Στον τελικό οι Δάσκαλοι του Έβρου στα «Ακριτίδεια»! Στην τρίτη θέση η Κομοτηνή

Θρακιώτικο ενδιαφέρον θα έχει ο τελικός του Πανελλήνιου πρωταθλήματος Εκπαιδευτικών που διεξάγεται στις Αθλητικές εγκαταστάσεις της Skoda Ξάνθη στα Πηγάδια, μια και οι Δάσκαλοι του Έβρου κέρδισαν τα Τρίκαλα και «τσέκαρα» το εισιτήριο τους για τον αυριανό τελικό σε αντίθεση με αυτούς της Κομοτηνής.

Η ομάδα του Έβρου με σκόρερς τους Δούκα και Παρασχούδη κέρδισε με 2-0 τα Τρίκαλα και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό Τετάρτης που διεξαχθεί το πρωί στις 10:00. Αντίπαλος της ομάδας του Έβρου θα είναι οι Δάσκαλοι από τα Γιάννενα που κέρδισα με 5-3 στα πέναλτι αυτούς της Κομοτηνής, 0-0 κανονική διάρκεια, «χαλόντας» έτσι τον Θρακιώτικο τελικό.

Ο τελικός θα διεξαχθεί (όπως και όλο το τουρνουά) στις 10:00 π.μ. στο Αθλητικό Κέντρο της Skoda Ξάνθη στα Πηγάδια. Την τρίτη θέση του τουρνουά κατέλαβε η ομάδα της Ροδόπης, στην οποία απονεμήθηκαν τα σχετικά μετάλλια και το κύπελλο της 3ης καλύτερης ομάδας του τουρνουά, από τον Πρόεδρο του Διδασκαλικού Συλλόγου Ξάνθης κ. Δημήτρη Ντούμο.