Δύο χρυσά για την Ολυμπιακή Φλόγα Ξάνθης στο Πανελλήνιο Εφήβων Ελληνορωμαϊκής Πάλης!

Εξαιρετική παρουσία είχαν οι αθλητές του παλαιστικού Συλλόγου Ξάνθης «Ολυμπιακή Φλόγα» που κατέκτησαν δύο χρυσά μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Εφήβων Ελληνορωμαϊκής Πάλης.

Οι δύο Ξανθιώτες αθλητές κατέβηκαν υπο τις οδηγίες του Ξανθιώτη ομοσπονδιακού τεχνικού Θεόδωρου Ηλιάδη, βοηθώντας τον σύλλογο της Δράμας  που εκπροσώπησαν να κατακτήσει την πρώτη θέση στην τελική κατάταξη.

width=Οι δύο Ξανθιώτες αθλητές που κατέκτησαν την πρώτη θέση είναι οι Άρμεν Μπαμπαχανιάν (τον βλέπετε στην φωτό δεξιά) στα 55 κιλά και ο Χουσεΐν Δαούτ στα 50 κιλά.

Τα υπόλοιπα μετάλλια για την κοινή αποστολή Ξάνθης- Δράμας κατέκτησαν οι Κυριάκος Ρηγούλης (2ος στα 50 κιλα), Μανώλης Αζοίδης (1ος στα 60 κιλά), Αθανάσιος Χαραλαμπίδης (2ος στα 74 κιλά).

Παρακάτω μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από το  palema.gr, από την απονομή των μεταλλίων στους δύο Ξανθιώτες αλλά και τον προπονητή του συλλόγου για την πρώτη θέση στο διασυλλογικό.