ΕΠΣ Έβρου: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες της Β’ Κατηγορίας

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Λεωνίδας Κάλφας

– Με αρκετά τέρματα να επιτυγχάνονται, πραγματοποιήθηκε το Σαββατοκύριακο η 9η αγωνιστική της Β΄κατηγορίας της ΕΠΣ Έβρου. Αναλυτικά, τα αποτελέσματα από την Β’ Ερασιτεχνική κατηγορία της Ενωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Έβρου στον καθέναν από τους τρεις ομίλους.

Στα αποτελέσματα ξεχώρισαν οι νίκες της Νίψας μέσα στον Μάιστρο και του Ηρακλή Σαγήνης επί της Νέας Βύσσας, ενώ ισόπαλο λεκηξε το παιχνίδι του Σοφικού με το Θούριο. Πάρα τους άσχημους αγωνιστικούς χώρους από τις συνεχείς βροχοπτώσεις μόλις ενας αγώνας αναβλήθηκε το Ομόνοια Φυλακίου με τη Δόξα Ορεστιάδας.

Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες ανά όμιλο:

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Α’ ΟΜΙΛΟΣ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Α.Ο. Μαΐστρου – Π.Α.Ε. Νίψας 1-2
Α.Ο. Αρίστεινου – Α.Ο. Μοναστηρακίου 2-0
Α.Ο. Δορίσκου – Α.Ε.Κ. Έβρου 7-3
Ένωση Αρμενίων Αραράτ – Ασπίδα Βρυσούλας 2-2
Α.Ο. Αγνάντιας – Α.Σ.Πέπλος 2-2
Ρεπό: Μάκρη

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. ΠΑΕ Νίψας* 22
2. ΑΟ Μαίστρου* 21
3. ΑΟ Αρίστεινου* 16
4.  Δορίσκος* 13
5. ΑΟ Μοναστηρακίου* 10
-. ΑΟ Αγνάντιας 10
7. Ένωση Αρμενίων Αραράτ* 9
-. ΑΣ Πέπλος 9
9. ΑΕΚ Έβρου* 7
10. Ασπίδα Βρυσούλας* 6
11. ΑΟ Μάκρης* 4
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Β’ ΟΜΙΛΟΣ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Α.Ο.Κορνοφωλιάς – Δόξα Ελληνοχωρίου 5-1
Θύελλα Παλιουρίου – Ο.Φ.Ισαακίου 2-1
Ορφέας Σοφικού – Ασπίς Θουρίου 1-1
Άρης Πραγγίου– Πυρσός Σιδηρούς 2-4
Δόξα Δόξας – Βασιλεύς Κάρολος ΧΙΙ 3-0 (άνευ αγώνα)
Ρεπό: Δαδιά
 
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ασπίς Θουρίου* 19
2. Ορφέας Σοφικού* 18
3. ΟΦ Ισαακίου 17
4. Θύελλα Παλιουρίου 16
5. Ακρίτας Δαδιάς* 14
-. ΑΟ Κορνοφωλιάς* 14
7. Πυρσός Σιδηρού* 10
8. Δόξα Ελληνοχωρίου* 8
9. Δόξα Δόξας* 4
10.Άρης Πραγγίου 3
11.Βασιλευς Κάρολος ΧΙΙ* -6
* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους
** Οι Ο.Φ.Ισαακίου και Ασπίδα Θουρίου έχουν ένα αγώνα λιγότερο
*** Ο Βασιλευς Κάρολος ΧΙΙ αποχώρησε από το πρωτάθλημα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΕΒΡΟΥ, Γ’ ΟΜΙΛΟΣ (9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Ηρακλής Σαγήνης -Ακρίτας Νέας Βύσσας 3-0
Α.Μ.Ο.Αμπελακίων– Ένωση Οινόης 1-3
Α.Σ.Πύργος – Δόξα Στέρνας 1-3
Ομόνοια Φυλακίου–Δόξα Ορεστιάδας (Δεν διεξήχθη)
Ρεπό: ΠΑΕ Πεντάλοφος,Ακρίτας Ορμενίου

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΣΕ 9 ΑΓΩΝΕΣ)
1. Ηρακλής Σαγήνης 21
-. Δόξα Στέρνας 21
3. Ακρίτας Νέας Βύσσας 17
-. ΠΑΕ Πενταλόφου 17
5. Ακρίτας Ορμενίου 13
6. Δόξα Ορεστιάδας 10
7. Ένωση Οινόης 9
8. Ομόνοια Φυλακίου 7
9. Α.Σ. Πύργου 4
10. ΑΜΟ Αμπελακίων 3
11. Ακρίτας Αλεποχωρίου -6
* Ο Ακρίτας Αλεποχωρίου δε συμμετέχει από την αρχή του πρωταθλήματος
** Οι Ομόνοια Φυλακίου και Δόξα Ορεστιάδας έχουν ένα αγώνα λιγότερο

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here