Ήττα της Κ15 του Πανθρακικού από τη Βέροια

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

Άλλη μια ήττα γνώρισε η ομάδα Κ15 του Πανθρακικού από την αντίστοιχη της Βέροιας με 2-3 σήμερα το μεσημερι στο γηπεδο της Μεσούνης.

Η ομάδα του Ζόραν Στοίνοβιτς ξεκίνησε πολύ καλά και στο 10′ προηγήθηκε με όμορφο σούτ του Πατσιώρα, για να ισοφαρίσουν οι φιλοξενουμενοι 6 λεπτα αργότερα στο 16′ με τον Καισίδη. Μολις στο 2 λεπτο του β’ ημιχρονου στο 47′ ο Φωτόπουλος με ενα εξαιρετικό τέρμα έκανε το 1-2 για τους ημαθιώτες, ενώ στο 70′ απο ενα αμυντικό λάθος του Πανθρακικού ο Καισιδης ξανά εκανε το 1-3. Άμεση απάντηση για τον Πανθρακικό στο επόμενο λεπτό με τον Πασχαλίδη απο πλάγια με σουτ βολίδα που μείωσε σε 2-3, όμως παρά την πίεση που άσκησαν οι “πρασινοι” δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

ΠANΘΡΑΚΙΚΟΣ Κ15: Αραμπατζής (λ.τ 77′ Μπόμπολας), Βλαχόπουλος, Στοινοβιτς, Τζιαφαλας, Καμπουρίδης, Αλμετζίδης, Γιαννακόπουλος, Πατσιώρας, Παχούμης, Πασχαλίδης, Αλιζ

ΒΕΡΟΙΑ Κ15: Βενετίδης, Κιουτσούκης, Χρηστόπουλος, Ταλαίπορος, Καγκελίδης, Τζιορας, Τρούπκος, Πετρούσης, Καισίδης, Παπαντωνίου, Φωτόπουλος