Λύγισε η Κ20 της Skoda αγωνιζόμενη πάνω από ένα ημίχρονο με εννέα παίκτες

Στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League η Κ20 της Skoda Ξάνθη γνώρισε την ήττα με 3-0 από τον Ατρόμητο, αλλά το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει και την διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων αν αναλογιστεί κανείς ότι αγωνιζόταν στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης με αριθμητικό μειονέκτημα.

Στον αγώνα που έγινε το μεσημέρι του Σαββάτου στο Δημοτικό Γήπεδο του Ρουφ, οι γηπεδούχοι σημείωσαν ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο με πέναλτι και δύο προς το τέλος της επανάληψης, φτάνοντας στο 3-0 απέναντι στην ομάδα του Νίκου Κεχαγιά που από το 35’ έπαιζε με 10 παίκτες και από το 39’ με εννέα, καθώς αποβλήθηκε ο Χατζητερζόγλου στη φάση του πέναλτι και λίγο αργότερα ο Μπουνταγκίδης με 2η κίτρινη κάρτα.

Όπως γίνεται αντιληπτό, όσο δεν υπήρχε αριθμητικό πλεονέκτημα για τους γηπεδούχους, δεν υπήρχε και σκορ, αλλά μετά πήρε διαστάσεις. Διαιτητής ήταν ο Σταύρος Δημητρόπουλος με βοηθούς τους Οικονόμου και Κρετσιμος της ΕΠΣ Δυτικής Αττικής, για την διαιτησία του οποίου, έχει παράπονα η Skoda Ξάνθη.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Σταθάκης, Ζώτος, Κολλαράς, Χατζητερζόγλου, Πουλουκτσής, Μπουνταγκίδης, Χατζής (38’ Βαφειάδης), Σαμπανίδης (46’ Καπτέλι), Κώστας, Δημητριάδης, Λαζαρίδης (75’ Χατζηχασάνογλου).