Οι νικητές στο μίτινγκ στίβου ΑΟΟ, Πολυνίκη Ορεστιάδας και Μυρμιδόνων Διδυμοτείχου

Πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββαο μίτινγκ στίβου στο γήπεδο του Ορέστη στην Ορεστιάδα, που διοργανώθηκε από τον Α.Ο Ορεστιάδας, με την πολύτιμη βοήθεια του Κ.Κ.Π.Α.Α.Δ.Ο και την καταλυτική βοήθεια των εθελοντών.

Πέραν του ΑΟΟ συμμετείχαν ακόμα οι  σύλλογοι Πολυνίκης Ορεστιάδας και Μυρμιδόνες Διδυμοτείχου. Υπήρξε μεγάλη συμμετοχή αθλητών αλλά και κοινού που ήρθε να παρακολουθήσει τους αγώνες, οι οποίοι αφορούσαν δρόμους, μήκος, ρίψεις και σκυταλοδρομίες.

Στα 60 μέττα πρώτη αναδείχθηκε η Μαρία Πετρίδου του ΑΟΟ με επίδοση 8.41sec ενώ στα 600 μέτρα στην κατηγορία των μίνι (2004-05-06) ο Χαράλαμπος Χουσίδης κατέκτησε το χρυσό με επίδοση 2:08:97. Στα 600 μέτρα Παγκορασίδων Β’ (2002-03) η Ευαγγελία Κουκάρα  πήρε επίσης την 1η θέση με χρόνο 2:07:91.

Στο μήκος στην κατηγορία των μίνι (2004-05-06) ο Γιώργος Πίπογλου με επίδοση 3.90μ πήρε την 1η θέση. Τέλος στα αγωνίσματα των σκυταλοδρομιών 4Χ50 οι αθλητές Θωμάς Βαρσαμίδης, Μιχάλης Αρβανίτης, Χαράλαμπος Χουσίδης και Γιώργος Πίπογλου  του Α.Ο Ορεστιάδος κέρδισαν την 1η θέση με χρόνο 32:98.

Αντίστοιχη η επιτυχία και της ομάδας των κοριτσιών 4Χ50 του ΑΟΟ που αποτελούνταν από τος Σοφία Κουματζίδη, Ελευθερία Χαλιμακούδη, Ιωάννα Πίππη και Άννα Λαυκίδου που κατέκτησαν την 1η θέση με χρόνο 34:26.