LIVE από την Πολωνία: Πανθρακικός – Ασντόντ 1-0 (τελικό αποτέλεσμα)

Μεταδίδει από το Σοχότσιν της Πολωνίας ο Χάρης Παρασκευόπουλος

–  Παρακολουθήστε ζωντανά από το ThrakiSportS την εξέλιξη στον αγώνα του Πανθρακικού με την ισραηλινή Ασντόντ, που είναι ο δεύτερος φιλικός αγώνας της φετινής σεζόν για την ομάδα της Κομοτηνής. Ο Χάρης Παρασκευόπουλος βρίσκεται στο γήπεδο των εγκαταστάσεων του ξενοδοχείο Bonifacio, στο Σοχότσιν της Πολωνίας, παρακολουθεί τον αγώνα και μεταδίδει…

Καλημέρα!Δεύτερο φιλικό σήμερα για την ομάδα του Πανθρακικού σήμερα, σε αγώνα που ξεκινά και πάλι, όπως και αυτός της περασμένης Πέμπτης στις 11.00 το πρωί τοπική ώρα, 12.00 το μεσημέρι στην Ελλάδα

Ωρα 11:20  Μαζί θα παρακολουθήσουμε όσα θα συμβούν σε αυτό το δεύτερο παιχνίδι για την ομάδα της Κομοτηνής, όπου ίσως δούμε και τις πρώτες σκέψεις του Άκη Μάντζιου για το βασικό σχήμα.

Ωρα 11:26  Υπενθυμίζεται ότι ο Πανθρακικός την Περασμένη Πέμπτη έπαιξε με μια άλλη ισσραηλινή ομάδα, την Χάπολε Ρανανά, την οποία και κέρδισε 1-0 με γκολ του Λϊτσκα.

Ωρα 11:31 Με ένα τέταρτο καθυστέρηση, στις 11.15 τοπική ώρα (12.15 στην Ελλάδα) θα αρχίσει το ματς, επειδή οι Ισραηλινοί έφτασαν καθυστερημένα στο Σοχότσιν

Ωρα 11:35 Στον αγώνα αυτό θα έχουμε ντεμπούτο για τον Φερνάντες με την φανέλα του Πανθρακικού. Ξεκινά μάλιστα ενδεκαδάτος. Μόλις μάθαμε το αρχικό σχήμα

Ωρα 11:38 Ενδεκάδα για Πανθρακικό λοιπόν: Φερνάντες, Σερφά, Εμπό, Χρήστου, Παπαγεωργίου, Μπαικαρά, Μεχία, Καθάριος, Γκιγέρμο, Ντιγκινί, Ιγκόρ

Ωρα 11:41  Οπως καταλάβατε, έχουμε και επιστροφή Ιγκόρ, που είχε προφυλαχθεί στο πρώτο φιλικό ματς

Ωρα 11:45  Δε θα παίξουν Κάσες, Τζάνης για να προφυλαχθούν λόγω των ενοχλήσεων που έχουν

Ωρα 11:55  Χθες η προετοιμασία του Πανθρακικού συνεχίστηκε με προπόνηση τόσο το πρωί όσο και το απόγευμα. Το πρωί το πρόγραμμα περιλάμβανε κυρίως ασκήσεις φυσικής κατάστασης ενώ στη συνέχεια οι ποδοσφαιριστές χωρίστηκαν σε δύο γκρουπ και προπονήθηκαν σε τελειώματα, με σουτ εκτός περιοχής. Το απόγευμα, οι ρυθμοί δεν ήταν τόσο έντονοι, ενόψει και του φιλικού, με τον Άκη Μάντζιο και τους συνεργάτες του να συνεχίζουν με ένα πρόγραμμα με ποικιλία ασκήσεων.

Ωρα 11:58  Το βράδυ η ομάδα έφαγε στο εστιατόριο του ξενοδοχείου και οι παίκτες αποσύρθηκαν νωρίς στα δωμάτιά τους, ώστε να είναι «φρέσκοι» το πρωί, για το φιλικό.

Ωρα 12:03  Υπενθυμίζεται ότι το ματς έχει πάρει μικρή αναβολή ενός τετάρτη, θα ξεκινήσει στις 12.15 ώρα Ελλάδος

Ωρα 12:07  Οι δυο ομάδες ολοκλήρωσαν την προσθέρμανση και πάμε σε λίγο για την έναρξη του αγώνα

Ωρα 12:11 Πάμε για την έναρξη του παιχνιδΙού

1′  Εναρξη του αγώνα

10′ Πρώτη ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Σουτ του Ιγκόρ, αλλά άουτ

15′ Μεγάλη ευκαιρία για του Ισραηλινούς. Κέρδισαν πέναλτι, αλλά ο Φερνάντες στο ντεμπούτο του έπεσε καλά στην αριστερή του γωνία και απέκρουσε

20′ Καλύτερη ομάδα αυτή σε σχέση με τη Ρανανά, από αυτά που μπορούμε να κρίνουμε από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

23′ Στα πρώτο μισό του πρώτου μέρους δείχνει μοιρασμένο το ματς, με τον αντίπαλο να κρατά περισσότερο την μπάλα

40′ Χωρίς φάση από το 20′ και μετά το ματς, με τον Πανθρακικό να παίρνει μέτρα στο γήπεδο, να κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα και να έχει την κατοχή, αλλά να υστερεί ξανά στην τελική προσπάθεια

44′  Αρκετές διαμαρτυρίες από πλευράς Πανθρακικού για κάποιες αμφισβητούμενες φάσεις

45′ Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Πανθρακικός – Ασντόντ 0-0

46‘ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου. Με αρκετές αλλαγές για τον Πανθρακικό, στο γήπεδο οι  Αθανασιάδης, Ζδράβος, Σαμπάτ, Τσουμάνης, Λαδάκης, Τριανταφυλλάκος, Χασομέρης, Λίτσκας

57′ Γκοοοολ για τον Πανθρακικό. Ο Ντενίζ Μπαϊκαρά μετά απο πάσα του Λαδάκη μέσα στην περιοχή, κάνει το σουτ και στέλνει την μπάλα στο “γάμα” των Ισραηλινών ανοίγωντας το σκορ για την ομάδα του. Πανθρακικός – Ασντόντ 1-0

75′ Καλύτερος και στο δεύτερο ο Πανθρακικός, δεν απειλείται καθόλου από Ασντόντ

85′ Καλή στιγμή για τον Πανθρκαικό να πετύχει δεύτερο γκολ,  όταν ο Χασομέρης κινήθηκε ωραία από τα δεξιά, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το γύρισμα στον Λίτσκα, που ήταν έτοιμος να σκοράρει

90′ Τέλος του αγώνα. Δεύτερη νίκη του Πανθρακικού στην Πολωνία . Πανθρακικός – Ασντόντ 1-0

Νίκη λοιπόν με 1-0 και στο δεύτερο φιλικό για τον Πανθρακικό. Σε λίγο περισσότερα, με αναλυτικό ρεπορτάζ και φωτορεπορτάζ…