ΕΠΣ Θράκης: Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου σε όλες τις κατηγορίες

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Με τους αγώνες της 8ης αγωνιστικής στην Α1 κατηγορία και της 6ης αγωνιστικής στην Α2 και στη Β’ κατηγορία συνεχίζονται τα πρωταθλήματα της ΕΠΣ Θράκης.

Από την Α1 ξεχωρίζουν στο πρόγραμμα οι αναμετρήσεις που διεξάγονται στους Άγιους Θεόδωρους και στο Νέο Σιδηροχώρι, ενώ με αγωνία αναμένεται να δούμε τι θα συμβεί στο παιχνίδι του Ιάσμου, αν δηλαδή θα κατέβει η ομάδα του Μεγάλου Αλεξάνδρου ή αν θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα όπως έκανε και στο κύπελλο.

Στην Α2 Κατηγορία οι αναμετρήσεις που διεξάγονται στα γήπεδα του Φαναρίου και των Αρριανών παρουσιάζουν μεγάλο ενδιαφέρον, ενώ στη Β’ Κατηγορία ξεχωρίζουν τα παιχνίδια που διεξάγονται στα γήπεδα των Υφαντών, του Δοκού και των Αρριανών. Επίσης συνεχίζονται και τα πρωταθλήματα Παίδων, Προπαίδων, Junior, Projunior και Bambini.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου:

 

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(8η αγωνιστική, Σάββατο 8/11, Ωρα 15:00)

Γήπεδο Ιάσμου: Μεγας Αλέξανδρος Ιάσμου – Δόξα Σώστη

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Ελπίδα Σαπών

Γήπεδο Ν. Σιδηροχωρίου: Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών

Γήπεδο Ξυλαγανής: Ορφέας Ξυλαγανής – ΠΑΟΚ Κοσμίου

Γήπεδο Μεσούνης: Αστέρας Αιγείρου – Αετός Μίσχου

Ρεπό έχει η Φιλία Κομοτηνής

 

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(6η αγωνιστική, Σάββατο 2/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Κάλχα: Αλανότοπος – Αναγέννηση Παγουρίων

Γήπεδο Φαναρίου: Φανάρι – Ορφέας Στρύμης

Γήπεδο Αρριανών: Προοδευτική Λυκείου – Ηρακλής Σαπών

(6η αγωνιστική, Κυριακή 9/11, Ώρα 11:00)

Γήπεδο Αγιοχωρίου: Αγιοχώρι – Πόντος Κομοτηνής

Γήπεδο Γρατινής: Δόξα Γρατινής – Τοξότες Αρίσβης

Γήπεδο Ν. Καλλίστης: Ν. Καλλίστη – Ένωση Αμαξάδων

 

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΘΡΑΚΗΣ
(6η αγωνιστική, Κυριακή 9/11, Ώρα 15:00)

Γήπεδο Κρωβύλης: Δόξα Κρωβύλης – ΠΑΕ Ποντίων

Γήπεδο Παραδημής: ΑΕ Κομοτηνής – Ελπίδες Κομοτηνής

Γήπεδο Υφαντών: Δόξα Υφαντών – Ένωση Ασωμάτων

Γήπεδο Πολυάνθου: Κομψάτος Πολυάνθου – Φιλύρα

Γήπεδο Αρχοντικών: Ατσάλι Αρχοντικών – Μέγα Πιστό

Γήπεδο Δοκού: Δοκός – Βιστωνίδα Κοπτερού

Γήπεδο Αρριανών: Μύστακας – Λίσσος Λοφαρίου

Ρεπό έχει ο ΠΑΟΚ Ηφαίστου

 

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (Σάββατο 8/11, 11:00)

Γήπεδο Κοσμίου: ΠΑΟΚ Κοσμίου – ΠΑΕ Ποντίων

Γήπεδο Υφαντών: Δόξα Υφαντών – Δόξα Σώστη

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (Κυριακή 9/10, 11:00)

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος – Ελπίδα Σαπών

Γήπεδο Ξυλαγανής: Ορφέας Ξυλαγανής – Δόξα Προσκυνητών

Γήπεδο Ιάσμου: Μ.Α. Ιάσμου – Αετός Μίσχου

Αστέρας Αιγείρου – Πανθρακικός

 

Πρωτάθλημα Προπαίδων ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 8/11, 10:30: Σπάρτακος – Φιλία

Κυριακή 9/11, 14:30: Ελπίδα Σαπών – Πανθρακικός Β’

Κυριακή 9/11, 16:00: Πανθρακικός Α’ – ΠΑΟΚ

 

Πρωτάθλημα Junior – ProJunior ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 8/11, 12:00: Σπάρτακος Β’ – Ροδόπη 87′

Σάββατο 8/11, 12:00: ΠΑΟΚ Δοκού – Πανθρακικός Β’

Κυριακή 9/11, 10:30: Πανθρακικός Α’ – Σπάρτακος Γ’

Κυριακή 9/11, 10:30: Σπάρτακος Α’ – ΠΑΟΚ Β’

Κυριακή 9/11, 11:30: Σπάρτακος Α’ – ΠΑΟΚ Β’

Κυριακή 9/11, 11:30: Πανθρακικός Α’ – Πανθρακικός Β’

Κυριακή 9/11, 12:30: ΠΑΟΚ Α’ – Φιλία

Κυριακή 9/11, 12:30: Σπάρτακος Β’ – ΠΑΟΚ Ιάσμου

Κυριακή 9/11, 13:30: ΠΑΟ – Ελπίδα Σαπών

Κυριακή 9/11, 13:30: ΠΑΟΚ Α’ – ΠΑΟ

 

Πρωτάθλημα Bambini ΕΠΣ Θράκης (Όλοι οι αγώνες στα Γήπεδα της ΕΠΣ Θράκης στο Ραδιοφωνικό Σταθμό)

Σάββατο 8/11, 13:00: Σπάρτακος – ΠΑΟΚ Β’

Σάββατο 8/11, 13:00: Πανθρακικός Α’ – Πανθρακικός Β’

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here