Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα στίβου στη Λάρισα Θρακιώτες Παίδες και Κορασίδες

Ανταπόκριση από τη Ξάνθη: Νεκτάριος Αμποβιανίδης

– Το Σαββατοκύριακο 12 και 13 Ιουλίου στο στάδιο της Λάρισας οι ελπίδες του στίβου από τη Θράκη, θα δώσουν τον καλύτερο εαυτό τους για τη νίκη που θα τους χαρίσει τον τίτλο του πρωταθλητή Ελλάδας σε ατομικό αλλά και σε ομαδικό επίπεδο. Οι συμμετοχές όλων των Θρακιωτών.

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της κατηγορίας παίδων και κορασίδων θα διεξαχθεί στο «Αλκαζάρ» και θα συμμετάσχουν αθλητές και αθλήτριες που έχουν γεννηθεί το 1997 και 1998 από συλλόγους όλης της χώρας, ενώ σε ορισμένα αγωνίσματα μπορούν να αγωνιστούν και παμπαίδες / παγκορασίδες γεννηθέντες το 1999 και το 2000. Ετσι αναμένεται ότι στη Λάρισα θα καταφθάσουν για να αγωνιστούν πάνω από 1.000 αθλητές και αθλήτριες.

Οι Θρακιώτες παίδες και κορασίδες που θα αγωνιστούν στους αγώνες στη Λάρισα

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

Σφαιροβολία      Παπαιωάννου Ευαγγελία (ΑΠΣ Βιστωνίδα Διομήδη Ξάνθης)

Ακοντισμός        Καπουτσή Αθανασία  (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Ακοντισμός       Ντέρου Δήμητρα (ΠΑΣ Πρωτέας Αλεξανδρούπολης)

100 μέτρα        Μαναργιά Μαρία (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

 

ΠΑΙΔΕΣ

200 μέτρα       Καραβέτης Πέτρος (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

400 μέτρα       Λίτσος Μιχαήλ (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

800 μέτρα       Λίτσος Μιχαήλ (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

110 εμπόδια     Καραβέτης Πέτρος (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

400 εμπόδια    Τζάστας Δημήτρης (ΑΠΟΦΚΑ Ξάνθης)

3000 μέτρα     Ντούβελος Ιωάννης (ΑΠΣ Βιστωνίδα Διομήδη Ξάνθης)

Δέκαθλο         Σιταρίδης Γεώργιος (Εθνικός Αλεξανδρούπολης)

Στο πρωτάθλημα της Λάρισας θα διεξαχθούν και τα σύνθετα αγωνίσματα της κατηγορίας.

Το πρόγραμμα  και οι συμμετοχές στο  www.segas.gr

1η ΗΜΕΡΑ ΣΑΒΒΑΤΟ 12 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014

Πρωί

08.15 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ(ΡΙΨΕΩΝ) 54.00μ

08.30 110μ ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

08.45 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 13.40μ

08.50 100μ ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.00 ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.88μ

09.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 3.30μ

09.10 100μ ΕΜΠ. ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

09.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 34.00μ

09.30 100μ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

09.50 400μ ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 15.40μ

10.10 ΜΗΚΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

10.15 400μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.30 ΥΨΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

10.40 100μ ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 40.00μ

11.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 11.20μ

11.15 100μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

11.15 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

17.30 110μ ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30 ΥΨΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

17.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΡΙΨΕΩΝ)

17.50 100μ ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

18.05 100μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.20 100μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.35 400μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.50 400μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.05 1.500μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.15 1.500μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΤΡΙΠΛΟΥΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 200μ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

19.45 400μ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

19.45 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 2.000μ στιπλ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.15 2.000μ στιπλ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.35 4 Χ 100μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

21.00 4 X100μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

21.30 10.000μ ΒΑΔΗΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

2η ΗΜΕΡΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 13 ΙΟΥΛΙΟΥ 2014

Πρωί

08.00 5.000μ ΒΑΔΗΝ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

08.15 ΜΗΚΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

08.15 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 45.00μ

08.30 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ (ΡΙΨΕΩΝ) 49.00μ

08.45 110μ ΕΜΠ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

08.45 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 4.10μ

09.00 ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 1.63μ

09.05 400μ ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.15 ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 5.30μ

09.30 400μ ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

09.45 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

09.50 800μ ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.05 800μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.20 200μ ΠΑΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

10.30 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 12.50μ

10.45 ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 6.50μ

10.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

10.50 200μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΣ

11.00 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

11.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΩΝΑΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ 53.00μ

ΑΠΟΓΕΥΜΑ

16.45 ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ (ΡΙΨΕΩΝ)

17.30 400μ ΕΜΠ. ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.30 ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

17.45 400μ ΕΜΠ. ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.00 ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.05 200μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.25 200μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΥΨΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.30 ΕΠΙ ΚΟΝΤΩ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

18.45 800μ ΕΠΤΑΘΛΟΥ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

18.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

19.00 800μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.00 ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.15 800μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 3.000μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.30 ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.45 3.000μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

19.45 ΑΚΟΝΤΙΣΜΟΣ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΟΣ

20.00 1.500μ ΔΕΚΑΘΛΟΥ ΠΑΙΔΩΝ

20.20 4 Χ 400μ ΠΑΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

20.40 4 Χ 400μ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΤΕΛΙΚΕΣ ΣΕΙΡΕΣ

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here