143 οι μεταγραφές των ομάδων της Α’ ΕΠΣ Ξάνθης! Διαβάστε όλα τα ονόματα…

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Ολοκληρώθηκε η μεταγραφική περίοδος για τις ομάδες της Α’ κατηγορίας της ΕΠΣ Ξάνθης, που και το φετινό καλοκαίρι κινήθηκαν δυναμικά στο μεταγραφικό παζάρι ολοκληρώνοντας συνολικά 143 μεταγραφές! Το ThrakiSportS, μια εβδομάδα πριν την έναρξη του τοπικού πρωταθλήματος, συνοψίζει όλες τις κινήσεις που έγιναν το φετινό καλοκαίρι. 

Η «πρωταθλήτρια» των μεταγραφών αναδείχτηκε η νεοφώτιστη ομάδα του Ορφέα 2005 που ολοκλήρωσε συνολικά 21 μεταγραφές, ενώ ιδιαίτερη αίσθηση προκαλεί πως οι περσινοί τρείς πρώτοι της βαθμολογίας Άρης Αβάτου, Αναγέννηση Θαλασσιάς και Ορφέας Ξάνθης προχώρησαν σε διψήφιο αριθμό παικτών που αποκτήθηκαν. 

Πολύ διαφορετικές σε σχέση με πέρσι θα παρουσιαστούν Ασπίδα Ξάνθης, Ερμής Μάνδρας, Ηρακλής Ζυγού και Παύλος Μελάς Κουτσού. Σε λίγες κινήσεις προχώρησαν Βιστωνίδα, Αστέρας Μαγικο και Εχίνος Σπορ , ενώ προσεκτικά κινήθηκαν και οι τρείς έτεροι νεοφώτιστοι της κατηγορίας Ελπίς Γενισέας, Θράκης Συδινής και Ελπίς Σουνίου.

Αναλυτικά όλες οι μεταγραφές των ομάδων της Α’ κατηγορίας.

1) Άρης Αβάτου
Μάριος Χατζηγεωργίου από Κεραυνό Πέρνης
Εμιν Εμίνογλου από Κεντητή
Χρήστος Βαρελάς από Ακαδημία Ολυμπιακού Ξάνθης
Βασίλης Μπριζολάκης από Ακαδημία Ολυμπικού Ξάνθης
Σταύρος Παρσαντανιάν από Αναγέννηση Θαλασσιάς
Γιάννης Χριστοφορίδης από Αναγέννηση Θαλασσιάς
Σωτήρης Ελευθεριάδης από Νέστο Χρυσούπολης
Φίλιππος Τζομυάδης από Κεραμωτή
Μάριος Τζορμπατζίδης από Ασπίδα Ξάνθης
Δαυίδ Παπαδόπουλος από Ακαδημία Ολυμπιακού Ξάνθης
Χρήστος Λαζαρίδης από Έβρο Σουφλίου
Γαβριήλ Ευθυμιάδης από Ζενίτ Τσέσλαβ(Τσεχία)
Στάθης Ντζομιάδης από Ασπίδα Ξάνθης
Αντώνης Κοντομιχάλης από Ασπίδα Ξάνθης
Παναγιώτης Γιαννακούδης από Κεσσάνη Ερασμίου
Μπάμπης Κυριαζίδης από Ασπίδα Ξάνθης
Μπαϊράμ Βελήογλου από ομάδα της Γερμανίας

2) Αναγέννηση Θαλασσιάς
Πέτρος Σαρηγιαννίδης από Νέστο Χρυσούπολης
Βασίλης Στεπανιάν από Άρη Ακροποτάμου
Γιώργος Κουτρότσιος από Ασπίδα Ξάνθης
Παναγιώτης Βασιλειάδης από Ασπίδα Ξάνθης
Γιάννης Λεοντίδης από Ασπίδα Ξάνθης
Σεργκέι Σνιμσνίκοφ από Κεραμωτή
Στέλιος Τζαρτάκης από Θράκη Γραβούνας
Τάσος Σαββίδης από Αετό Τοξοτών
Γιάννης Ιωαννίδης από Αετό Τοξοτών
Χρήστος Σταύρου από Α.ΠΟ.Ξ.
Θόδωρος Σαρόγλου  από Αετό Τοξοτών

3) Ορφέας Ξάνθης
Κοράη Κισα Ομέρ από ομάδα της Θεσσαλονίκης
Μουτούς Τζοσκούν από Εθνικό Κιμμερίων
Νίκος Μόσχος από Νέστο Χρυσούπολης
Ονούρ Καρά Αλί από Ακαδημία Ορφέα Ξάνθης
Σταύρος Βασιλειάδς από Κεραυνό  Πέρνης
Τζαμπαζ Χακή από Αστέρα Μαγικού
Οκάν Μεκερά από Ακαδημία Ορφέα
Γιάννης Παπαβασιλείου από ομάδα Χαλκιδικής
Μουμιν Ημίτ από ομάδα της Κρήτης
Τουργκάι Χαλίλ Ογλού από ομάδα της Κρήτης
Πάρις Πεχλιβάνης από Ηρακλή Ν. Ζυγού

4) ΑΟ Βιστωνίδα
Μιχάλης Κιαχίδης από Αστέρα Μαγικού
Θόδωρος Γιαπουντζής από Ερμή Μάνδρας
Απόστολος Κομήτης από Ερμή Μάνδρας
Αντώνης Μακράκης από Θράκη Συδινής
Γιάννης Μίχογλου από Ορφέα Ξάνθης

5) Ερμής Μάνδρας
Γιάννης Ζώης από Λιμενάρια Θάσου
Νίκος Καλαμάρης από Καβάλα
Στράτος Κωσταντινίδης από Άρη Πετεινού
Κώστας Μπουρλόγλοτ από ΑΟ Βιστωνίδα
Χρήστος Μαλαδένης από Ατρόμητο Χρύσας
Τάσος Κουμουλίδης από Ασπίδα Ξάνθης
Πάρις Πασβάντης από Ορφέα 2005
Βασίλης Αρβανιτίδης από ΑΕΚ Κυψέλης
Δημήτρης Κυριακούδης από Ορφέα 2005

6) Ασπίδα Ξάνθης
Σπύρος Μπεδρελίδης από Κόσυνθο 2005
Νίκος Καλογερόπουλος από Κόσυνθο 2005
Γιώργος Δημόπουλος από Ατρόμητο Χρύσας
Μάνος Μπατζακίδης από Ατρόμητο Χρύσας
Γιώργος Σαμπανίδης από Άρη Αβάτου
Κώστας Σερνισλίδης από ΑΟ Βιστωνίδα
Γιάννης Μπίκος από ομάδα της Κρήτης
Παντελής Ντούτσης με ελεύθερη μεταγραφή
Παναγιώτης Χατζηνίκος από Κεραμωτή
Χάρης Κάτσης από Αστέρα Μαγικού
Ζαφείρης Παγωνίδης από Άρη Αβάτου
Δημήτρης Μωϋσίδης από Αστέρα Μαγικού
Στέφανος Μοσχόβης από Κόσυνθο 2005
Ηλίας Φεταχίδης από ομάδα της Σάμου
Δημήτρης Πουρναράκης από ΑΕΚ Κυψέλης
Σεραφείμ Δογανίδης από Πανδραμαϊκό

7) Παύλος Μελάς Κουτσού
Βασίλης Γκιαουράκης από Ερμή Μάνδρας
Ηλίας Τσαπανίδης από Α.Ε. Ποντίων Ευμοίρου 
Αχιλλέας Παπαδόπουλος από Σάππες
Δημήτρης Αβραμίδης από Άρη Πετεινού
Γιώργος Γκορόγιας από Κεραυνό Λευκόπετρας
Δημήτρης Σίμος από Ασπίδα Ξάνθης
Τανσού Χαλίλ από Σήμαντρα
Αρσένης Λαζαρίδης με ελεύθερη μεταγραφή
Δημήτρης Δημάκηςαπό Ελπίς Σουνίου
Αλέξης Πορφυράκης από Δορίσκο
Γιώργος Μαλαδένης από  Ηρακλή Ζυγού

8) Αστέρας Μαγικού
Φώτης Πεχλιβάνης από Ακαδημία Ελπίδες Ξάνθης
Γιώργος Σπανός από Κ17 Skoda Ξάνθη
Μιχάλης Μελισσόπουλος από ομάδα Θεσσαλονίκης
Σιράκ Τζουνέι από Εθνικό Κιμμερίων
Γαβριήλ Καμπουρίδης από Νέστο Χρυσούπολης
Πρόδρομος Πολυμερίδης από  ΑΕ Διδυμοτείχου
Μαρίνος Ψωμάς από ΑΠΟΞ Ραιδεστός
Ταμέρ Καραοσμάν από Εθνικό Κιμμερίων
Κώστα Γκίννης από ΑΠΟΞ Ραιδεστός
Κώστας Βίττης από ΑΠΟΞ Ραιδεστός

9) Εχίνος Σπορ
Αλεξάντερ Σίφτεφ από Ζλάτογκραντ
Σαμπρί Μποασή από Εθνικό Κιμμερίων
Αλτάν Καντρί από Π. Χρύσα
Κενάν Ραμαδάν από Π. Κατράμιο
Μουμίν Αλισάν από Α.Ε. Ξάνθης

10) Ηρακλής Ν. Ζυγού
Θόδωρος Ιωσηφίδης από Ατρόμητο Χρύσας
Τάσος Μπουναρτζής από Κ17 Skoda Ξάνθη
Γιάννης Ισκελής από Παύλο Μελά Κουτσού
Βασίλης Κοκκαλίδης από ΑΟ Βιστωνίδα
Οδυσσέας Παπαστεφάνου από Παύλο Μελά Κουτσού
Γιώργος Σερνεσλίδης από Α.ΠΟ.Ξ
Λάζαρος Καλτσίδης από Άρη Πετεινού
Κώστας Κελέσης από Α.ΠΟ.Ξ
Χάρης Ευφραιμίδης από ομάδα της Σάμου
Δημήτρης Τσιβαρτζίδης από ΑΟ Μαίστρου
Γιάννης Δάρδας από Άρη Πετεινού
Αλέξης Πανερής από Ορφέας 2005

11) Ελπίδα Γενισέας
Γιάννης Καραγιάννης από Απόλλων Χρυσοχωρίου
Μάκης Σιδεράς από Ερμή Μάνδρας
Μανώλης Γκατζάκης από Ερμή Μάνδρας
Τάσος Αρβανιτίδης από Ηρκαλή Ζυγού
Ιορδάνης Ζωσιμίδης από Ορφέα Ξάνθης

12) Θράκη Συδινής
Φώτης Χατζηπαπαδόπουλος από Ερμή Μάνδρας
Στέφανος Λαμπάκης από Κ17 Πανθρακικού
Στέλιος Αβραμίδης από Ακαδημία  Ελπίδες Ξάνθης,
Γιάννης Τσακμάκης από Ακρίτα Καστοριάς
Εδουάρδος Σταυράκης από ομάδα της Χίου
Τάσος Τζικάκης από Καλλίστη

13) Ένωση Ελπίς Σουνίου
Αντώνης Χατζίκος από Ορφέα 2005
Χρήστος Πρόϊος από ομάδα της Σάμου
Άκης Αμυγδαλάς από Ελπίς Γενισέας
Νίκος Χούπτερης από Αναγέννηση Θαλασσιάς

14) Ορφέας 2005
Λευτέρης Αβραμίδης  Ασπίδα Ξάνθης
Θοδωρής Χατζημωϋσιάδης  Αναγέννηση Θαλασσιάς
Αντώνης Χατσικίδης  Κόσυνθος 2005
Τζιχάν Τοπ Εθνικός Κιμμερίων
Στέλιος Χατζηιωαννίδης Ορφέας Ξάνθης
Ερτζάν Αζίζ Π. Κατράμιο
Φώτης Αναγνώστου Αναγέννηση Θαλασσιάς
Κώστας Μιχαηλίδης Κεραμωτή
Ισά Μεβλάν από ομάδα της Λιβαδειάς
Γιώργος Μιχαλούδης ΑΕΚ Κυψέλης
Ανέστης Ναθαναηλίδης Ορφέα Ξάνθης
Βλαδίμηρος Αδαμίδης Ορφέας Ξάνθης
Λάζαρος Ζουμπούλογλου Α.ΠΟ.Ξ
Παντελής Στούπας από ομάδα της Κατερίνης
Νίκος Καλλίδης από Ορφέα Ξάνθης
Γιώργος Μπασινάς από ομάδα της Χαλκίδας
Θωμάς Καμπράνης από ομάδα της Θεσσαλονίκης
Εϊχάν Μπιμπέρ από Ορφέα Ξάνθης
Μωυσής Ιωαννίδης από Παράδειο Καβάλας
Λουκμάν Εμπλιούκ Ακαδημία Ορφέα Ξάνθης
Σεζέρ Τσιτάκ πρώτη εγγραφή

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here