Πικρός και απρόσμενος αποκλεισμός για το δίδυμο Παράσχου – Γκουτσίδη

Ανταπόκριση από την Αθήνα: Δημήτρης Αρβανιτίδης

–  Την ώρα που ο Αστέρας Τρίπολης έβγαζε νοκ άουτ την γερμανική Μάιντς επιτυγχάνοντας μια ιστορική πρόκριση, ο Ατρόμητος του Γιώργου Παράσχου και του κομοτηναίου βοηθού του Πάνου Γκουτσίδη αυτοκτονούσε μέσα στο Περιστέρι!

Η αθηναϊκή ομάδα κατάφερε (γιατί μάλλον για κατόρθωμα πρόκειται με βάση το αποτέλεσμα του πρώτου αγώνα) να χάσει από το Σαράγεβο με 1-3 στην παράταση και να μείνει εκτός Ευρώπης, αν και οι Περιστεριώτες είχαν νικήσει με 1-2 μέσα στην Βοσνία.

Οι Βόσνιοι άνοιξαν  το σκορ στο 24′ με τον Ντούλιεβιτς και πήραν σκορ πρόκρισης στο 80′ με τον Μπίλμπιγια. Για τον Ατρόμητο σκόραρε στο 86′ ο Ταυλαρίδης και πήγε το παιχνίδι στην παράταση.

Ωστόσο, ο Ατρόμητος δεν έβαλε μυαλό μ΄ αυτά που πέρασε μέχρι το 86′ που πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης του πρώτου σκορ. Στο 105′ δέχτηκε ένα ακόμη γκολ σε κόντρα επίθεση από τον Μπίλμπιγια και αποκλείστηκε…