LIVE από το “Κλεάνθης Βικελίδης”: Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 1-1 (τελικό)

Μεταδίδει από το Χαριλάου της Θεσσαλονίκης ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα Αρης Θεσσαλονίκης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης για την 13η αγωνιστική του Α’ Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Ο Κώστας Καραγιάννης βρίσκεται στο γήπεδο και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη στο σημαντικό παιχνίδι τοτ Εθνικού με τον ¨Άρη στη Θεσσαλονίκη , που διεξάγεται στο Δημοτικό Στάδιο “Κλεάνθης Βικλελίδης” στη Χαριλάου.

Ωρα 16:11  Διαιτητές στην αναμέτρηση  Άρης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης είναι οι Τσιτσανούδης, Γκαρέλης, Μάνος από το σύνδεσμο της Λάρισας

Ωρα 16:18  ΠοΑυτή την ώρα γίνονται και οι υπόλοιποι αγώνες της 13ης αγωνιστικής, με το Σουφλί να αγωνίζεται στην Καβάλα (ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ)

Ωρα 16:22  Πολύ λίγος ο κόσμος στο γήπεδο σε μια όμορφή μέρα στη Θεσσαλονίκη.

Ωρα 16:34  Πάνω από 70 ατομα οι φίλοι του Εθνικού

Ωρα 16:43  Η εντεκάδα του Άρη

ΑΡΗΣ (Κάμπος): Καρατζιοβαλής, Φερνάντες, Γιαννίτσης, Σουνάς, Λιόλιος, Λεμονής, Καπνίδης, Παπαδόπουλος, Ρένια, Γκίνο, Προβατίδης

Ωρα 16:48  Η εντεκάδα του Εθνικού

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Ν. Ουσταμπασίδης): Φυσέκης, Θάνος, Κατρανίτσας, Παρασκευάς, Μπαρμπαγιάννης, Μαμούτ, Πελτέκης, Ελληνίδης, Γκαϊτατζής, Τορομανίδης, Φλώρος

Ωρα 16:58  Οι δυο ομάδες μπαίνουν στο γήπεδο.

Ωρα 17:00  Έναρξη αγώνα

3′  Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ρένια αλλά ο Φυσέκης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

5′  Ερχεται ακόμα κόσμος στο γήπεδο περίπου 3500 χιλιάδες υπολογίζουμε, με 100 φιλους και του Εθνικού

11′  Αναγκαστική αλλαγή για τον Εθνικό, ο Λειβαδιώτης στη θέση του Παρασκευά.

15′  Στέκεται πολύ καλά ο Εθνικός που δεν εχει απειληθεί ιδιαίτερα

18′  Ευκαιρία για τον Άρη με τον Ρένια και πάλι αλλα το σουτ είναι αδύνατο και μπλοκάρει εύκολα ο Φυσέκης

22′ ΓΚΟΟΟΛΛ 0-1 για τον Εθνικό! Ο Γκαιτατζής ο σκόρερ με ωραίο πλασε σε ξαφνική αντεπίθεση του Εθνικού. Άρης- Εθνικός 0-1

26′  Ευκαιρία για τον Άρη με τον Καπνίδη που μόνος πιάνει χλιαρή κεφαλια πάνω στον Φυσέκη. Ανέβηκε ο Άρης και η κερκίδα του Άρη

33′  Πολύ καλα στημένος ο Εθνικός από τον Ουσταμπασίδη

35′  Σε μεγάλη μέρα ο Φυσέκης που διώχνει σε κόρνερ πλασε σε τετ α τετ του Καπνίδη

38′  Μεγάλη ευκαιρία για τον Εθνικο αλλα η κεφαλιά του Θάνου σε φάουλ η μπάλα καταλήγει μόλις αουτ

42′  Απίστευτη ευκαιρία για τον Άρη σε κεφαλιά μάλλον του Σουνά, αλλά ο Φυσέκης νομίζουμε κάνει την απόκρουση της χρονιάς!

45′ Λήξη πρώτου ημιχρόνου. Ο Εθνικός στέκεται πολύ καλα με έναν εκπληκτικό Φυσέκη και κάνει την έκπληξη. Αποτέλεσμα ημιχρόνου. Άρης- Εθνικός  Αλεξανδρούπολης 0-1

46′  Έναρξη β’ ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δυο ομάδες. Καλή ευκαιρία με τον Εθνικό σε πολύ μακρινό σουτ του Θάνου.

53′  Καλό σουτ για τον Εθνικό από τον Πελτέκη.

55′  Ανίκητος ο Φυσέκης διώχνει σε κόρνερ σουτ του Φερνάντεζ

58′  Αλλαγες για τις δυο ομάδες ο Σιμπτσάκης στη θέση του Πελτέκη για τον Εθνικό, και ο Σταυρόπουλος στη θέση του Παπαδόπουλου για τον Άρη

60′  Αμφισβητούμενο πέναλτι  σε χέρι από κοντά έδωσε ο Τσιτσανούδης

61′  Άουτ η εκτέλεση του Σουνά, ενώ ο Φυσέκης έπεσε από την άλλη

64′  Πολιορκία στα καρέ του Εθνικού αλλα ο Γιαννίτσης στέλνει τη κεφαλιά μόλις άουτ

72′  Ολοκλήρωσε τις αλλαγές του ο Ουσταμπασίδης με τον Τσαμουρλίδη στη θέση του Μαμούτ

78′  Ο Φυσέκης έχουμε χάσει ποσες αποκρούσεις έκανε σήμερα. Νέα σε σουτ του Προβατίδη. Δεκατρείς μέχρι στιγμης μας λένε οι συνάδελφοι.

86′  Ο Εθνικός αμύνεται ηρωικά, προσπαθώντας να κρατήσει το πολύτιμο σκορ.

88′  Ο Σουνάς χάνει νέα ευκαιρία για τον Άρη.

91′  Γκολ για τον Άρη. 1-1! Νικήθηκε ο Φυσέκης από τον Καπνίδη. Άρης- Εθνικός  Αλεξανδρούπολης 1-1.

93′  Λήξη αγώνα. Μεγάλο αποτέλεσμα για τον Εθνικο στη Θεσσαλονίκη. Τελικό αποτέλεσμα. Άρης- Εθνικός  Αλεξανδρούπολης 1-1

Μείνετε συντονισμένοι στο ThrakiSportS. Ακολουθεί πλούσιο ρεπορτάζ, δηλώσεις, παρασκήνια και φωτορεπορτάζ από την ιστορική ισοπαλία του Εθνικού στο Κλεάνθης Βικελίδης…