ΕΠΣ Έβρου: Ο πρώτος γύρος του Αθλητικού Ομίλου Νεοχωρίου (the story so far…)

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας

–  Εντυπωσιακή ήταν η πορεία του Νεοχωρίου στο πρώτο μισό του φετινού πρωταθλήματος, καθώς βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας, με διαφορά δύο βαθμών από το πρωτοπόρο Διδυμότειχο.

Το Νεοχώρι έχει σημειώσει έξι νίκες στον πρώτο γύρο, απέσπασε ‘’λευκή’’ εντός έδρας ισοπαλία από τον Ορέστη Ορεστιάδας, ενώ η μοναδική του ήττα ήταν στο ντέρμπι με την ΑΕΔ στο πλαίσιο της όγδοης αγωνιστικής.

Τη θέση του πρώτου σκόρερ μοιράζονται οι Γκεργκίδης και Λόλακας με πέντε τέρματα, ενώ πρώτοι σε λεπτά συμμετοχής είναι οι Κιτσικούδης και Δημητριάδης Δ., που δεν έχουν χάσει λεπτό στο φετινό πρωτάθλημα.

Αναλυτικά, τα στατιστικά των ποδοσφαιριστών του Νεοχωρίου στις εννιά πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

9

Συγκεντρωτικά, τα στατιστικά της ομάδας του Νεοχωρίου στις εννιά πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

Γκολ κατά εκτός έδρας: 1

Περισσότερα γκολ υπέρ σε ένα ματς: 4 (1η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 4-1)

Λιγότερα γκολ υπέρ σε ένα ματς: 0 (4η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ορέστης Ορεστιάδας 0-0, 8η αγωνιστική: Νεοχώρι-ΑΕΔ 0-2)

Περισσότερα γκολ κατά σε ένα ματς: 2 (6η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ρίζια 3-2, 8η αγωνιστική: Νεοχώρι-ΑΕΔ 0-2)

Λιγότερα γκολ κατά σε ένα ματς: 0 (2η αγωνιστική: Καστανιές-ΑΕΔ 0-1, 3η αγωνιστική: Ορέστης Ορεστιάδας-ΑΕΔ 0-4, 7η αγωνιστική: ΑΕΔ-Μεταξάδες 3-0, 8η αγωνιστική: Νεοχώρι-ΑΕΔ 0-2)

Περισσότερα γκολ συνολικά σε ένα ματς: 5 (1η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 4-1, 6η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ρίζια 3-2)

Λιγότερα γκολ συνολικά σε ένα ματς: 0 (4η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ορέστης Ορεστιάδας 0-0)

Παιχνίδια over: 6

Παιχνίδια under: 2

Aναλυτικά, τα αποτελέσματα του Νεοχωρίου στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος έχουν ως εξής:

1η αγωνιστική: Νεοχώρι-Ένωση Κυανής Ασβεστάδων 4-1