Α2 Ανδρών: Όσα έγιναν στον αγώνα ΧΑΝΘ – ΓΕ Αλεξανδρούπολης

Ανταπόκριση από την Αλεξανδρούπολη: Ζαχαρίας Μπαλτζής

– Μεγάλη νίκη σημείωσε η ΓΕΑ στη Θεσσαλονίκη κόντρα στη ΧΑΝΘ με 1-3 σετ για την 5η αγωνιστική του 3ου ομίλου στην Α2 Ανδρών.

Η ομάδα από την Αλεξανδρούπολη ξεκίνησε δυνατά τον αγώνα και επικράτησε με 21-25 στο πρώτο σετ. Στο δεύτερο σετ οι γηπεδούχοι αντέδρασαν φθάνοντας στην κατάκτηση του με 25-20.

Το τρίτο σετ ανήκε αποκλειστικά στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι κέρδισαν άνετα με 17-25, ενώ στο τέταρτο σετ έχοντας πλέον και ψυχολογία οι Θρακιώτες επικράτησαν με 19-25.

Αναμφίβολα η ΓΕΑ πήρε ένα σημαντικό τρίποντο τόσο όσον αφορά το βαθμολογικό κομμάτι όσο και στο ψυχολογικό ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος.

Τα σετ: 21-25, 25-20, 17-25, 19-25

ΧΑΝΘ (Σδραυκάκης): Τερζόγλου Γ. Ντινόπουλος, Παραδεισάνος, Δάλλας, Οικονομίδης, Δαμβουνέλης, Πάντσιος (λ)

ΓΕΑ (Κρεούζης): Καβαρατζής, Μπουφίδης, Ζλατιλίδης, Αμαριαννάκης, Κυριακίδης, Γατέλας, Αρχοντούδης (λ)