλμπα ο Τασουλής.

82′ Καλό μακρινό σουτ του Μεχία έξω από την μεγάλη περιοχή διώχνει σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος

83′ Ο Νικόλτσης στη θέση του Χασομέρη

85′ Απευθείας φαουλ από πολύ καλή θέση από τον Μεχία, η μπαλα έφυγε δυστυχώς άουτ.

86′ Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Στη θέση του Μπακασέτα, ο εβρίτης Σιώπης

87′ Ο Γιάννου μειώνει για την Τρίπολη και κάνει το Λεβαδειακός – Αστέρας 2-1

89′ Κίτρινη στον Νικόλτση

90′ Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

90+3′ Γκοοοοοοοοο0000000000λ για τον Πανθρακικό! 1-1 με Ντιγκινί! Ο Ντιγκινί με σουτ μέσα από την περιοχή μετά από πάσα του Ηλιάδη δίνει τον βαθμό στην εκπνοή. Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-1

90+4 Λήξη αγώνα! Μεγάλο αποτέλεσμα στην εκπνοή για τον Πανθρακικό που φτάνει στους 2 βαθμό, παίρνει τον πρώτο του πόντο εκτός έδρας με το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα και κρατά τη διαφορά από την ομάδα του Ουζουνίδη στους 5 πόντους. Τελικό αποτέλεσμα: Πανιώνιος – Πανθρακικός 1-1