LIVE από το Ζηρίνειο: ΑΟ Κηφισιάς – ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει ο Δημήτρης Μηλίκας

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την αναμέτρηση ανάμεσα στον ΑΟ Ορεστιάδας και την Κηφισιά στο Ζηρίνειο της Αθήνας, για την πρεμιέρα του δεύτερου γύρου της Volley League. Ο Δημήτρης Μηλίκας μεταδίδει…

Καλησπέρα. Πρεμιέρα δεύτερου γύρου και το πρόγραμμα της Volley league συνεχίζεται με αυτό το παιχνίδι, που θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε live από το ThrakiSportS, που είναι κοντά σε όλες τις ομάδες της Θράκης.

Ωρα 17:45  Η Ορεστιάδα ήρθε εδώ στην Αθήνα οδικώς μετά από πολύωρο κοπιαστικό ταξίδι χθες, αφού χάθηκε η πτήση από την Αλεξανδρούπολη

Ωρα 17:49  Απέναντι στην Ορεστιάδα η Κηφισιά που έχει φιλοδοξίες τετράδας.

Ωρα 17:54  Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, όπου είχαμε και τον πρώτο αγώνα μεταξύ των δυο ομάδων, ο ΑΟΟ είχε κερδίσει το τάι μπρέικ. Αποτέλεσμα που είχε ικανοποιήσει μεν, αλλά εμ βάση την εξέλιξη του αγώνα θα μπορούσε να είναι και τρίποντο για τον ΑΟΟ

Ωρα 17:58  Πάμε στην έναρξη του αγώνα. Διαιτητές Ονόπας και Νικολόπουλος

1o σετ: 1-0 (μπλοκ άουτ Κόβαλτσουκ), 1-1 (Λουνα), 1-2  (λάθος Κηφισας), 2-2 (Ρουμελιωτάκης), 3-2 (άσσος Γιοβάνοβιτς), 4-2 (άσσος Γιοβάνοβιτς), 4-3 (αουτ σερβις),  4-4 (αουν επίθεση Γιοβάνοβιτς), 5-4 (Γιοβανοβιτς), 6-4 (ασσος Κόβαλτσουκ), 7-4 (μπλοκ Σουλτανοπουλος, τρέχει 3-0 σερί η Κηφισιά), 7-5 (φιλε σερβις), 8-5 (τεχνικό ταϊμ άουτ), 8-6 (Λουνα), 8-7 (άσσος Λούνα), 9-7 (παράβαση Γκιγέρμε), 9-8 (επίθεση Λούνα), 9-9 (επίθεση στο φιλέ Ρουμελιωτάκης), 9-10 (άουτ επίθεση Γιοβάνοβιτς, μπροστά ο ΑΟΟ και τάιμ άουτ Κηφισιά), 10-10 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 10-11 (πρώτος χρόνος Τόμσον), 11-11 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 11-12 (μπλοκ άουτ Ποτολίδης), 11-13 (μπλοκ Λούνα), 11-14 (άουτ επίθεση Σουλτανόπουλος, τάιμ άουτ Κηφισιά καθώς πάει η διαφορά στους τρεις), 12-14 (μπλοκ άουτ Γιοβάνοβιτς και ολοκληρώνεται το σερί στο σέρβις του Δημητριάδη), 12-15 (λάθος από την Κηφισιά), 13-15 (πάιπ Ρουμελιωτάκης), 14-15 (λάθος από την Ορεστιάδα μετά το σέρβις του Φερέρα), 15-15 (μπλοκ Σουλτανόπουλος), 16-15 (Ρουμελιωτάκης με σερί στο σερβίς από Φερέρα και περνά μπροστά η Κηφισιά για το δεύτερο τεχνικό ταϊμ αουτ), 16-16 (επίθεση Λούνα), 17-16 (άουτ σέρβις Ποτολίδης), 17-17 (μπλοκ άουτ Γκιγέρμε), 18-17 (μπλοκ άουτ Ρουμελιωτάκης), 18-18 (Λούνα), 19-18 (Γιοβάνοβιτς), 19-19 (Ριζόπουλος), 19-20 (μπλοκ Ποτολίδης και περνά μπροστά ο ΑΟΟ), 20-20 (άουτ σέρβις Τόμσον), 20-21 (Ριζόπουλος), 21-21 (επίθεση Γιοβάνοβιτς και τάιμ άουτ Ορεστιάδα), 22-21 (λάθος Ορεστιάδας και νέο τάιμ άουτ ο Δεληκώστας), 23-21 (άουτ επίθεση Ριζόπουλος), 24-21 (άσσος Γιοβάνοβιτς και τρία σετ μπολ), 24-22, 25-22 και τέλος σετ σε 27 λεπτά. Κηφισιά – Ορεστιάδα 1-0

2ο σετ: 0-1 (μπλοκ άουτ Λούνα), 1-1 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 2-1 (άουτ επίθεση Λούνα), 3-1 (επίθεση Φερέρα), 3-2 (μπλοκ Λούνα), 4-2 (επίθεση Γιοβάνοβιτς), 5-3 (άσσος Γιοβάνοβιτς και αλλαγή Βλάσακίδης αντί Γκιγέρμε), 6-2 (άσσος Γιοβάνοβιτς και τάιμ άουτ Ορεστιάδα), 6-3 (φιλέ σέρβις Γιοβάνοβιτς), 6-4 (άσσος Ποτολίδης), 7-4 (Γιοβάνοβιτς), 8-4 (Ρουμελιωτάκης και νταμπλ σκορ στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 9-4 (μπλοκ άουτ Φερέρακαι επιστρέφει Γκιγέρμε αντί Βλασακίδη), 9-5 (άουτ σέρβις Φερέρα), 10-5 (Γιοβάνοβιτς), 10-6 (φιλέ σέρβις Σουλτανόπουλος), 10-7 (υπέρβαση Φερέρα), 11-7 (πλασέ Ρουμελιωτάκης), 11-8 (μπλοκ άουτ Γκιγέρμε), 12-8 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 13-8 (άουτ επίθεση Ποτολίδης και τάιμ άουτ Ορεστιάδα), 14-8 (μπλοκ Παπαγγελόπουλος), 15-8 (μπλοκ Παπαγγελόπουλος), 16-8 (τεχνικό ταϊμ άουτ με επίθεση Φερέρα, τρέχει 5-0 σερι η Κηφισιά με Ρουμελιωτάκη στο σερβίς), 16-9 (μπλοκ άουτ Ριζόπουλος), 17-9 (μπλοκ άουτ Γιοβάνοβιτς), 17-10 φιλέ σέρβις Όστιν), 18-10 (φιλέ σέρβις Ριζόπουλος), 19-10 (άσσος Γιοβάνοβιτς), 19-11 (Ποτολίδης), 20-11 (άουτ σέρβις Ποτολίδης), 20-12, 21-12 (Ρουμελιωτάκης), 22-12 (στους δέκα η διαφορά με μπλοκ άουτ Γιοβάνοβιτς), 22-13 (Γκιγέρμε), 22-14 (επίθεση στο φιλέ Ρουμελιωτάκης), 23-14 (άουτ επίθεση Λούνα), 24-14 (άσσος Νικολάκης και δέκα σετ μπολ), 24-15 (Λούνα), 24-16 (άσσος Τόμσον), 25-16 και τέλος σετ σε 25 λεπτά. Κηφισιά – Ορεστιάδα 2-0

3ο σετ: 1-0 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 1-1 (Λούνα), 2-1 (πάιπ Ρουμελιωτάκης), 2-2 (μπλοκ Διαμαντίδης), 3-2 (Φερέρα), 4-2 (άσσος Φερέρα), 4-3 (άουτ σέρβις Φερέρα), 5-3 (φιλέ σέρβις Διαμαντίδης), 5-4 (επίθεση Τόμσον), 5-5 (διπλή μπαλιά Ρουμελιωτάκης), 6-5 (άουτ σέρβις Τόμσον), 6-6 (Ποτολίδης), 6-7 (μπλοκ άουτ Ριζόπουλος), 6-8 (μπλοκ Λούνα και μπροστά ο ΑΟΟ στο τεχνικό ταϊμ άουτ), 7-8 (Γιοβάνοβιτς), 7-9 (Ριζόπουλος), 8-9 (επίθεση Γιοβάνοβιτς), 9-9 (μπλοκ Γιοβάνοβιτς-Σουλτανόπουλος και ισοφάριση), 10-9 (μπλοκ Γιοβάνοβιτς και μπροστά η Κηφισιά), 11-9 (άουτ επίθεση Λούνα και τάιμ άουτ Ορεστιάδα), 11-10 (καρφί Λούνα και Πεντίδης αντί Τόμσον), 12-10 (φιλέ σέρβις Ποτολίδης), 12-11 (Λούνα), 12-12 (άουτ επίθεση Γιοβάνοβιτς και ισοπαλία), 12-13 (άουτ επίθεση Γιοβάνοβιτς, πάλι μπροστά ο ΑΟΟ και τάιμ άουτ Κηφισιά), 13-13 (Φερέρα και παρατηρήσεις τους διαιτητή στην Ορεστιάδα για τις δικαιολογημένες πάντως διαμαρτυρίες στον δεύτερο), 13-14 (επίθεση Λούνα), 13-14, 14-14 (επίθεση Ρουμελιωτάκης), 15-14 (άσσος Σουλτανόπουλος), 16-14 (πρώτος χρόνος Παπαγγελόπουλος), 17-14 (λάθος θέσεις Ορεστιάδα και τάιμ άουτ από Δεληκώστα), 17-15 (επίθεση Τόμσον), 17-16 (άουτ επίθεση Ρουμελιωτάκης), 18-16 (επίθεση Ρουμελιωτάκης), 19-16 (μπλοκ Γιοβάνοβιτς-Παπαγγελόπουλος), 19-17 (επίθεση Λούνα), 20-17 (καρφί Ρουμελιωτάκης), 21-17 (άσσος Ρουμελιωτάκης), 21-18 (άουτ επίθεση Γιοβάνοβιτς), 22-18 (άουτ σέρβις Ριζοπουλος και Γκιγέρμε αντί Διαμαντίδη), 23-18 (πλασέ Σουλτανόπουλος), 23-19 (φιλέ σέρβις Παπαγγελόπουλος), 24-19 (φιλέ σέρβις Ποτολίδης), 25-19 (άσσος Γιοβάνοβιτς) και τέλος ματς. Τελικό αποτέλεσμα: Κηφισιά – Ορεστιάδα 3-0.

Ήττα για τον ΑΟΟ, που έχει πλέον και ένα μακρύ οδικό ταξίδι για την επιστροφή του. Μείνετε συντονισμένοι…