ΕΠΣ Θράκης: Φιλική νίκη του Αστέρα Αιγείρου επι της Νεολαίας Αλανότοπου!

Το πρώτο τους φιλικό παιχνίδι έδωσαν Αστέρας Αιγείρου και Νεολαία Αλανότοπου, στο γήπεδο «Παρασκευούδη» του Αιγείρου, με τον Αστέρα να επικρατεί με 2-1 σε μια ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.

Όπως διαβάζουμε στο rodopisports το σκορ άνοιξε στο πρώτο μέρος η ομάδα του Αστέρα με τον Μορφακίδη σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τέρμα του Αλησάν ωστόσο στα τελευταία λεπτά του αγώνα ξανά ο Μορφακίδη θα σκοράρει εκμεταλλευόμενος λάθος απόκρουση του τερματοφύλακα διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 υπέρ του Αστέρα Αιγείρου.

Πάντως αξίζει να σημειώσουμε πως πέρα από τα τρία γκολ όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Αιγείρου είδαν και πέντε δοκάρια και αρκετές φάσεις και για τις δύο ομάδες. που άφησαν άριστες εντυπώσεις.