Β’ Εθνική Χάντμπολ: Το πλήρες πρόγραμμα για Ασπίδα και Κύκλωπες

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Έγινε γνωστό από την ΟΧΕ το πρόγραμμα του 7ου ομίλου της Β΄ Εθνικής οπού μετέχουν οι δύο εκπρόσωποι της Θράκης Ασπίδα Ξάνθης και Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης

Στα αρνητικά σαφέστατα οι μόλις 4 ομάδες που μετέχουν, εξ’ ου άλλωστε και οι τέσσερις γύροι που θα πραγματοποιηθούν για την ανάδειξη του πρωταθλητή που θα μετέχει σε αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Α’2. Στο φετινό πρωτάθλημα πέρα από τις δύο ομάδες της Θράκης, μια και το Δημοκρίτειο αποφάσισε να μην λάβει μέρος, μετέχουν επίσης ο Πανσερραϊκός και η Ολυμπιακή Ακαδημία Δράμας. Να σημειώσουμε πως η Ασπίδα Ξάνθης ξεκινά με -3 βαθμούς λόγω της ποινής που έλαβε καθώς δεν μετείχε στα πρωταθλήματα Ακαδημιών, καθώς ως γνωστόν η ομάδα της Ξάνθης δεν διατηρεί τμήμα υποδομών.

Το πρωτάθλημα ξεκινά στις 29 Νοεμβρίου και ολοκληρώνεται στης 14 Μαρτίου

Αναλυτικά το πλήρες πρόγραμμα:

1η αγωνιστική(29/11/2014)
Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΟΛ.Α. Δράμας 
2η αγωνιστική(6/12/2014)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
ΟΛ.Α. Δράμας  – Ασπίδα Ξάνθης
3η αγωνιστική(13/12/2014)
Ασπίδα Ξάνθης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός- ΟΛ.Α. Δράμας 
4η αγωνιστική(20/12/2014)
Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός
ΟΛ.Α. Δράμας – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
5η  αγωνιστική(17/01/2015)
Ασπίδα Ξάνθης – ΟΛ.Α. Δράμας
Πανσερραϊκός – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
6η αγωνιστική(24/01/2015)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
ΟΛ.Α. Δράμας – Πανσερραϊκός
7η αγωνιστική(31/01/2015)
Πανσερραϊκός – Ασπίδα Ξάνθης
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – ΟΛ.Α. Δράμας 
8η αγωνιστική(07/02/2015)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Πανσερραϊκός
ΟΛ.Α. Δράμας  – Ασπίδα Ξάνθης
9η αγωνιστική(14/02/2015)
Ασπίδα Ξάνθης- Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός- ΟΛ.Α. Δράμας 
10η αγωνιστική(28/02/2015)
Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός
ΟΛ.Α. Δράμας – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
11η  αγωνιστική(07/03/2015)
Ασπίδα Ξάνθης – ΟΛ.Α. Δράμας
Πανσερραϊκός – Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης
12η αγωνιστική(14/03/2015)
Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης – Ασπίδα Ξάνθης
ΟΛ.Α. Δράμας – Πανσερραϊκός