ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Τα αποτελέσματα του παιδικού πρωταθλήματος και οι βαθμολογίες

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα του Παιδικού Πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΑΜΑΘ, ενώ παράλληλα ξεκίνησε και ο δεύτερος γύρος της Α’ Φάσης του Πρωταθλήματος.

Στον τρίτο όμιλο η Ε.Κ. Καβάλας συνεχίζει αήττητη, καθώς επικράτησε εύκολα της Χρυσούπολης εκτός έδρας, ενώ στη δεύτερη θέση ανέβηκε μόνη η Ασπίδα Ξάνθης που κέρδισε εύκολα τον Αρίωνα και εκμεταλεύτηκε το ρεπό του Αίαντα Κομοτηνής με τον καλύτερο τρόπο.

Στον τέταρτο όμιλο η Θύελλα Φερών πέτυχε σπουδαία εκτός έδρας νίκη επί της Ολυμπιάδας Αλεξανδρούπολης και βρίσκεται στην πρώτη θέση μαζί με τον Αλέξανδρο Αλεξανδρούπολης, που κέρδισε εντός έδρας τον ΓΑΣ Κομοτηνή.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η βαθμολογία στον τρίτο και στον τέταρτο όμιλο του πρωταθλήματος παίδων, όπου μετέχουν οι ομάδες της Θράκης:

 

3ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ  (8η αγωνιστική)

15/11   15:00   Κ.Γ. Ποταμουδίων   Ε.Κ. Ποταμουδίων – Ηρακλής Αγ. Ιωάννη 30-73

15/11   15:00   Κ.Γ. Χρυσούπολης  Χρυσούπολη – Ε.Κ. Καβάλας 44-63

15/11   15:00   Κ.Γ. Ευμοίρου        Ασπίδα Ξάνθης – Αρίων Ξάνθης 63-37

Ρεπό είχε ο Αίας Κομοτηνής

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Ε.Κ. Καβάλας 14

2. Ασπίδα Ξάνθης 12

3. Αίας Κομοτηνης 10 *

4. Αρίων Ξάνθης 9

5. Ηρακλής Αγ. Ιωάννη 9

6. Χρυσούπολη 8

7. Ε.Κ. Ποταμουδίων 7

* Με αστερίσκο οι ομάδες που έκαναν το ρεπό τους στο δεύτερο γύρο

** Χρυσούπολη και Αρίων Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 
4ος ΌΜΙΛΟΣ ΠΑΙΔΩΝ (8η αγωνιστική)

15/11   15:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Εθνικός Αλεξ/πολης – ΑΕ Κομοτηνής 61-45

15/11   15:00   Κ.Γ. Διδ/χου        Σπάρτακος Διδ/χου – Φιλία Ορεστιάδας 52-50

16/11   15:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Αλέξανδρος Αλεξ/πολης – ΓΑΣ Κομοτηνή 60-45

16/11   17:00   Κ.Γ. Αλεξ/πολης   Ολυμπιάδα Αλεξ/πολης – Θύελλα Φερών 38-39

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (ΜΕΤΑ ΤΗΝ 8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)

1. Θύελλα Φερών 15

2. Αλέξανδρος Αλεξ/πολης 15

3. ΓΑΣ Κομοτηνή 13

4. Φιλία Ορεστιάδας 12

5. Ολυμπιάδα Αλέξ/πολης 12

6. Σπάρτακος Διδ/χου 11

7. Εθνικός Αλεξ/πολης 10

8. ΑΕ Κομοτηνής 8

Материалы по теме:

Οι διαιτητές του αγώνα ΠΑΟΚ – Εθνικός
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης -  Ανακοινώθηκαν από τη διοργανώτρια αρχή του πρωταθλήματος οι διαιτητές για τον αγώνα ΠΑΟΚ - Εθνικός, ...
Νέο χατ τρικ με φανταστικά τέρματα για τον Εβρίτη επιθετικό του Ηρακλή Θέμη Μυλωνά (+video)
Μια ακόμη χρονιά στα πρωταθλήματα της Θεσσαλονίκης διαπρέπει ο εβρίτης επιθετικός του Ηρακλή Θέμης Μυλωνάς. Ο 16χρονος (γεννημένος 19/06/2002) Μυλωνάς που πέρυσι με την ομάδα ...
Η λίστα με τους 37 πιτσιρικάδες από τις ακαδημίες του Έβρου που επελέγησαν από την ΠΑΕ ΠΑΟΚ
  Από το προπονητικό καμπ του ΠΑΟΚ στο Διδυμότειχο ανακοινώθηκε η λίστα με τα ονόματα των 37 λιλιπούτειων ποδοσφαιριστών, ηλικίας από 8 ως 12 ετών, ...
Basket League: Στα ημιτελικά ο Δημήτρης Ερμείδης με το Λαύριο! Τα αποτελέσματα και η συνέχεια
Το Λαύριο του Ξανθιώτη γκαρντ Δημήτρη Ερμείδη και ο Παναθηναϊκός του πρώην προπονητή της ΑΕ Κομοτηνής Μιχάλη Ραχωβίτσα είναι οι δύο πρώτες ομάδες που ...
Γ’ Εθνικής: Αγιασμός στον Λεύκιππο Ξάνθης και τα τμήματα υποδομής του
Πραγματοποιήθηκε το βράδυ στο Κλειστό Γυμναστήριο «Φίλιππος Αμοιρίδης» ο αγιασμός των αγωνιστικών τμημάτων του Λεύκιππου ενόψει της έναρξης των αγωνιστικών υποχρεώσεων του αντρικού και ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here