ΕΠΣ Θράκης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Με τους αγώνες της 9ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία και της 7ης αγωνιστικής στην Α2 και στη Β’ κατηγορία συνεχίζονται τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης. Επίσης συνεχίζονται και τα πρωταθλήματα Παίδων, Προπαίδων, Junior, Projunior και Bambini.

Στην Α1 κατηγορία μεγάλο ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις που διεξάγονται σε Προσκυνητές και Μεσούνη, ενώ μένει να δούμε αν και αυτό το Σάββατο ο Ίασμος θα κατέβει να αγωνιστεί κανονικά ή αν θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα. Πάντως η ΕΠΣ Θράκης έχει επιβάλλει τιμωρία αφαίρεσης τεσσάρων βαθμών στην ομάδα του Ιάσμου.

Στην Α2 κατηγορία ενδιαφέρον παρουσιάζουν οι αναμετρήσεις που θα γίνουν σε Σάπες και Αρίσβη, ενώ στη Β’ Κατηγορίας το ενδιαφέρον πέφτει στις αναμετρήσεις που διεξάγονται σε Φύλακα, Κοπτερό και Αμάραντα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου:

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(9η αγωνιστική, Σάββατο 15/11, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Ιάσμου: Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Ελπίδα Σαπών

Γήπεδο Προσκυνητών: Δόξα Προσκυνητών – Δόξα Σώστη

Γήπεδο Κοσμίου: ΠΑΟΚ Κοσμίου – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

Γήπεδο Μίσχου: Αετός Μίσχου – Φιλία

Γήπεδο Μεσούνης: Αστέρας Αιγείρου – Ορφέας Ξυλαγανής

Ρεπό έχει ο Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(7η αγωνιστική, Σάββατο 15/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Μεσοχωρίου: Αναγέννηση Παγουρίων – Ορφέας Στρύμης

Γήπεδο Σαπών: Ηρακλής Σαπών – Αλανότοπος

Γήπεδο Εκτενεπόλ: Πόντος Κομοτηνής – Φανάρι

(7η αγωνιστική, Κυριακή 16/11, Ώρα 11:00)

Γήπεδο Αρίσβης: Τοξότες Αρίσβης – Προοδευτική Λυκείου

Γήπεδο Αμαξάδων: Ένωση Αμαξάδων – Αγιοχώρι

Γήπεδο Ν. Καλλίστης: Ν. Καλλίστη – Δόξα Γρατινής

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(7η αγωνιστική, Κυριακή 16/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Φύλακα: ΠΑΕ Ποντίων – Ελπίδες Κομοτηνής

Γήπεδο Ασωμάτων: Ένωση Ασωμάτων – Δόξα Κρωβύλης

Γήπεδο Φιλύρας: Φιλύρα – ΑΕ Κομοτηνής

Γήπεδο Μέγα Πιστού: Μέγα Πιστό – Δόξα Υφαντών

Γήπεδο Κοπτερού: Βιστωνίδα Κοπτερού – Κομψάτος Πολυάνθου

ΠΑΟΚ Ηφαίστου – Ατσάλι Αρχοντικών

Γήπεδο Αμαράντων: Λίσσος Λοφαρίου – Δοκός

Ρεπό έχει ο Μύστακας

 

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (5η Αγωνιστική, Σάββατο 15/11, 11:00)

Γήπεδο Σαπών: Ελπίδα Σαπών – ΠΑΕ Ποντίων

Δόξα Προσκυνητών – Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (5η Αγωνιστική, Κυριακή 16/11, 11:00)

Γήπεδο Ν. Σιδηροχωρίου: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξυλαγανής

Γήπεδο Μίσχου: Αετός Μίσχου – Δόξα Σώστη

Γήπεδο Παρασκευούδη: Πανθρακικός – Μ.Α. Ιάσμου

Γήπεδο Άλσους: Φιλία – Αστέρας Αιγείρου

 

Πρωτάθλημα Προπαίδων ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 15/11, 14:30: Πανθρακικός Β’ – Σπάρτακος

Σάββατο 15/11, 16:00: ΠΑΟΚ – ΠΑΟ

 

Πρωτάθλημα Junior ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Κυριακή 16/11, 10:30: Σπάρτακος Γ’ – Σπάρτακος Α’

Κυριακή 16/11, 11:30: Πανθρακικός Β’ – ΠΑΟ

Κυριακή 16/11, 12:30: ΠΑΟΚ Β’ – Σπάρτακος Β’

Κυριακή 16/11, 13:30: Φιλία – ΠΑΟΚ Δοκού

Κυριακή 16/11, 14:30: ΠΑΟΚ Α’ – Πανθρακικός Β’

 

Πρωτάθλημα ProJunior ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Κυριακή 16/11, 10:30: ΠΑΟ – ΠΑΟΚ Ιάσμου

Κυριακή 16/11, 11:30: Σπάρτακος Α’ – Πανθρακικός Α’

Κυριακή 16/11, 12:30: ΠΑΟΚ Β’ – Σπάρτακος Β’

Κυριακή 16/11, 13:30: Πανθρακικός Β’ – ΠΑΟΚ Α’

 

Πρωτάθλημα Bambini ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 15/11, 13:00: ΠΑΟΚ Β’ – Πανθρακικός Α’

Σάββατο 15/11, 13:00: Πανθρακικός Β’ – ΠΑΟΚ Α’

 

Материалы по теме:

ΕΠΣ Έβρου: Τρεις… τούρτες για την ΑΕ Διδυμοτείχου περιμένοντας τις Καστανιές
  Στα γήπεδο, αλλά με τρεις τούρτες γιόρτασαν τα γενέθλια τους την Παρασκευή οι παίκτες της ΑΕ Διδυμοτείχου Αλί Κοτζά και ο αρχηγός της ομάδας Χρήστος ...
Παραιτήθηκε από αντιδήμαρχος Κομοτηνής ο πρώην διαιτητής και νυν παρατηρητής Μανώλης Ταπαντζάς
  Η δηµοτική σύµβουλος της πλειοψηφίας Κατερίνα Ιωαννίδου είναι η νέα αντιδήμαρχος ∆ιοίκησης και Συντονισµού, μετά  την παραίτηση Μανώλη Ταπατζά από το αξίωµα του αντιδηµάρχου, ...
Κλήρωση Κυπέλλου Ελλάδος: Οι αντίπαλοι Ξάνθης και Πανθρακικού στην Β φάση
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης -  Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης στα Γραφεία της ΕΠΟ στην Αθήνα, παρουσία του προέδρου της ...
«Ξεχωρίζουν Λεβαδειακός, Ξάνθη, Ιωνικός και Παναχαϊκή, η άνοδος θα κριθεί στην ψυχή» αναφέρει ο Φώτης Κουτζαβασίλης
Ο Σερραίος τερματοφύλακας των Χανίων Φώτης Κουτζαβασίλης, με πολύ καλή παρουσία στα Πηγάδια που κράτησε το μηδέν για την ομάδα του, μίλησε στην ΕΡΤ ...
ΕΠΣ Ξάνθης: Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της Α’ Κατηγορίας
Ανταπόκριση από την Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης -  Με τις αναμετρήσεις της πέμπτης αγωνιστικής συνεχίστηκε το απόγευμα του Σαββάτου το πρωτάθλημα της Α' ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here