LIVE από την Πολωνία: Λέγκια Βαρσοβίας – Πανθρακικός 0-1 (τελικό)

Μεταδίδει από το Σοχότσιν της Πολωνίας ο Χάρης Παρασκευόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS τον τρίτο και τελευταίο επί πολωνικού εδάφους φιλικό αγώνα του Πανθρακικού με αντίπαλο την πρωταθλήτρια Πολωνίας Λέγκια Βαρσοβίας. Ο Χάρης Παρασκευόπουλος βρίσκεται στην πολωνική πρωτεύουσα, παρακολουθεί όλες αυτές τις ημέρες την προετοιμασία της ομάδας της Κομοτηνής και μεταδίδει…

Καλησπέρα. Τρίτο και τελευταίο φιλικό για τον Πανθρακικό στην Πολωνία, έχει προγραμματιστεί να ξεκινήσει στις πέντε τοπική ώρα (έξι το απόγευμα στην Ελλάδα), δηλαδή σε περίπου 50 λεπτά από τώρα.

Ωρα 17:13  Βροχερός σήμερα ο καιρός στο Σοχότσιν, αλλά όχι σε άσχημη κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος των εγκαταστάσεων του ξενοδοχείου στο οποίο προετοιμάζεται όλες αυτές τις ημέρες ο Πανθρακικός

Ωρα 17:16  Δε θα παίξουν στο παιχνίδι με την Λέγκια Ιγκόρ και Τριανταφυλλάκος, που έχουν ενοχλήσεις

Ωρα 17:19 Ο Πανθρακικός υπενθυμίζεται ότι φεύγει αύριο το απόγευμα από Πολωνία και επιστρέφει μέσω Θεσσαλονίκης στην Κομοτηνή

Ωρα 17:25 Με μικρούς κυρίως έχει έρθει η Λέγκια, αφού η πρώτη ομάδα έπαιξε προχθές με Σέλτικ για το Τσάμπιονς Λιγκ και αύριο έχει αγώνα πρωταθλήματος

Ωρα 17:35  Ενδεκάδα που θα ξεκινήσει για τον Πανθρακικό: Φερνάντες, Σαμπάτ, Σερφά, Εμπό, Παπαγεωργίου, Τσουμάνης, Μεχία, Μπαικαρά, Πέρεζ, Τζάνης, Ντιγκινί.

Ωρα 17:40  Το ρόστερ της δεύτερης ομάδας της Λέγκια Βαρσοβίας, με την οποία ουσιαστικά θα παίξει ο Πανθρακικός, μπορείτε να το δείτε με ένα κλικ ΕΔΩ

Ωρα 17:50  Σε λίγο ξεκινά το ματς. Στα προηγούμενα δύο με τις ισραηλινές ομάδες είχαμε δύο νίκες για τον Πανθρακικό, αμφότερες με σκορ 1-0.

1′  Εναρξη του αγώνα

10′ Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Πιο ενδιαφέρον ότι στο γήπεδο έχουν έρθει και περίπου 100 οπαδοί της Λέγκια , μεταξύ αυτών 50 παιδιά από ποδοσφαιρική ακαδημία του Πλονσκ

20′ Τεράστια ευκαιρία για τον Πανθρακικό με τον Εμπό. Ανενόχλητος από τη μικρή περιοχή έκανε κεφαλιά άουτ

25′ Ευκαιρία ξανά για τον Πανθρακικό. Κεφαλιά Τσουμάνη, αλλά άουτ, μετά σέντρα Παπαγεωργίου

40′ Τραυματισμός για τον Μπαϊικαρά. Ο τούρκος παίκτης του Πανθρακικού χτύπησε σε μια κόντρα στο κεφάλι και αποχώρησε. Έγινε αλλαγή με τον Χασομέρη

45′ Γκολ για τον Πανθρακικό. Ο Παπαγεωργίου μπήκε στην περιοχή από δεξιά, έδωσε στον Πέρεζ, το σουτ του τελευταίου αποκρούστηκε από την άμυνα της Λέγκια και ο Παπαγεωργίου πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το Λέγκια – Πανθρακικός 0-1.

45+1′ Τέλος ημιχρόνου: Λέγκια Βαρσοβίας – Πανθρακικός 0-1

46′  Εναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

60′  Πολλές οι αλλαγές, με αποτέλεσμα να πέσει ο ρυθμός μέχρι να βρουν πατήματα οι νέοι παίκτες που μπήκαν και από τις δύο ομάδες

65′ Οι αλλαγές για να έχετε εικόνα: Λαδάκης αντί Μεχία, Χασομένης αντί Μπαϊκαρά όπως είπαμε, Χρήστου αντί Σερφά, Καθάριος αντί Ντιγκινί, Κάσες αντί Τζάνη, Ζδράβος αντί Πέρεζ και Πασχαλάκης αντί Φερνάντες στο τέρμα.

75′ Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ ο Ζδράβος αλλά απέκρουσε ο κίπερ της Λέγκια

78′ Νέα ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Φάουλ ο Κάσες, κεφαλιά ο Σαμπάτ, λίγο πάνω από τα δοκάρια

85′ Κακό και ισορροπημένο ματς στο δεύτερο ημίχρονο, βγήκε πολύ η κούραση από όλη την προετοιμασία του Πανθρακικού

90′ Τέλος του αγώνα. Με το αγαπημένο του σκορ, ο Πανθρακικός κερδίζει με 1-0 την δεύτερη ομάδα της πρωταθλήτριας Πολωνίας Λέγκιας Βαρσοβίας και μετά από δέκα μέρες παρουσίας στο Σοχότσιν και τρία νικηφόρα φιλικά με το ίδιο σκορ, θα μαζέψει τις αποσκευές του και θα αναχωρήσει το απόγευμα του Σαββάτου για να επιστρέψει πίσω στην Κομοτηνή. Τελικό αποτέλεσμα: Λέγκια Βαρσοβίας – Πανθρακικός 0-1

Αναλυτικό ρεπορτάζ, φωτορεπορτάζ και παραλειπόμενα σε επόμενες αναρτήσεις…