LIVE από την Γλυφάδα: Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3 (Τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από την Αθήνα ο Γιάννης Γιαγκίνης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον πρώτο ημιτελικό του Λιγκ Καπ ανάμεσα στον Παμβοχαϊκό και τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, με έπαθλο ένα εισιτήριο για τον τελικό του Σαββάτου στο ίδιο γήπεδο. Ο Γιάννης Γιαγκίνης από την Αθήνα μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τις επόμενες ώρες θα είμαστε μαζί σας για να παρακολουθήσουμε σε live text τον ημιτελικό του Παμβοχαϊκού με τον Εθνικό, στην τρίτη σερί συμμετοχή της ομάδας του Έβρου σε τελική φάση ισάριθμων διοργανώσεων του Λιγκ Καπ, της τρίτης τη τάξει εγχώριας διοργάνωσης μετά το Πρωτάθλημα και το Κύπελλο.

Ωρα 18:10  Σε 20 λεπτά ξεκινά ο πρώτος ημιτελικός, αν και όλα δείχνουν ότι θα διεξαχθεί σε… άδειο γήπεδο. Ελάχιστος κόσμος έχει έρθει μέχρι στιγμής. Ακολουθεί στοις εννιά ο δεύτερος ημιτελικός ανάμεσα σε Αρη και Ολυμπιακό

Ωρα 18:15  Ο Εθνικός έχει αρκετά προβλήματα και υπάρχουν πολλές φήμες για την αναζήτηση πασαδόρου αλλά και αλλαγών στο ρόστερ, αλλά και η ομάδα του Βραχατίου έχει προβλήματα, ιδίως μετά τον τραυματισμό του Ασπιώτη, που προσπάθησε να καλύψει με την απόκτηση μόλις χθες του Ντουσάρμ.

Ωρα 18:20  Σε δέκα λεπτά η έναρξη στην αναμέτρηση, την οποία θα σφυρίξουν οι Κουτσούλας ως πρώτος διαιτητής και Θεμελής ως δεύτερος.

Ωρα 18:23  Σε λίγο η επίσημη παρουσίαση, ολοκληρώνεται η προθέρμανση των δύο ομάδων.

Ωρα 18:26  Πέρυσι στον ημιτελικό ο Εθνικός ηττήθηκε από την ΑΕΚ που μετά κατέκτησε τον τίτλο στον Έβρο. Πρόπερσι ηττήθηκε από την Κηφισιά, που στην  συνέχεια ηττήθηκε στον τελικό από τον Ολυμπιακό.

Ωρα 18:29  Ωρα για παρουσίαση και αρχικές συνθέσεις.

Ωρα 18:31 Ο Παμβοχαϊκός ξεκινά με τους Τερζή, Παπαδόπουλο, Κανέλλο, Νέμεθ, Σαρικεΐσογλου, Ντουσάρμ και λίμπερο τον Ζήση.

Ωρα 18:32 Ο Σάκης Μουστακίδης παρατάσσει για τον Εθνικό τους Μίχαλι, Παπάζογλου, Τσουκ, Κασαμπαλή, Ανέστη Δαλακούρα, Άντριτς και λίμπερο τον Δαρίδη.

1ο σετ: 0-1 (μπλοκ του Άντριτς στον Ντουσάρμ), 1-1 (πρώτος χρόνος Παπαδόπουλος), 1-2 (επίθεση Άντριτς), 2-2 (μπλοκ άουτ Νέμεθ), 2-3 (μπλοκ άουτ Άντριτς), 3-3 (σερβίς φιλέ του Άντριτς), 3-4 (Άντριτς), 4-4 (επίθεση Νέμεθ), 4-5 (καρφί από τον Δαλακούρα), 5-5 (μπλοκ άουτ), 5-6 (πόντος Παπάζογλου σε πρώτο χρόνο), 6-6 (Ντουσάρμ), 6-7 (πάιπ του Τσουκ), 6-8 (επίθεση Τσουκ και πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ),  7-8 (πρώτος χρόνος Παπαδόπουλος), 7-9 (σερβίς φιλέ Σαρικεΐσογλου), 8-9 (διπλή μπαλιά Κασαμπαλή), 9-9 (μπλοκ του Κανέλλου στον Μιχάλι), 10-9 (επίθεση άουτ Άντριτς), 10-10 (σερβίς φιλέ Παπαδόπουλος), 11-10 (μπλοκ άουτ Νέμεθ), 11-11 (άουτ σερβίς Ντουσάρμ), 12-11 (πάιπ Σαρικεΐσογλου), 12-12 (μπλοκ του Μιχάλι στον Ντουσάρμ), 13-12 (επίθεση Ντουσάρμ), 13-13 (σερβίς φιλέ του Κανέλλου), 13-14 (καρφί Αν. Δαλακούρας), 14-14 (μπλοκ άουτ του Παπαδόπουλου σε επίθεση πρώτου χρόνου), 14-15 (Παπάζογλου στην κόντρα επίθεση), 14-16 (επίθεση του Άντριτς με τον Τερζή να μην μπορεί να βγάλει την άμυνα και δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 14-17 (νέα επίθεση του Άντριτς, για πρώτη φορά η διαφορά στους τρεις και τάιμ άουτ Παμβοχαϊκός), 14-18 (μπλοκ του Τσουκ στον Σαρικεΐσογλου), 15-18 (ο Ντουσάρμ σταματάει στο 4-0 το σερί του Εθνικού με τον Ανέστη δαλακούρα στο σερβίς), 16-18 (καρφί του Νέμεθ), 16-19 (μονό μπλοκ του Τσουκ στον Ντουσάρμ), 16-20 (διπλή μπαλιά Σαρικεΐσογλου και νέο τάιμ άουτ του Παμβοχαϊκού), 16-21 (επίθεση του Τσουκ στην κόντρα επίθεση), 17-21 (μειώνει ο Ντουσάρμ), 18-21 (μπλοκ του Ντουσάρμ και του Κανέλλου στον Τσουκ), 18-22 (πρώτος χρόνος Μιχάλι), 18-23 (μπλοκ του Κασαμπαλή στον Νέμεθ και πέντε η διαφορά), 19-23 (στο φιλέ το σερβίς του Άντριτς), 20-23 (άσσος του Ντουσάρμ και τάιμ άουτ Εθνικός), 20-24 (καρφί του Τσουκ), 20-25 (τριπλό μπλοκ) και τέλος σετ. Ξεκινά με το δεξί η ομάδα της Θράκης. Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-1.

2ο σετ: 1-0 μπλοκ άουτ Νέμεθ, 2-0 άουτ επίθεση του Άντριτς, 2-1 άουτ επίθεση Σαρικεΐσογλου, 2-2 μπλοκ στον Παπαδόπουλο, 2-3 άουτ επίθεση πρώτου χρόνου από τον Παπαδόπουλο, 3-3 μπλοκ άουτ Ντουσάρμ, 3-4 άουτ σερβίς Παπαδόπουλος, 4-4 σερβίς φιλέ Άντριτς, 5-4 Κανέλλος στην κόντρα επίθεση, 6-4 άουτ επίθεση Άντριτς, 6-5, 6-6 στην αντένα η επίθεση του Νέμεθ, 7-6 σερβίς φιλέ Τσουκ, 7-7 τριπλό μπλοκ στον Σαρικεΐσογλου, 7-8 μπλοκ του Κασαμπαλή στον Σαρικεΐσογλου (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-8 μπλοκ άουτ Ντουσάρμ, 8-9 Αν. Δαλακούρας, 8-10 άσσος Κασαμπαλή, 8-11 μπλοκ Παπάζογλου στον Ντουσάρμ (τάιμ άουτ Μέρτεν), 9-11 επίθεση στο φιλε ο Παπάζογλου, 10-11 λάθος Εθνικού, 10-12 Δαλακούρας, 10-13 άουτ επίθεση Παπαδόπουλος, 11-13 Σαρικεϊσογλου, 12-13 Παπαδόπουλος, 12-14 πρώτος χρόνος Παπάζογλου, 13-14 άουτ επίθεση Άντριτς, 13-15 μπλοκ άουτ Τσουκ, 13-16 Άντριτς (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 14-16 σερβις άουτ Άντριτς, 15-16 επίθεση στο φιλέ ο Άντριτς, 16-16 Ο Κανέλλος ισοφαρίζει μετά από σερβις του Ντουσάρμ, 16-17 λάθος επίθεση Ντουσάρμ, 17-17 παράβαση στο φιλε ο Μίχαλι, 18-17 μπλοκ Κανέλλος στον Δαλακούρα, 18-18 πρώτος χρόνος Μιχάλι,19-18, 19-19 μπλοκ άουτ Δαλακούρας, 20-19 Ντουσάρμ, 20-20 μπλοκ Παπάζογλου, Άντριτς στον Ντουσάρμ, 20-21 άσσος Δαλακούρα, 20-22 μπλοκ Παπάζογλου (τάιμ άουτ Μέρτεν), 21-22 μποκ Σαρικεΐσογλου στον Τσουκ (τάιμ άουτ Μουστακίδης), 22-22 τριπλό μπλοκ στον Τσουκ, 22-23 σερβις άουτ Σαρικεΐσογλου, 22-24 μπλοκ Μιχάλι στον Σαρικεΐσογλου, (Παμβοχαϊκός ζητά βίντεο ρέφερι αλλά ο διαιτητής δεν αλλάζει απόφαση), 23-24 Ντουσάρμ, 23-25 Τσουκ. Ένα σετ μαρκιά απο την πρόκριση στον τελικό ο Εθνικός. Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-2.

3ο σετ: 1-0 μπλοκ άουτ Ντουσάρμ, 2-0 άσσος Νέμεθ, 3-0 μπλοκ άουτ Σαρικεΐσογλου, 3-1 επίθεση του Τσουκ, 4-1 άουτ το καρφί του Τσουκ, 4-2 πρώτος χρόνος Μιχάλι, 5-2 μπλοκ του Σαρικεΐσογλου, 5-3 μπλοκ άουτ κερδίζει ο Τσουκ, 6-3 άσχημο σερβίς του Τσουκ, 7-3 επίθεση του Νέμεθ, 7-4 σερβίς φιλέ Σαρικεΐσογλου, 8-4 κακή πάσα του Κασαμπαλή προς τον Τσουκ (πρώτο τεχνικό τάιμ άουτ), 8-5 καρφί του Άντριτς, 9-5 πρώτος χρόνος Κανέλλος, 10-5 λάθος από τον Εθνικό (τάιμ άουτ καλεί ο Σάκης Μουστακίδης), 10-6 άουτ σερβίς Ντουσάρμ, 11-6 λάθος του Αν. Δαλακούρα στο σερβίς, 12-6 πατάει το αντίπαλο τερρέν ο Τσουκ, 13-6 άσσος του Νέμεθ, 13-7 άουτ σερβίς Νέμεθ, 13-8 πρώτος χρόνος Μιχάλι, 13-9 άουτ επίθεση Σαρικεΐσογλου, 13-10 άσσος Παπάζογλου (τάιμ άουτ καλεί ο Μίκαελ Μέρτεν), 13-11 μπλοκ του Τσουκ στον Ντουσάρμ, 13-12 άουτ επίθεση Σαρικεΐσογλου (συνεχίζει ο Παπάζογλου στο σερβίς), 13-13 ισοφαρίζει ο Εθνικός με μπλοκ του Άντριτς (νεό τάιμ άουτ Παμβοχαϊκός) στο 6-0 το σερί του Εθνικού, 14-13 μπλοκ άουτ κερδίζει ο Ντουσάρμ, 14-14 στο φιλέ το σερβίς του Κανέλλου,14-15 πρώτο προβάδισμα του Εθνικού στο τρίτο σετ με άσσο του Άντριτς, 14-16 καρφί του Άντριτς (δεύτερο τεχνικό τάιμ άουτ), 14-17, (κίτρινη κάρτα στον Νέμεθ για διαμαρτυρία), 14-18 Άντριτς, 15-18 σερβίς στο φιλέ Άντριτς, 15-19 μπλοκ άουτ Τσουκ, 15-20 μονό μπλοκ του Κασαμπαλή στον Ντουσάρμ, 15-21 τριπλό μπλοκ στον Σαρικεΐσογλου, 16-21 επίθεση του Ντουσάρμ, 16-22 επίθεση Αν. Δαλακούρας, 16-23 διπλή μπαλιά του Τερζή, 16-24 άσσος του Άντριτς, 17-24 διπλή μπαλιά του Κασαμπαλή (Μακρυγιάννης αντί του Παπαδόπουλου), 18-24 μπλοκ άουτ κερδίζει ο Ντουσάρμ, 18-25 ο Άντριτς τελειώνει το παιχνίδι. Ο Εθνικός προκρίνεται για πρώτη φορά στον τελικό του League Cup.Παμβοχαϊκός – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 0-3.

Σε λίγο περισσότερα, με πλούσιο ρεορτάζ…