ΕΠΣ Θράκης: Oι διαιτητές των αγώνων του Σαββατοκύριακου

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Ανακοινώθηκαν από την ΕΠΣ Θράκης οι διαιτητικές τριπλέτες για την τρίτη αγωνιστική της Α1 Ερασιτεχνικής Κατηγορίας και την δεύτερη αγωνιστική της Α2 και της Β’ Κατηγορίας, καθώς και για την πρεμιέρα του παιδικού πρωταθλήματος. Αξίζει να σημειωθεί πως δεν έχει οριστεί ακόμα έδρα για την αναμέτρηση ΠΑΟΚ Ηφαίστου – Ελπίδες Κομοτηνής.

Η Α1 Ερασιτεχνική συνεχίζεται με την 3η αγωνιστική και τις δύο πρωτοπόρες ομάδες να δοκιμάζονται μακριά από την έδρα τους σε αξιόλογους αντιπάλους. Η Δοξα Προσκυνητων με 6 βαθμούς δοκιμάζεται στην παντα υπολογισιμη ομαδα του Σπαρτακου Αγιων Θεοδωρων που εχει μολις ένα βαθμο ενώ στον Σώστη παίζουν και οι Σάπες, που έχουν την καλύτερη επίθεση με 5 τέρματα αλλά και την καλύτερη άμυνα με μόλις ένα παθητικό.

Αξιόλογο παιχνίδδι αναμένεται να γίνει και στην έδρα του Ιάσμου, που τόσα πολλά ακούστηκαν πριν 20 μέρες αλλά συνεχίζει με τον Μεμέτ Μεμέτ να τραβά τον γολγοθά μόνος του, όσο αντέξει. Οι περσινοί πρωταθλητές με μια νίκη και μια ισοπαλία στις πρώτες δύο αγωνιστικές, υποδέχεται τον Αστέρα Αιγείρου που κέρδισε στον Κόσμιο πριν δύο εβδομάδες.  Στην Ξυλαγανή ο Ορφέας που δεν έχει βαθμό υποδέχεται τον Αετό Μίσχου που έχει έναν πόντο και τέλος, στο γήπεδο του Άλσους, η νεοφώτιστη Φιλία που έχει ένα βαθμό αλλά έχει παρουσιάσει καλά στοιχεία υποδέχεται τον ΠΑΟΚ Κοσμίου που δεν έχει πόντο ακόμα στο πρωτάθλημα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές ανά κατηγορία:

 

A1 Ερασιτεχνική ΕΠΣ Θράκης (3η αγωνιστική, Σάββατο 11/10, Ωρα 16:00)

Γήπεδο Ιάσμου: Μ.Α.Ιάσμου – Αστέρας Αιγείρου (Τσιαβδαρίδης – Μπαλάφας, Πολυχρονίδης)

Γήπεδο Ξυλαγανής: Ορφέας Ξυλαγανής – Αετός Μίσχου (Δρούζας – Γκιόσης, Σαρίδης)

Γήπεδο Άλσους: Φιλία – ΠΑΟ Κοσμίου (Χαμαλίδης – Καρακασίδης, Δανδανίδης)

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – Δόξα Προσκυνητών (Ρόϊδος – Μωραΐτης, Σαμουρκασίδης)

Γήπεδο Σώστη: Δόξα Σώστη – Ελπίδα Σαπών (Χαρίτσης – Δημητριάδης, Τζιώτζος)

Ρεπό έχει η Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου

 

A2 Ερασιτεχνική ΕΠΣ Θράκης (2η αγωνιστική, Σάββατο 11/10, Ωρα 16:00)

Γήπεδο Γρατινής: Δόξα Γρατινής – Αναγέννηση Παγουρίων (Λιόντος – Κοτσαρίδης, Ντοσίδης)

Γήπεδο Ν. Καλλίστης: Ν. Καλλίστη – Αγιοχώρι (Ανδρεόπουλος – Γιασάρης, Ζηλούδης)

Γήπεδο Αμαξάδων: Ένωση Αμαξάδων – Προοδευτική Λυκείου (Μπερμπέρ – Παπαδόπουλος, Μουμίν)

A2 Ερασιτεχνική ΕΠΣ Θράκης (2η αγωνιστική, Κυριακή 12/10, Ωρα 11:00)

Γήπεδο Αρίσβης: Τοξότες Αρίσβης – Φανάρι (Τσιαβδαρίδης – Μπερμπέρ, Τανανάκη)

Γήπεδο ΕΚΤΕΝΟΠΟΛ: Πόντος Κομοτηνής – Αλανότοπος (Χαρίτσης – Βόγλης, Παπαδόπουλος)

Γήπεδο Στρύμης: Ορφέας Στρύμης – Ηρακλής Σαπών (Κακουλίδης – Βασιλείου, Πολυχρονίδης)

 

Β’ Ερασιτεχνική ΕΠΣ Θράκης (2η αγωνιστική, Κυριακή 12/10, Ωρα 16:00)

Γήπεδο Αρίσβης: Ατσάλι Αρχοντικών – ΠΑΕ Ποντίων (Δρακίδης – Μωραΐτης, Σαχίνη)

Γήπεδο Δοκού: Δοκός – Κομψάτος Πολυάνθου (Χούσκογλου – Χαραλαμπόπουλος, Μιχαηλίδης)

Γήπεδο Αρριανών: Μύστακας – ΑΕ Κομοτηνής (Παπαγεωργίου – Κοτσαρίδης, Δάρας)

Γήπεδο Αμάραντων: Λίσσος Λοφαρίου – Δόξα Κρωβύλης (Σαμουρκασίδης – Καραγεωργίου, Τσιλφίδου)

ΠΑΟΚ Ηφαίστου – Ελπίδες Κομοτηνής (Χαμαλίδης – Δεδικούδης, Καραγιάννης)

Γήπεδο Κοπτερού: Βιστωνίδα Κοπτερού – Ένωση Ασωμάτων (Ρόϊδος – Ανδριέλος, Μουμίν)

Γήπεδο Μέγα Πιστού: Μέγα Πιστό – Φιλλύρα (Δανδανίδης – Γιασάρης, Καραγκιόζης)

Ρεπό έχει η Δόξα Υφαντών

 

Παιδικό πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (1ος Όμιλος, 1η Αγωνιστική, Κυριακή 12/10, 11:00)

Γήπεδο Σαπών: Ελπίδα Σαπών – Δόξα Ν. Σιδηροχωρίου (Καραγεωργίου – Ανδριέλος, Παπαϊωάννου)

Γήπεδο Κοσμίου: ΠΑΟ Κοσμίου – Δόξα Προσκυνητών (Μιχαηλίδης – Δανδανίδης, Τσιλφίδου)

Γήπεδο Αγ. Θεοδώρων: Σπάρτακος Αγ. Θεοδώρων – ΠΑΕ Ποντίων (Παπαδόπουλος – Δεδικούσης, Παντικίδης)

Ρεπό έχει ο Ορφέας Ξυλαγανής

Παιδικό Πρωτάθλημα ΕΠΣ Θράκης (2ος Όμιλος, 1η Αγωνιστική, Κυριακή 12/10, 11:00)

Γήπεδο Μίσχου: Αετός Μίσχου – Φιλία (Ντοσίδης – Μουμίν, Καραγκιόζης)

Γήπεδο Υφαντών: Δόξα Υφαντών – Πανθρακικός (Ζηλούδης – Βόγλης, Κορομπέλης)

Γήπεδο Ιάσμου: Μ.Α. Ιάσμου – Δόξα Σώστη (Δάρας – Σαμουρκασίδης, Σαχίνη)

Ρεπό έχει ο Αστέρας Αιγείρου

Материалы по теме:

Super League: Επέστρεψαν οι διεθνείς αλλά δεν θα έχει 4 λόγω τραυματισμών και καρτών η Ξάνθη στη Λαμία
Με ανάλυση βίντεο και επισημάνσεις από το προπονητικό επιτελείο σε θέματα τακτικής ξεκίνησε το πρωινό της Πέμπτης για την Ξάνθη. Η ξανθιώτικη ομάδα μετράει ...
Οι διαιτητές στους πρώτους δύο τελικούς Ολυμπιακού – Εθνικού
Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης -  Ανακοινώθηκαν οι διαιτητές που θα σφυρίξουν τους πρώτους δύο τελικούς της Volley League ανάμεσα στον Ολυμπιακό και ...
Super League: Ανακοινώθηκε ο Δημήτρης Παπαδόπουλος από τον Παναιτωλικό και προπονήθηκε με τη νέα του ομάδα
  Ο πρωην φορ του Πανθρακικού Δημήτρης Παπαδόπουλος είναι και επίσημα ποδοσφαιριστής του Παναιτωλικού καθώς βρέθηκε στο Αγρίνιο, υπέγραψε το νέο του συμβόλαιο και προπονήθηκε ...
Super League: Σταθερός όταν χρειάστηκε ο Λοντίγκιν στην λευκή ισοπαλία του ΠΑΣ Γιάννινα στη Λαμία
Ισόπαλοι με σκορ 0-0 έμειναν Λαμία και ΠΑΣ Γιάννινα στην πρωτεύουσα της Φθιώτιδας στα πλαίσια της 24ης αγωνιστικής της Super League 1. Βασικός κάτω από ...
ΕΠΣ Θράκης: Η κορυφαία ενδεκάδα του πρωταθλήματος σύμφωνα με τον Παναγιώτη Τσιμπουργκένη της Δόξας Σώστη
  Το ThrakiSportS την περασμένη εβδομάδα διεξήγαγε μια ψηφοφορία για την ανάδειξη της κορυφαίας ενδεκάδας του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Θράκης. Μετά την προεπιλογή των παικτών από ...

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here