ΕΠΣ Θράκης: Φιλική νίκη της ΑΕ Κομοτηνής επί της Καλλίστης

Ανταπόκριση από την Κομοτηνή: Δημήτρης Μπακιρτζής

– Με το δεξί ξεκίνησε τις φιλικές υποχρεώσεις του, το ποδοσφαιρικό τμήμα της Αθλητικής Ένωσης Κομοτηνής, καθώς επικράτησε σε φιλικό προετοιμασίας στο γήπεδο της Παραδήμης του Α.Ο. Νέας Καλλίστης με σκορ 3-2.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕ Κομοτηνής βρέθηκε να χάνει με 0-1, έπειτα από κόρνερ και ασυνεννοησία της άμυνας. Αξίζει να σημειωθεί πως η Καλλίστη είχε δυο δοκάρια στο παιχνίδι, όμως η ομάδα της πρωτεύουσας της Ροδόπης ήταν πιο αποτελεσματική.

Έτσι οι κιτρινόμαυροι ισοφάρισαν αρχικά με τον Γρηγοριάδη σε 1-1 και είχανε δοκάρι με το Μολλά στη συνέχεια. Όσον αφορά το δεύτερο ημίχρονο η ΑΕ Κομοτηνής ξαναβρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2, αλλά με 2 γκολ του Χατζηαντωνίου κατάφερε τελικά να πάρει την νίκη με 3-2.