LIVE από την Αλεξανδρούπολη: ΓΕΑ – ΑΕ Κομοτηνής 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” ο Ζαχαρίας Μπαλτζής

– Παρακολουθήστε ζωντανά από το ΤhrakiSportS την εξέλιξη στην αναμέτρηση ανάμεσα στην  ΓΕΑ και την ΑΕ Κομοτηνής, το μεγάλο θρακιώτικο ντέρμπι που δεσπόζει στο πρόγραμμα της 14ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο της Α2 Ανδρών. Ο Ζαχαρίας Μπαλτζής βρίσκεται στο κλειστό “Μιχάλης Παρασκευόπουλος” και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Ελ Θράκικο σήμερα και για τηξν Α2 του βόλεϊ των ανδρών, με τις δυο εκπροσώπους του γεωγραφικού μας διαμερίσματος να δεσπόζει στο πρόγραμμα.

Ωρα 18:40  Συγκεκριμένα η τέταρτη της βαθμολογίας ΓΕΑ, που έχει και ένα ματς λιγότερο απέναντι στην εκ των πρωτοπόρων όμως Νίκη Αιγινίου υποδέχεται την τρίτη της κατάταξης ΑΕ Κομοτηνής, όπου οι μεν Εβρίτες θέλουν να πάρουν τη ρεβάνς για την ήττα του πρώτου γύρου, οι δε Κομοτηναίοι να επικρατήσουν, ώστε να εδραιωθούν στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Ωρα 18:48  Διαιτητές της σπουδαίας Θρακιώτικης αναμέτρησης θα είναι οι Ιωαννίδης και Στάικος.

Ωρα 18:55  Τον αγώνα επίσης μπορείτε να ακούσετε και ραδιοφωνικά στον Ράδιο Άλφα 104 fm. Λόγω μάλιστα αυτής της μετάδοσης, δεν θα μπορούμε να έχουμε σε live text την εξέλιξη του αγώνα πόντο πόντο, αλλά θα σας ενημερώνουμε ανά τακτά διαστήματα για την εξέλιξη του αγώνα.

Ωρα 19:01  Εναρξη της αναμέτρησης με την ΑΕ Κομοτηνής στο σερβίς.

Ωρα 19:16  Ισόπαλες 9-9 οι δύο ομάδες στο πρώτο σετ μέχρι στιγμής…

Ωρα 19:22  Προβάδισμα με τρεις πόντους, 17-14 επί της ΑΕ Κομοτηνής, αποκτά η γηπεδούχος ΓΕΑ.

Ωρα 19:25  Με ένα νέο ξέσπασμα 3-0 η ΓΕΑ αυξάνει στην διαφορά στους πέντε και πλέον προηγείται 20-15, απέχοντας πέντε πόντους από το πρώτο σετ.

Ωρα 19:31  Τέλος πρώτου σετ που το κατακτά η γηπεδούχος ομάδα με 25-21. ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής 1-0

Ωρα 19:40  Μπήκε δυνατά στο 2ο σετ η ΓΕΑ και προηγείται 9-3

Ωρα 19:47  Η ΓΕΑ έχει άνετο προβάδισμα στο σετ το παιχνίδι και αυξάνει τη διαφορά στο 17-9

Ωρα 19:50  Η ΑΕΚ συνηθίζει βεβαια να μη μπαίνει καλα στα πρώτα σετ. Για να δούμε πάντως, 20-11 προηγείται η ΓΕΑ

Ωρα 19:54  Τέλος δεύτερου σετ που το κατακτά η γηπεδούχος ομάδα με 25-14. ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής 2-0

Ωρα 20:00  Μπήκε λίγο καλύτερα σε σχέση με τα προηγούμενα σετη ΑΕΚ,  αν και η ΓΕΑ προηγείται με 5-4

Ωρα 20:05  Ταιμ άουτ από τον Εξάρχου της ΑΕΚ, αφού η ΓΕΑ πήρε προβαδισμα 2 πόντων. 10-8 το σκορ

Ωρα 20:09  Ξέφυγε η ΓΕΑ με τέσσερις πόντους, κάνοντας το 17-13

Ωρα 20:12  Δύσκολα να αλλάξει κάτι. 19-14 το σκορ

Ωρα 20:15  Στους επτα η διαφορα με τη ΓΕΑ 23-16

Ωρα 20:17  Τέλος αγώνα με νίκη της ΓΕΑ και στο τρίτο σετ. 25-17 το σκορ

Ωρα 20:18  Τέλος τρίτου σετ που το κατακτά η γηπεδούχος ομάδα με 25-17. ΓΕ Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής 3-0

Ωρα 20:20 Ευκολη νίκη για τη ΓΕΑ, απέναντι στην ΑΕ Κομοτηνής και πήρε τη ρεβάνς για την ήττα της στην Κομοτηνή με 3-0 στον α’ γύρο. Τα σετ του αγώνα: 25-21, 25-14, 25-17