Ο Κιοτζένης της ΕΠΣ Ξάνθης στο θεσσαλικό ντέρμπι Ολυμπιακός Βόλου – Λάρισα

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Παναγιώτης Τζαμπαζλής

–  Ο Ευάγγελος Κιοτζένης που πρόσφατα μετακόμισε από την ΕΠΣ Καβάλας στην ΕΠΣ Ξάνθης, αφού άλλωστε στην Ξάνθη υπηρετεί στο αστυνομικό σώμα, ορίστηκε από την Επιτροπή Διαιτησίας και τον νέο αρχιδιαιτητή Χιου Ντάλας να είναι τέταρτος διαιτητής στο σημαντικότερο παιχνίδι των επαναληπτικών της πρώτης φάσης του Κυπέλλου, αυτό ανάμεσα σε Ολυμπιακό Βόλου και Λάρισα.

Ουσιαστικά θα είναι αναπληρωματικός του Δημήτρη Στυλιάρα του Συνδέσμου Αιτωλακαρνανίας, ενός αξιολογημένου διαιτητή που τοποθετήθηκε για να βγάλει τα κάστανα από την φωτιά στο συγκεκριμένο παιχνίδι που μαγνητίζει τα βλέμματα των ποδοσφαιρόφιλων στην Θεσσαλία.

Από εκεί και πέρα, δεν έχει οριστεί άλλος θρακιώτης διαιτητής σε αυτά τα παιχνίδια του κυπέλλου, υπάρχουν όμως θρακιώτες παρατηρητές. Συγκεκριμένα ο κομοτηναίος Τάσος Ντοσίδης θα είναι παρατηρητής στην αναμέτρηση των Σερρών ανάμεσα σε Εθνικό Γαζώρου και Αναγέννηση Καρδίτσας, ενώ ο εβρίτης Γιάννης Στρατούδης στην αναμέτρηση της Θεσσαλονίκης ανάμεσα σε Αγροτικό Αστέρα και Αιγινιακό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των επαναληπτικών αγώνων και οι διαιτητές:

Αναλυτικά:

Παρασκευή (12/9)

17.00: Λαμία-Ηρακλής
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)
Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Τσιαμπάζης (Κοζάνης)
4ος: Ζούγρας (Κοζάνης)

18.00: Φωκικός-ΑΕΚ
Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)
Βοηθοί: Συνιοράκης (Πειραιά), Μήταρης (Ανατολικής Αττικής)
4ος: Σωσώνης (Φδιώτιδας)

20.30: Ολυμπιακός Βόλου-ΑΕΛ
Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)
Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Μαγιάννης (Άρτας)
4ος: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Σάββατο 13/9

16.30: Φωστήρας-Αχαρναϊκός
Διαιτητής: Παναγιωτόπουλος (Αιτωλοκαρνανίας)
Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτωλοκαρνανανίας), Καλαμπόκης (Αιτωλοκαρνανανίας)
4ος: Φώτης (Ευβοίας)

16.30: Επισκοπή-Ηρακλής Ψαχνών
Διαιτητής: Παπαγεωργίου (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαμοίλης (Αθηνών), Ντάλλας (Αθηνών)
4ος: Ντοκάκης (Χανίων)

17.00: Απόλλων Σμύρνης-Καλλιθέα
Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Μπετσόγλου (Κορινθίας)
4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Κυριακή (14/9)

16.30: Άλιμος-ΑΟ Χανιά
Διαιτητής: Τζοβάρας (Φθιώτιδας)
Βοηθοί: Δοσκόρης (Φθιώτιδας), Δουδούμης (Φθιώτιδας)
4ος: Μιχαηλίδης (Βοιωτίας)

16.30: Πανηλειακός-Παναχαϊκή
Διαιτητής: Ρατσιάτος (Αργολίδας)
Βοηθοί: Νενεκούμης (Αργολίδας), Καραγιώργος (Αργολίδας)
4ος: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

16.30: Παναιγιάλειος-Ερμιονίδα
Διαιτητής: Καριοφύλλης (Πειραιά)
Βοηθοί: Κοτζαμανίδης (Πειραιά), Σγάντζος (Πειραιά)
4ος: Μπλούνας (Φθιώτιδας)

16.30 Εθνικός Γαζώρου-Αναγέννηση Καρδίτσας
Διαιτητής: Σκούλας (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Πετρόπουλος (Θεσσαλίας), Κατσικογιάννης (Μεκεδονίας)
4ος: Αγγελάκης (Μακεδονίας)

16.30: Τύρναβος – Πιερικός
Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Κουρέντας (Τρικάλων), Βαφειάδης (Καρδίτσας)
4ος: Τίκας (Καρδίτσας)

16.30: Αγροτικός Αστέρας – Αιγινιακός
Διαιτητής: Μπαλατσούκας (Θεσπρωτίας)
Βοηθοί: Καραλής (Ηπείρου), Γεωργάκης (Ηπείρου)
4ος: Ρούσσος (Πρέβεζας)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here