ΕΚΑΣΑΜΑΘ: Όλο το πρόγραμμα της Α’ Kατηγορίας Ανδρών

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Γιάννης Παπαδόπουλος

–  Πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης στα γραφεία της ΕΚΑΣΑΜΑΘ στην Κομοτηνή και η κλήρωση του Πρωταθλήματος Ανδρών της Α’ Κατηγορίας, με τη συμμετοχή 9 ομάδων χωρισμένων σε δύο ομίλους, αφού αποφασίστηκε να μην συμπληρωθεί το κενό που είχε δημιουργηθει.

Στον Α’ όμιλο συμμετέχουν οι σύλλογοι της Ανατολικής Μακεδονίας ΑΓΣ Ρούπελ Σιδηροκάστρου, ΜΓΣ Πανσερραικός, ΑΟ Σερρών και του ΣΑΚ Αστέρας Καβάλας.

Στο Β’ όμιλο (ουσιαστικά της Θράκης) συμμετέχουν οι ΓΣ Φιλία Ορεστιάδας, ΓΑΣ Θυελλα Φερών, ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΑΕ Κομοτηνής και ΓΑΣ Αρίων Ξάνθης.

Το πρωτάθλημα θα αρχίσει το Σάββατο 1 Νοεμβρίου. Οι 3 πρώτες ομάδες κάθε ομίλου θα παίξουν στο γκρουπ ανόδου (θέσεις 1-6) και οι υπόλοιπες στο γκρουπ παραμονής (θέσεις 7-9). Θα μεταφέρουν τα αποτελέσματα των μεταξύ τους αγώνων. Η πρωταθλήτρια θα ανέβει στη Γ’ Εθνική.

Αναλυτικά το πρόγραμμα του Β’ ομίλου (Θράκης) της ΕΚΑΣΑΜΑΘ έχει ως εξής:

 

1η αγωνιστική:

Φιλία Ορεστιάδας – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Θύελλα Φερών – ΑΕ Κομοτηνής

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

 

2η αγωνιστική:

ΑΕ Κομοτηνής – Φιλία Ορεστιάδας

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Αρίων Ξάνθης

Ρεπό: Θύελλα Φερών

 

3η αγωνιστική

Αρίων Ξάνθης – ΑΕ Κομοτηνής

Φιλία Ορεστιάδας – Θύελλα Φερών

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

4η αγωνιστική

Θύελλα Φερών – Αρίων Ξάνθης

ΑΕ Κομοτηνής – Εθνικός Αλεξανδρούπολης

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

 

5η αγωνιστική

Αρίων Ξάνθης – Φιλία Ορεστιάδας

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Θύελλα Φερών

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

 

6η αγωνιστική:

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Φιλία Ορεστιάδας 

ΑΕ Κομοτηνής – Θύελλα Φερών

Ρεπό: Αρίων Ξάνθης

 

7η αγωνιστική:

Φιλία Ορεστιάδας – ΑΕ Κομοτηνής 

Αρίων Ξάνθης – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 

Ρεπό: Θύελλα Φερών

 

8η αγωνιστική

ΑΕ Κομοτηνής – Αρίων Ξάνθης 

Θύελλα Φερών – Φιλία Ορεστιάδας

Ρεπό: Εθνικός Αλεξανδρούπολης

 

9η αγωνιστική

Θύελλα Φερών – Αρίων Ξάνθης 

Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕ Κομοτηνής 

Ρεπό: Φιλία Ορεστιάδας

 

10η αγωνιστική

Φιλία Ορεστιάδας – Αρίων Ξάνθης 

Θύελλα Φερών – Εθνικός Αλεξανδρούπολης – 

Ρεπό: ΑΕ Κομοτηνής

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here