LIVE από την Θεσσαλονίκη: ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής και Ελπίδα – ΓΕΑ

Μεταδίδει από την Θεσσαλονίκη ο Κώστας Καραγιάννης

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στους αγώνες ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής και Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης που διεξάγονται στην Θεσσαλονίκη για την 9η αγωνιστική του τρίτου ομίλου της Α2 Κατηγορίας Ανδρών. Ο Κώστας Καραγιάννης μεταδίδει…

Καλησπέρα από την Θεσσαλονίκη. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τις επόμενες ώρες μέσα από αυτήν την ανάρτηση την εξέλιξη στα δύο παιχνίδια των ομάδων της Θράκης για την Α2 Κατηγορία, που αμφότερες δοκιμάζονται εκτός έδρας στην Θεσσαλονίκη.

Ωρα 17:42  Η ΓΕΑ ταξιδεύει στους Αμπελόκηπους και αντιμετωπίζει στο Ι. Λεμονίδης την τοπική Ελπίδα. Μετά τις οκτώ πρώτες αγωνιστικές βρίσκεται στην πέμπτη θέση.

Ωρα 17:44  Στην έκτη θέση είναι η ΑΕ Κομοτηνής που επίσης βρίσκεται στην Θεσσαλονίκη και αντιμετωπίζει εκτός έδρας την ΧΑΝΘ.

Ωρα 17:46  Για τα δυο αυτά παιχνίδια θα έχουμε συνεχή ενημέρωση ανά τακτά διαστήματα.

Ωρα 17:50  Παράλληλα διεξάγονται και άλλοι αγώνες. Το σημερινό πρόγραμμα: Πήγασος Πολίχνης – Μακεδονικός  και ΣΠΑ Καρδίτσας – Νίκη Αιγινίου. Αύριο έχουμε τα παιχνίδια Ζαφειράκης Νάουσας – Αίας Ευόσμου και Ηρακλής Θεσσαλονίκης – Πιερικός.

Ωρα 17:55  Και τα δύο ματς των ομάδων της Θράκης ξεκινούν στις έξι το απόγευμα. Υπενθυμίζουμε ότι στις οκτώ έχουμε το μεγάλο ντέρμπι του Έβρου ανάμεσα σε Εθνικό και Ορεστιάδα για την Volley League, επίσης απευθείας από το ThrakiSportS.

Ωρα 18:00  Εναρξη των αγώνων και στα δύο γήπεδα που μεταδίδουμε

Ωρα 18:08  Στους Αμπελόκηπους, ντέρμπι στο ξεκίνημα με προβάδισμα δύο πόντων για τους γηπεδούχους, πάντα στο πρώτο σετ. Ελπίδα – ΓΕΑ 11-9

Ωρα 18:17  Στο γήπεδο της ΧΑΝΘ, η τοπική ομάδα προηγείται στον αγώνα με την ΑΕ Κομοτηνής με 21-19 σε ένα επίσης ντέρμπι. ΧΑΝΘ- ΑΕ Κομοτηνής 21-19

Ωρα 18:19  Στους Αμπελοκήπους πολλά παράπονα από την ΓΕΑ για την διαιτησία. Στο 18-19 ο Μπέλος καθαρό ατομικό μπλοκ του Δαλβαρένη στον Σταυρακάκη το έδωσε άουτ και αντί να γίνει το 18-20, έγινε το 19-19 και τώρα έχουμε Ελπίδα – ΓΕΑ 20-19

Ωρα 18:26  Στο γήπεδο της Χριστιανικής Αδελφότητας έχουμε τέλος πρώτου σετ. η ΑΕ Κομοτηνής πάλεψε, έφτασε μέχρι και το 23-21 αλλά τελικά υπέκυψε και το έχασε με 25-22. ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 1-0

Ωρα 18:28  Στους Αμπελόκηπους μεγάλη ανατροπή και τέλος σετ για την ΓΕΑ που προηγείται στο σκορ κατακτώντας το με 23-25 με καρφί του Αμαριανάκη. Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-1

Ωρα 18:33  Κακό ξεκίνημα για την ΓΕΑ στο δεύτερο σετ, είναι πίσω στο σκορ με 4-2.

Ωρα 18:38  Καλό ξεκίνημα για την ΑΕ Κομοτηνής στην Τσιμισκή, προηγείται της ΧΑΝΘ 5-7.

Ωρα 18:39  Ανατρέπει τα δεδομένα και πάλι η ΓΕΑ και προηγείται της Ελπίδας με 8-9.

Ωρα 18:44  Στην Τσιμισκή με ένα σερί 5-0 η ΧΑΝΘ παίρνει προβάδισμα και προηγείται της ΑΕ Κομοτηνής με 10-7

Ωρα 18:46  Στους Αμπελόκηπους η ΓΕΑ χτίζει διαφορά ασφαλείας και παίρνει προβάδισμα τεσσάρων πόντων επί της Ελπίδας, με 12-16

Ωρα 18:49  Στην Τσιμισκή η ΧΑΝΘ αυξάνει την διαφορά στο 14-8 και ο Τρύφων Εξάρχου αναγκάζεται να πάρει ταϊμ άουτ.

Ωρα 18:55  Στην Τσιμισκή μειώνει στους τέσσερις η ΑΕ Κομοτηνής αλλά έχει προβάδισμα κατάκτησης σετ με 21-17 η γηπεδούχος ομάδα.

Ωρα 18:56  Στους Αμπελόκηπους τέλος σετ που καταλήγει και αυτό στην εβρίτικη ομάδα με 17-25. Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 0-2

Ωρα 18:58  Στην Τσιμισκή τέλος σετ που καταλήγει και αυτό στην γηπεδούχο ομάδα με 25-18. ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 2-0

Ωρα 19:09  Στην Τσιμισκή, συνεχείς ισοπαλίες στο σκορ, με καμιά ομάδα να μην μπορεί να ξεφύγει στο τρίτο σετ. Τώρα είμαστε στο 10-10

Ωρα 19:15  Στην Τσιμισκή, με μπλοκ του Χριστοφη η ΑΕ Κομοτηνής παίρνει σαφές προβάδισμα με 13-17 για να μειώσει το σκορ στα σετ.

Ωρα 19:20  Στους Αμπελόκηπους τέλος σετ με την τοπική ομάδα να κερδίζει με 25-21 και να μειώνει το σκορ. Ελπίδα Αμπελοκήπων  – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-2

Ωρα 19:23  Στην Τσιμισκή επίσης τέλος σετ, ευτυχώς εδώ με θετική εξέλιξη για την θρακιώτικη ομάδα που το κατακτά με 18-25.  ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 2-1

Ωρα 19:31  Στην Τσιμισκή δείχνει να έχει ξυπνήσει για τα καλά η ΑΕ Κομοτηνή που παίρνει προβάδισμα και στο τέταρτο σετ με 5-8.

Ωρα 19:39  Στους Αμπελόκηπους, η ΓΕΑ πάει να καθαρίσει το παιχνίδι και προηγείται αυτή τη στιγμή με 9-17 στο τέταρτο σετ.

Ωρα 19:40  Στην Τσιμισκή ο Λέκκας σε πρώτο χρόνο έγραψε νωρίτερα το 8-12 και τώρα με τριπλό μπλοκ η ΑΕ Κομοτηνής προηγείται με 12-19 στο τέταρτο σετ.

Ωρα 19:47  Στην Τσιμισκή με πόντο του Αβερκιάδη η ΑΕ Κομοτηνής ισοφαρίζει κατακτώντας το σετ εύκολα με 14-25. Πάμε σε ταϊ μπρέικ. ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 2-2.

Ωρα 19:51  Στους Αμπελόκηπους έχουμε τέλος του αγώνα και μεγάλο εκτός έδρας τρίποντο για την ΓΕΑ. 16-25 στο τέταρτο σετ. Τελικό αποτέλεσμα:  Ελπίδα Αμπελοκήπων – ΓΕ Αλεξανδρούπολης 1-3

Ωρα 19:52  Στην Τσιμισκή στο ταϊ μπρέικ η ΑΕΚ είναι μπροστά με 2-3 με πλασε του Λαχταρα. Μακάρι στο τέλος να είναι αυτό και το αποτέλεσμα στα σετ.

Ωρα 19:59  Στην Τσιμισκή στο τάι μπρέικ ξεκάθαρο προβάδισμα νίκης για την ΑΕ Κομοτηνής που είναι μπροστά της χανθ με 5-11!!!

Ωρα 20:01  Στην Τσιμισκή διευρύνεται και άλλο το προβάδισμα της ΑΕΚ που είναι δυο πόντους από νίκη. Σκορ αυτή τη στιγμή 5-13!!!

Ωρα 20:04  Τέλος του αγώνα και στην Τσιμισκή που με μεγάλη ανατροπή η ΑΕ Κομοτηνής κερδίζει με 3-2 την ΧΑΝΘ μέσα στην Θεσσαλονίκη. Το πέμπτο σετ με 6-15. Τελικό αποτέλεσμα: ΧΑΝΘ – ΑΕ Κομοτηνής 2-3