ΕΠΣ Θράκης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

– Με τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία και της 7ης αγωνιστικής στην Α2 και στη Β’ κατηγορία συνεχίζονται κανονικά το προσεχές Σαββατοκύριακο τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης, όπως έσπευσε να επισημάνει η ΕΠΣ Θράκης με ανακοίνωσή της διευκρινίζοντας ότι δεν θα ισχύσει η αναστολή της ΕΠΟ σε τοπικό επίπεδο. Επίσης συνεχίζονται και τα πρωταθλήματα Παίδων, Προπαίδων, Junior, Projunior και Bambini.

Στην Α1 μετά την αποχώρηση της ομάδας του Ιάσμου διεξάγονται το Σάββατο τέσσερις αναμετρήσεις. Στην Α2 ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις που διεξάγονται στα Αριαννά και στα Αρχοντικά, ενώ στη Β’ κατηγορία ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις που θα διεξαχθούν στους Ασώματους και την Παραδημή.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(10η αγωνιστική, Σάββατο 22/11, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Σώστη: Δόξα Σώστη – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Αετός Μίσχου

Γήπεδο Ν. Σιδηροχωρίου: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Αστέρας Αιγείρου

Γήπεδο Άλσους: Φιλία – Ορφέας Ξυλαγανής

Δόξα Προσκυνητών – Μ.Α. Ιάσμου 3-0 α.α.

Ρεπό έχει η Ελπίδα Σαπών

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(8η αγωνιστική, Σάββατο 22/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Σαπών: Ηρακλής Σαπών – Αναγέννηση Παγουρίων

Γήπεδο Στρύμης: Ορφέας Στρύμης – Πόντος Κομοτηνής

Γήπεδο Κάλχα: Αλανότοπος – Τοξότες Αρίσβης

(8η αγωνιστική, Κυριακή 23/11, Ώρα 11:00)

Γήπεδο Φαναρίου: Φανάρι – Ένωση Αμαξάδων

Γήπεδο Αρριανών: Προοδευτική Λυκείου – Ν. Καλλίστη

Γήπεδο Αγιοχωρίου: Αγιοχώρι – Δόξα Γρατινής

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(8η αγωνιστική, Κυριακή 23/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Ασωμάτων: Ένωση Ασωμάτων – ΠΑΕ Ποντίων

Γήπεδο ΕΠΣ Θράκης Ρ/Σ: Ελπίδες Κομοτηνής – Φιλύρα

Γήπεδο Κρωβύλης: Δόξα Κρωβύλης – Μέγα Πιστό

Γήπεδο Παραδημής: ΑΕ Κομοτηνής – Βιστωνίδα Κοπτερού

Γήπεδο Υφαντών: Δόξα Υφαντών – ΠΑΟΚ Ηφαίστου

Γήπεδο Πολυάνθου: Κομψάτος Πολυάνθου – Λίσσος Λοφαρίου

Γήπεδο Αρχοντικών: Ατσάλι Αρχοντικών – Μύστακας

Ρεπό έχει ο Δοκός

ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΚΑΝΤΕ ΚΛΙΚ ΕΔΩ

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (6η Αγωνιστική, Σάββατο 22/11, 11:00)

Γήπεδο Υφαντών: Δόξα Υφαντών – Αστέρας Αιγείρου

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (6η Αγωνιστική, Κυριακή 23/11, 11:00)

Γήπεδο Προσκυνητών: Δόξα Προσκυνητών – Ελπίδα Σαπών

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Γήπεδο Κοσμίου: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Ορφέας Ξυλαγανής

Γήπεδο Μεσούνης: Πανθρακικός – Αετός Μίσχου

Γήπεδο Ιάσμου: Μ.Α. Ιάσμου – Φιλία

Πρωτάθλημα Προπαίδων ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 22/11, 14:00: Φιλία – ΠΑΟΚ

Σάββατο 22/11, 15:30: ΠΑΟ – Πανθρακικός Α’

Πρωτάθλημα Junior ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 22/11, 12:00: Πανθρακικός Β’ – Ροδόπη 87′ (Ανδρεόπουλος)

Κυριακή 23/11, 10:30: Πανθρακικός Α’ – Σπάρτακος Α’

Κυριακή 23/11, 11:30: Σπάρτακος Β’ – Σπάρτακος Γ’

Κυριακή 23/11, 12:30: ΠΑΟΚ Δοκού – ΠΑΟΚ

Κυριακή 23/11, 13:30: ΠΑΟ – Φιλία

Πρωτάθλημα ProJunior ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Κυριακή 23/11, 10:30: Σπάρτακος Β’ – Σπάρτακος Γ’

Κυριακή 23/11, 11:30: ΠΑΟΚ Ιάσμου – Πανθρακικός Β’

Κυριακή 23/11, 12:30: ΠΑΟ – ΠΑΟΚ Β’

Κυριακή 23/11, 13:30: Πανθρακικός Α’ – ΠΑΟΚ Α’

Πρωτάθλημα Bambini ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 22/11, 13:00: Σπάρτακος – Πανθρακικός Α’

Σάββατο 22/11, 13:00: ΠΑΟΚ Β’ – ΠΑΟΚ Α’

Материалы по теме:

Ανακοινώθηκε η πρώτη επίσημη μεταγραφή του ΑΟ Ξάνθης! Η ανακοίνωση της ΠΑΕ και το νούμερο που επέλεξε να φορά!
Επισημοποιήθηκε η πρώτη μεταγραφή του ΑΟ Ξάνθης, μετά την μετονομασία της (θυμηθείτε ΕΔΩ), με τους Ξανθιώτες να ανακοινώνουν την μεταγραφή του Ισπανού μέσου Πάμπλο ...
Γ’ Εθνική: Τρίτη ομάδα σε 6 μήνες για τον πρώην στόπερ του Πανθρακικού και νυν προπονητή Σταύρο Βαγγελόπουλο
  Στον Ολυμπιακό Κυμίνων αντικαθιστώντας τον Γιώργο Νασιόπουλο, θα συνεχίσει την προπονητικη του καριέρα ο πρωην στοπερ Πανθρακικού και Ηρακλή Σταύρος Βαγγελόπουλος που αποχώρησε από ...
Γ’ Εθνική: Μεγάλο διπλό των Προσκυνητών επί του “πελάτη” Μέγα Αλέξανδρου Καρπερής στις Σέρρες
  Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε η νέα χρόνια για την νεανική Δόξα Προσκυνητών που επικράτησε στην "γούρικη" Ηράκλεια Σερρών για τις ομάδες της Ροδόπης ...
Οριστικό ΤΕΛΟΣ ο Ίασμος! Έστειλε χαρτί στην ΕΠΟ να ΜΗΝ περιληφθεί στην κλήρωση της Γ’ Εθνικής
Σβήνεται οριστικά από τον ποδοσφαιρικό χάρτη τουλάχιστον για την προσεχή σεζόν ο νταμπλούχος της ΕΠΣ Θράκης Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου. Η ομάδα που πέρυσι κατέκτησε πρωτάθλημα ...
Γ’ Εθνική: Πέταξε ψηλά ο Αετός στο Οφρύνιο χωρίς να μπορεί να τον ακολουθήσει αυτός της Δόξας Νέου Σιδηροχωρίου
  Ένα πολύ κακό παιχνιδι πραγνατοποίησε μετά από καιρό η Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου που ηττήθηκε εύκολα στο Οφρύνιο από τον Αετό Ορφανού με 3-1. Όλα κρίθηκαν ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here