Με Θρακιώτικη παρουσία η συνάντηση στίβου Ελλάδας- Κύπρου!

Ανταπόκριση από την Ξάνθη : Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Με τον Ξανθιώτη πρωταθλητή των 110 μέτρων με εμπόδια Πέτρο Καραβέτη θα ταξιδέψει η Εθνική ομάδα Παίδων – Κορασίδων, για την καθιερωμένη συνάντηση με την αντίστοιχή της Κύπρου που θα γίνει στην Λευκωσία.

Ο πρωταθλητής του ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης θα ταξιδέψει μαζί με άλλους 67 Έλληνες αθλητές και αθλήτριες που πρωταγωνίστησαν στο Πανελλήνιο πρώταθλημα Οαίδων – Κορασίδων της Λάρισας. Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν στην Λευκωσία το διήμερο 30-31 Ιουλίου.

Αναλυτικά η αποστολή της Εθνικής μας:

Παίδες

100 μ. Αναστάσιος Λυρής (ΑΣ Θησέας), Γιώργος Μόσχος (ΓΣ Κηφισιάς)
200 μ.: Γιώργος Μόσχος (ΓΣ Κηφισιάς), Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη)
400 μ.: Μιχάλης Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη), Ηλίας Καρασάββας (ΓΣ Λιβυκός)
800 μ.: Κυριάκος Σκάρπας (ΓΑΣ Χολαργού), Γιώργος- Μιχάλης Τασσής (ΑΕΚ)
1.500 μ.: Γιώργος- Μιχάλης Τασσής (ΑΕΚ), Βαγγέλης Μυλωνάς (Παλαιού Φαλήρου)
3.000 μ.: Βαγγέλης Μυλωνάς (Παλαιού Φαλήρου), Κωνσταντίνος – Ραφαήλ Παρασκευόπουλος (ΓΣ Σέρρες 93)
110 μ. εμπ.: Πέτρος Καραβέτης (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης), Αναστάσιος Λυρής (ΑΣ ΘΗΣΕΑΣ),
400 μ. εμπ.: Ηλίας Καρασάββας (ΓΣ Λιβυκός), Γιώργος  Καλογεράκης (ΟΦΗ)
2.000 μ. στιπλ: Κωνσταντίνος – Ραφαήλ Παρασκευόπουλος (ΓΣ Σέρρες 93), Θεμιστοκλής Μήλας (ΓΣ Νίκη Βύρωνα)
Μήκος: Αντώνης Στυλιανίδης (ΜΑΣ Αετός), Παναγιώτης Γούλας (ΑΟ Μαγνησίας)
Υψος: Θοδωρής Αλεξιάδης (ΓΣ Κηφισιάς), Μέρλος Αντώνης (ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου)
Τριπλούν: Δημήτρης Μανοπώλης (Κερκυραικός), Παναγιώτης Γούλας (ΑΟ Μαγνησίας)
Επί κοντώ: Μανώλης Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς), Δημήτρης Καραγιάννης (ΠΓΣ)
Σφαιροβολία: Ιωάννης Σαριέβ (ΑΣ Κένταυρος), Χρήστος- Μάριος Ζαρκάδας  (ΓΣ Βόλου)
Δισκοβολία: Χρήστος- Μάριος Ζαρκάδας  (ΓΣ Βόλου), Θοδωρής Βινατσέλας (ΓΣ Αρκαδίας)
Ακοντισμός: Ειρηναίος Γαλανάκης (ΑΟ Κύδων), Ιωάννης- Κάρολος Σταυρίδης (ΑΟ Κύδων)
Σφυροβολία: Γιάννης Αναστασάκης (Ελευθέριος Β.), Θοδωρής Βινατσέλας (ΓΣ Αρκαδίας)

Κορασίδες

100 μ.: Ολυμπία Μπέκου- Φέρρες (Βεργίνα), Πολυξένη Συμμεωνίδου (ΑΟ Βουλιαγμένης)
200 μ.: Ολυμπία Μπέκου- Φέρρες (Βεργίνα), Πολυξένη Συμμεωνίδου (ΑΟ Βουλιαγμένης)
400 μ.: Βαρβάρα Γρίλλου (ΓΣ Κερατσινίου), Μαρία Μαρή (ΑΟ Λασιθίου)
800μ.: Βασιλική Ζωγράφου (ΓΣ Γρεβενών), Ιωάννα Τζαβέλα (Ερμής Σχηματαρίου)
1.500 μ.: Ιωάννα – Φωτεινή Τριανταφύλλη (ΣΑΚΑ), Ιωάννα Τζαβέλα (Ερμής Σχηματαρίου)
3.000 μ.: Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΠΓΣ), Βασιλεία Γουνάκη (Ελ. Βενιζέλος)
100 μ. εμπ.: Βασιλική Σάββα  (ΓΣ Σέρρες 93), Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων)
400 μ. εμπ.: Ολυμπία Καραγιάννη (ΜΕΑΣ Τρίτων), Μαρία Μαρή (ΑΟ Λασιθίου)
2.000 μ. στιπλ: Βασιλεία Γουνάκη (Ελ. Βενιζέλος), Ευαγγελία Παπαγιαννοπούλου (ΠΓΣ)
Μήκος: Ευαγγελία Ισπικούδη (Ηρακλής), Ελένη Κουτσαλιάρη (ΓΣ Γρεβενών)
Υψος: Αλκιστη Βαγγέλη (ΓΣ Αστέρας 90), Μυρτώ Κασσωτάκη (Ελ. Βενιζέλος)
Τριπλούν: Νεφέλη Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς), : Ευαγγελία Ισπικούδη (Ηρακλής)
Επί κοντώ: Μυρτώ Κασσωτάκη (Ελ. Βενιζέλος), Αριάδνη Αδαμοπούλου (ΑΟ Φιλοθέης)
Σφαιροβολία: Σοφία Καισίδου (ΓΕ Νάουσας), Ελένη Μπουκουβάλα (ΑΓΣΙ)
Δισκοβολία: Νικολέτα Κορωναίου (Ελ. Βενιζέλος), Σοφία Καισίδου (ΓΕ Νάουσας)
Ακοντισμός: Θεοδώρα Αραμπατζή (ΓΣ Σέρρες 93), Ελένη Μπουκουβάλα (ΑΓΣΙ)
Σφυροβολία: Ραφαηλία Γρηγοριάδου (ΑΙΟΛΟΣ Μακεδονίας), Γεωργία Δασκαλογιάννη (Ελευθέριος Β.)

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here