Volley League: Το πρόγραμμα της 9ης αγωνιστικής και οι διαιτητές για Εθνικό και Ορεστιάδα

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Ζαχαρίας Μπαλτζής

– Συνεχίζεται το τριήμερο 20-22 Δεκεμβρίου το πρωτάθλημα της Volley League με τη διεξαγωγή της 9ης αγωνιστικής, όπου υπάρχουν και δύο Θρακιώτικες συμμετοχές με την παρουσία Εθνικού και Ορεστιάδας.

Το Σάββατο 20/12 στις 17:00 στο κλειστό “Νίκος Σαμαράς” με τον τηλεοπτικό αγώνα του ΑΟΟ με τον ΠΑΟΚ ανοίγει η αυλαία της αγωνιστικής, όπου οι γηπεδούχοι θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες μετά την ήττα από τον Εθνικό, ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι θέλουν να συνεχίσουν το σερί των νικών τους, ώστε να εκμεταλλευτούν πιθανή απώλεια του Ολυμπιακού και έτσι να πατήσουν κορυφή στη βαθμολογία. Διαιτητές της σπουδαίας αναμέτρησης θα είναι οι Δεληκωστίδης και Τζεπκινλής.

Από την άλλη η έτερη Εβρίτικη ομάδα ο Εθνικός δοκιμάζεται την Κυριακή 21/12 στις 18:00 στο “Ζηρίνειο” στην Αθήνα με την δυνατή και φέτος Κηφισιά, έχοντας ως στόχο το τρίποντο που θα τον εδραιώσει ακόμη περισσότερο στις πρώτες θέσεις της κατάταξης, με τους γηπεδούχους να θέλουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Το σημαντικό αυτό ματς θα διαιτητεύσουν οι Ονόπας και Μουλά Ε. Από τα υπόλοιπα παιχνίδια ξεχωρίζουν το ντέρμπυ των αιωνίων ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό καθώς επίσης και το ΜΕΝΤ-ΑΕΚ, με τις δύο ομάδες να έχουν μεγάλο βαθμολογικό κίνητρο.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 9ης αγωνιστικής:

Σάββατο 20 Δεκεμβρίου

17:00 (Novasports-3): Ορεστιάδα – ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Δεληκωστίδης, Τζεπκινλής, Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Σταματόπουλος, Μαργαριτίδης, Γραμματεία: Καλπακίδης

19:00 Φοίνικας Σύρου – Άρης
Διαιτητές: Βουδούρης, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Ακαρέπης, Επόπτες: Βρούτσης, Τσινός, Γραμματεία: Καλπακίδης

19:00: ΓΣ Λαμίας – Παμβοχαϊκός
Διαιτητές: Παπαδογούλας, Θεμελής, Παρατηρητής: Αντωνούλης, Επόπτες: Σακελλάρης, Κατσιούλης, Γραμματεία: Σάλτα

Κυριακή 21 Δεκεμβρίου

18:00 ΜΕΝΤ – ΑΕΚ
Διαιτητές: Ιωαννίδης, Στεργιόπουλος, Παρατηρητής: Λαδάς, Επόπτες: Δρανίτσας, Μπουκουβάλα, Γραμματεία: Καρακούλια

18:00 ΑΟ Κηφισιάς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Διαιτητές: Ονόπας, Μουλά Ε., Παρατηρητής: Πέρρος, Επόπτες: Καλομοίρης, Διαμαντής, Γραμματεία: Παπασηφάκη

Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου

17:00 (Novasports-3): Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Μυλωνάκης, Παρατηρητής: Βασιλειάδης, Επόπτες: Μαριδάκης, Χρηστίδης Αλ., Γραμματεία: Εμμανοηλίδη

 

ΘΥΜΗΘΕΙΤΕ ΤΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ VOLLEY LEAGUΕ ΜΕ ΕΝΑ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here