LIVE από τα Πηγάδια: Skoda Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννενα 1-1 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Skoda Xanthi Arena ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στην Skoda Ξάνθη και τον ΠΑΣ Γιάννενα, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League (πρεμιέρα δεύτερου γύρου). Ο Νεκτάριος Αμποβιανίδης βρίσκεται στο γήπεδο των Πηγαδίων και μεταδίδει…

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι απο τα Πηγάδια, οπού σε λίγα λεπτά ξεκινά η αναμέτρηση που ανοίγει την αυλαία της 20ης αγωνιστικής.

Ωρα 14:27 Πολύ καλός ο καιρός στην Ξάνθη, με τον αγωνσιτικό χώρο σε καλή κατάσταση.

Ωρα 14:31 Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. Για την Ξάνθη ο Ραζβάν Λουτσέσκου επέλεξε τους: Κυριακίδη, Μπέρτο, Γκομσί, Γούτα, Λισγάρα, Φλίσκα, Βασιλακάκηα, Κλέιτον, Λουσέρο, Σολτάνι, Καπετάνο.

Ωρα14:33 Για τον ΠΑΣ ο Γιάννης Πετράκης επέλεξε τους: Βελλίδης, Ντάσιος, Μπέριος, Μιχαήλ, Γιάκος, Τζημόπουλος, Ακόστα, Τσουκαλάς, Τσάβςζ, Στρούν, Μανιάς.

Ωρα 14:37 Στον πάγκο για την Ξάνθη είναι οι: Ζαρόπουλος, Γουάλας, Βάλτερ, Ομπόντο, Παπαστεριανός, Κομεσίδης και Μπέλιτς.

Ωρα 14: 42 Για τον ΠΑΣ στον πα΄γκο είναι οι : Σωτηρίου, Ίλιτς, Ναδάλες, Αυγενικού, Σκόνδρας, Σαπαλίδης

Ωρα 14: 50 Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Χαράλαμπος Καλογερόπουλος απο την Αθήνα, με βοηθούς τους Φραγκιαδάκη απο τα Δωδ/νήσα και τον Καρατζίκα απο την Αθήνα, ενώ τέταρτος είναι ο Αρετόπουλος απο τα Τρίκαλα.

Ωρα 14:58 Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα., στην σέντρα η ομάδα της Ξάνθης.

1‘ Έναρξη του αγώνα

8′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Γκομσί να πιάνει το σουτ με το αριστερό έδιωξε σε κόρνερ εντυπωσιακά ο Βελλίδης.

10′ Πρώτη κίτρινη στο παιχνίδι στον Μπέριο του ΠΑΣ

12′ Νέα καλή στιγμή για την Ξάνθη με το φάουλ του Κλέιτον να αποκούει σε κόρνερ ο Βελλίδης.

13′ Σουτ Σολτάνι έξω από την περιοχή, ο Βελλίδης απέκρουσε, ο Καπετάνος πήρε το… ριμπάουντ, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ

18′ Ωραία κίνηση απο τον Μπέρτο με το σουτ του με το αριστερό να περνάει ελάχιστα δίπλα απο το δεξί δοκάρι του Βελλίδη.

20′ Πολύ καλό το ξεκίνημα της Ξάνθης, μόνο το γκολ της λείπει.

25′ Δεύτερη κίτρινη στο παιχνίδι στον Ντάσιο του ΠΑΣ

27′ Πρώτη ευκαιρία για τον ΠΑΣ μετά απο λα΄θος του Μπέρτου έγινε η σέντρα ο Ακόστα πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

30′ Γύρισμα του Σολτάνι ο Καπετάνος θα πάρει την κεφαλιά – ψαράκι η μπάλα όμως θα καταλήξει δίπλα απο το αριστερό δοκάρι του Βελλίδη.

45′ Τέλος πρώτου μέρους.

Καλύτερη η Ξάνθη στο πρώτο 25λεπτό, με τους φιλοξενούμενους να ισοροπούν το παιχνίδι στα τελευταία 15 λεπτά και να δημιουργούν καλές στιγμές στην εστία του Κυριακίδη.

46′ Έναρξη του δευτέρου μέρους.

54′ Γκοοοοοοοοολ για την Ξάνθη. Υπέροχος αιφνιδιασμός για τους Ξανθιώτες με τους ΣΟλτάνι και Λουσέρο να συνεργάζονται άψογα, ο Λουσέρο έξω απο την περιοχή θα κάνει την πάσα στον Κλέιτον που με πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίχτυα του Βελλίδη. Skoda Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 1-0

60′ Πρώτη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Ομπόντο να περνά στην θέση του Βασιλακάκη.

64′ Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Μπράνα ίλιτς να περνά στην θέση του Γιάκου

69′ Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Μπέλιτς να περνά στην θέση του Σολτάνι.

71′ Πρώτη κίτρινη για παίκτη της Ξάνθης , στον Σίλβα Κλειτον.

72′ Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Ναδάλες να περνά την θέση του Στρούνα.

74′ Ακόμα δεν μπήκε είδε την κίτρινη κάρτα ο Ναδάλες.

75′ Γκολ για τον ΠΑΣ. Στην πρώτη του αξιόλογη επιθετική προσπάθεια στο δεύτερο μέρος οι Γιαννιώτες θα φέρουν το ματς στα ίσια, με τον Ναδάλες να κάνει την σέντρα και τον Τσάβεζ με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κυριακίδη. Skoda Ξάνθη – ΠΑΣ Γιάννινα 1-1

78′ Κίτρινη  στον Ακόστα του ΠΑΣ.

82′ Ολοκληρώνει τις αλλαγές της η Ξάνθη με τον Γουάλας να περνά στην θέση του Γκομσί.

86′ Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ με τον Σαπαλίδη να περνά στην θέση του Τσάβεζ.

90′ Ακόμη 3 λεπτά στο παιχνίδι.

93′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη με τον Βελλίδη να σώζει τον ΠΑΣ αρχικά στην κεφαλιά του Γουάλας και εν συνεχεία στο σουτ του Ομπότο.

90′ Τέλος αγώνα στα Πηγάδια.