ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου στα αναπτυξιακά πρωταθλήματα εφήβων, παίδων και νεανίδων

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Με αγώνες από τα πρωταθλήματα εφήβων, παίδων και νεανίδων συνεχίζεται το Σαββατοκύριακο η δράση στα πρωταθλήματα της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ενώ τα υπόλοιπα πρωταθλήματα θα ξεκινήσουν και πάλι με το νέο έτος. Για το εφηβικό πρωτάθλημα διεξάγεται η 10η και τελευταία αγωνιστική της πρώτης φάσης, για το παιδικό πρωτάθλημα η 13η αγωνιστική και ένα παιχνίδι για τη 14η και τελευταία αγωνιστική στον 4ο όμιλο, ενώ για το πρωτάθλημα νεανίδων η 6η αγωνιστική, που αποτελεί και την πρώτη του δευτέρου γύρου.

Τα παιχνίδια της 13ης αγωνιστικής στον 4ο όμιλο του παιδικού πρωταθλήματος, αλλά και αυτό που θα γίνει μόνο του για τη 14η αγωνιστική θα κρίνουν τη δεύτερη ομάδα που θα πάρει από τον όμιλο αυτό το εισιτήριο για τη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος. Αν η Θύελλα Φερών κερδίσει σε διάστημα 4 ημερών και τα δύο παιχνίδια που θα δώσει, τότε περνάει στην επόμενη φάση και τα υπόλοιπα παιχνίδια του ομίλου την τελευταία αγωνιστική θα είναι αδιάφορα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΕΦΗΒΩΝ  (10η αγωνιστική)

20/12   20:00   Κ.Γ. Κομοτηνής   ΓΑΣ Κομοτηνή – Αρίων Ξάνθης

21/12   12:00   Κ.Γ. Κομοτηνής   ΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξ/πολης

Ασπίδα Ξάνθης – Φιλία Ορεστιάδας 20-0 α.α.

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ  (13η αγωνιστική)

20/12   15:00   Κ.Γ. Χρυσούπολης   Χρυσούπολη – Ε.Κ. Ποταμουδίων

20/12   15:00   Κ.Γ. Ευμοίρου         Ασπίδα Ξάνθης – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη

20/12   15:00   Κ.Γ. Κομοτηνής       Αίας Κομοτηνής – Ε.Κ. Καβάλας

Ρεπό έχει ο Αρίων Ξάνθης

 

4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (13η αγωνιστική)

21/12   17:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης  Εθνικός Αλεξ/πολης – Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης

20/12   15:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης  Αλέξανδρος Αλεξ/πολης – Φιλία Ορεστιάδας

21/12   18:00   Κ.Γ. Διδ/χου       Σπάρτακος Διδ/χου – Θύελλα Φερών

23/12   20:30   Κ.Γ. Κομοτηνής   ΓΑΣ Κομοτηνή – ΑΕ Κομοτηνής

 

4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (14η αγωνιστική)

23/12   17:00   Κ.Γ. Φερών   Θύελλα Φερών – Εθνικός Αλεξ/πολης

 

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ (6η Αγωνιστική)

20/12   17:00   Κ.Γ. Ευμοίρου    Ασπίς 2001 Ξάνθη – Πάνθηρες Καβάλας

21/12   14:00   Κ.Γ. Κομοτηνής  ΓΑΣ Κομοτηνή – Τιτάνες Δράμας

Πανσερραϊκός – Ε.Κ. Καβάλας 0-20 α.α.

Материалы по теме:

Έφτασε στο Αγρίνιο η Κ17 της Skoda! Τα τελευταία νέα πριν τον ημιτελικό…
Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης -  Το απόγευμα της Παρασκευής έφτασε η Κ17 της Skoda Ξάνθη στον προορισμό της, το Αγρίνιο, όπου από ...
ΕΠΣ Έβρου: Ο Αλέκος Παναγιωτίδης νέος τεχνικός διευθυντής της Ακαδημίας του Ολυμπιακού Αλεξανδρούποης
Νέα καθήκοντα για τον βετεράνου ποδοσφαιριστή Αλέκο Παναγιωτίδη που ήταν μέχρι πρότινος προπονητής στην Ακαδημία καθώς αναλαμβάνει ρόλο τεχνικού διευθυντή της σχολής ποδοσφαίρου του Ολυμπιακού ...
«Αναβάλλεται η ευκαιρία να πάει μπροστά το ελληνικό μπάσκετ» κατά τον πρόεδρο του ΓΑΣ Κομοτηνή Γιάννη Πεταλωτής
Τοποθετήθηκε ο πρόεδρος του ΓΑΣ Κομοτηνή Γιάννης Πεταλωτής για την απόφαση της Ομοσπονδίας να αναβάλει τις εκλογές, που ήταν προγραμματισμένες για τις 28 Μαρτίου, ...
Το πρόγραμμα της 5ης Ορφικής Συνάντησης που διεξάγεται την Κυριακή μετά από δύο αναβολές
  Μετά από δύο αναβολές λόγω κακών καιρικών συνθηκών αλλά και προβλημάτων με τη συμμετοχή τούρκων αθλητών, διεξάγεται την Κυριακή η 5η Ορφική Συνάντηση Στίβου ...
H λίστα με τα 12 Θρακιωτάκια που επιλέχθηκαν στο αναπτυξιακό της Κολυμβητικής Ομοσπονδιας Ελλάδος
  Στα πλαίσια του αναπτυξιακού προγράμματος της κολύμβησης, η ΚΟΕ ανακοίνωσε τα ονόματα 333 αθλητών και αθλητριών γεννημένων από το 2002 μέχρι το 2005, οι ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here